Хто за гільйотину?

Уряд Швейцарії дозволив збір підписів на проведення всенародного референдуму стосовно відновлення смертної кари за вбивства, пов’язані з сексуальним насильством, повідомляє швейцарський інформаційний портал swissinfo.ch. Ініціативна група має час до 24 лютого 2012 року на збір 100 тис. підписів, потрібних для проведення референдуму. Швейцарський уряд повідомив позавчора у своєму інформаційному бюлетені, що члени ініціативної групи зібрали всі необхідні документи для відновлення в країні виконання смертних вироків, які були скасовані 1942 року. Останній смертний вирок у Швейцарії було виконано 1944 року. До 1867 року смертна кара в Швейцарії виконувалася шляхом відрубання голови мечем, а потім на зміну мечу прийшла гільйотина.

Чаювання двох популістів

Чаювання двох популістів

Позавчора президент Росії Дмитро Медведєв прийняв у своїй резиденції Бочаров Ручєй у Сочі лідера ірландської рок–групи U2 — Боно. Медведєв спочатку покатав гостя на електрокарі, а потім славетна парочка попила чай на веранді резиденції. Боно подарував російському президенту кілька дисків із записами своїх альбомів, яких той, певно, не зміг «дістати» в московських магазинах. Під час «високих теревень» ці двоє з’ясували, що їм обом подобається британська рок–група «Лед Зеппелін». На зустріч із світовою зіркою Медведєв одягнувся демократично — джинси, сорочка без краватки, і до того ж розмовляв із Боно англійською мовою.

Вимучування миру

США, Росія, ЄС та ООН, які утворюють так званий «близькосхідний квартет», запросять Ізраїль та Палестинську Автономію до прямих мирних переговорів, які, за інформацією з дипломатичних джерел у Вашингтоні, мають розпочатися 2 вересня. Учасники «квартету» на цей час ведуть необхідну підготовчу роботу у Вашингтоні. Газета «Нью–Йорк таймс» iнформувала, що офіційне повідомлення про початок переговорів мала оголосити вчора ввечері глава американської дипломатії Хілларі Клінтон. Під час першого раунду переговорів буде брати участь як посередник президент США Барак Обама.

Хай Обама і не мусульманин, але Бетховен — таки собака

За даними опитування соціологічної служби «П’ю Ресерч», що їх оприлюднила позавчора газета «Вашингтон пост», 18 відсотків опитаних американців переконані, що президент США Барак Обама є мусульманином. Показово, що серед прибічників Республіканської партії цей показник ще вищий — 34 відсотки, і лише третина з них вважає свого президента християнином. 43 відсотки опитаних узагалі не змогли визначити віросповідання Обами. Такі вражаючі результати опитування частково є наслідком необізнаності однієї частини респондентів та лукавства — іншої. Йдеться про те, що президент, як і мер Нью–Йорка Майкл Блумберг, висловилися за підтримку будівництва мечеті неподалік місця терористичних замахів у Нью–Йорку 11 вересня 2001 року. Єврея Блумберга мусульманином ніяк не назвеш, а ось президенту–афроамериканцю можна помститися за мечеть, назвавши його мусульманином.

З піснею і на Кувейт

З піснею і на Кувейт

Керівництво Пентагону повідомило, що в ніч із середи на четвер Ірак залишила остання бойова бригада США. Четверта бригада «Страйкер» другої піхотної дивізії США у складі чотирьох тисяч військовослужбовців відбула до Кувейту. Таким чином вчора завершилася активна частина операції «Шок і тремтіння», яка була започаткована президентом Джорджем Бушем сім із половиною років тому і призвела до падіння режиму Саддама Хусейна, зазначає Бі–Бі–Сі. Представник Держдепартаменту США Філіпп Кроулі наголосив, що виведення бойових частин — це історичний момент, але він не означає, що місія США в Іраку закінчена.

300 євро на дорогу

300 євро на дорогу

Учора французька влада розпочала депортувати з країни циган із Румунії та Болгарії, які прибули до Франції та самовільно розбили табори по всій країні, повідомляє Бі–Бі–Сі. У четвер до Румунії відбули перші 79 ромів, які погодилися добровільно залишити Францію в обмін на грошову виплату 300 євро на особу. Очікують, що до кінця серпня країну залишать ще приблизно 700 мешканців циганських самоселів. Поліція вже знесла 50 таборів, а їхніх мешканців переселила до тимчасових притулків. Упродовж наступних місяців офіційний Париж планує ліквідувати ще 300 із 600 існуючих незаконних поселень.

Притулок для безпритульних

Притулок для безпритульних

Міськрада чеської столиці ухвалила суперечливе рішення про відселення бездомних iз центру Праги до спеціального табору на околиці міста. Чеські ЗМІ відразу ж забили на сполох і назвали цей проект створенням нового гетто. Уже відомо, що будівництво табору триватиме близько шести місяців, але ще не ухвалено рішення про його конкретну локалізацію, оскільки мешканці всіх трьох столичних околиць, відібраних для можливого розташування табору, не бажають такого сусідства. Передбачено, що спеціальний автобус збиратиме бездомних та відвозитиме їх до нової «оселі», де ними опікуватимуться фахівці з питань соціального влаштування та розв’язання конфліктів.

Заколот на австралійському кораблі

«Після смерті королеви Єлизавети ІІ Австралія повинна перетворитися на республіку», — заявила вчора новий прем’єр–міністр Австралії Джулія Гіллард, перша в історії цієї країни жінка–очільниця уряду. При цьому вона побажала 84–річній британській королеві довгого і щасливого життя, повідомляє Бі–Бі–Сі.

Запізніла солідарність

Запізніла солідарність

Багатомільйонну міжнародну допомогу для відновлення Пакистану після злив, повеней та оповзнів буде зібрано, але великі кошти потрібні негайно, заявляють ООН та Світовий банк. Про стан справ у Пакистані розповість завтра на засіданні Генеральної Асамблеї ООН Генсек цієї організації Пан Кі Мун, який щойно повернувся iз зони лиха, повідомляє «Євроньюз». Ще до початку візиту ООН закликала міжнародну спільноту негайно виділити приблизно 360 млн. євро для термінової допомоги потерпілим. Наразі вдалося зібрати лише третину суми, з якої 60 млн. євро надали США.

Політики торгуються, країна вмивається кров’ю

Позавчора в Іраку оголошено про припинення переговорів щодо створення нової правлячої коаліції. Причина: угруповання «Іракія», очолюване колишнім главою уряду Іядом Алаві, образилося, що партнери по переговорах на чолі з чинним шиїтським прем’єр–міністром Нурі аль–Малікі назвали «Іракію» сунітським угрупованням.