Справа ліфта-вбивці

Справа ліфта-вбивці

У день парламентських виборів, 26 березня 2006 року, в Кіровограді в кабінці ліфта загинула дитина та покалічилася її 19-річна мама, про що «УМ» писала раніше. Час минув, і справа нарешті дійшла до суду — постраждала сім'я позивається до майстра фірми «Геркон», яка в Кіровограді відповідає за обслуговування ліфтів.

Три сенси трьох місяців

Три сенси трьох місяців

Колись справу Гонгадзе назвали «візиткою» України. Коли саме виникло це визначення, вже складно згадати. Але тоді до «візитки» ще не додавали слово «вічна»... Тепер же, очевидно, іменник з прислівником стануть на рушничок і житимуть разом, доки смерть не розлучить їх. Або доки Генеральна прокуратура не розкриє цю справу. Словом, бути їм разом на віки вічні.

Прокуратура в обіймах корупції

Прокуратура в обіймах корупції

Шановний Вікторе Андрійовичу!
Дійсне звернення до Вас обумовлене неможливістю в інший спосіб протистояти стійким корупційним, системоруйнуючим явищам, що постійно супроводжують діяльність органів прокуратури України з розслідування кримінальних справ про особливо тяжкі та резонансні злочини.
Раніше я неодноразово звертався з даного приводу до керівництва Генеральної прокуратури України і прокуратури міста, крім того, через відсутність належного реагування виступав у засобах масової інформації, проте вказане жодного разу не мало наслідком проведення ретельної, не заангажованої перевірки викладених фактів.

Грабують навіть лаври

Грабують навіть лаври

На цьому тижні правоохоронцям Тернопільщини таки вдалося затримати двох мешканців Почаєва, які спеціалізувалися на крадіжках церковного майна. Злодіїв затримали за кілька кілометрів від святих для багатьох православних віруючих місць — у місті Кременці. Один із них виявився колишнім семінаристом, тому добре знав, де у храмах що лежить i скільки коштує.

Кримінальний квартет далеко не втік

Кримінальний квартет із Дніпропетровської області разом із подільниками, які вчинили розбійний напад у місті Шпола Черкаської області на сім’ю депутата тамтешньої районної ради, черкаські правоохоронці затримали по гарячих слідах буквально через 40 хвилин після скоєного злочину.

«Дайош» партійну міліцію!

Чимало питань у запорізьких журналістів зародилося після недавніх прес-конференцій прокурора області Валерія Кулакова й начальника обласної міліції Віктора Ольховського. Обидва хоча й пишалися статистикою «зареєстрованих-незареєстрованих» злочинів, але слід віддати їм належне, не оминули тему резонансних справ.

Горбаня прибрати, щоб Щербаня врятувати

Сумську обласну прокуратуру цього року вже двічі перевірила Генеральна. Одна перевірка була плановою, наступна, яка закінчилася буквально напередодні професійного свята прокуратури, досліджувала ті ж питання, що й попередня. Як м'яко пояснив прокурор області Олександр Горбань, Генеральний прокурор не знайшов вичерпних відповідей щодо певних позицій у матеріалах першої перевірки. Отож приїхала група в іншому складі — доперевіряти.

Семен Глузман: Я б не переоцiнював iнститут омбудсмана

Семен Глузман: Я б не переоцiнював iнститут омбудсмана

Ім'я Семена Глузмана називали в числі не так імовірних, як просто бажаних претендентів на посаду Уповноваженого з прав людини. Як знає наш читач, після відставки Ніни Карпачової крісло омбудсмана залишається вільним. Тож зараз у парламентських фракціях мав би тривати процес обговорення наступника Карпачової, адже закон вимагає, аби це питання було розв'язане у певні строки. Хоча жодного пожвавлення у цьому процесі поки що не спостерігається, і політики, зайняті вкотре більш актуальними питаннями (бюджетом тощо), не квапляться визначатися з претендентами. Що тільки зайвий раз доводить вторинність інституту омбудсмана в нашій країні. Однак ідеться зараз не про це. Поки що на тему «нової Карпачової» висловлюються тільки експерти і політологи. Дехто з них, до речі, припускає повернення в активне політичне життя Віктора Медведчука, яке, буцімто, може відбутись саме за рахунок того, що колишній голова кучмівської адміністрації займе крісло Уповноваженого. Залишимо це наразі без коментарів, тим паче що така версія існує лише на рівні припущення... Що ж стосується Семена Глузмана — людини трагічної і неординарної долі, — то він, по-перше, цілком реалістично оцінює власні шанси, а по-друге, заздалегідь відмовляється від подібної «честі», посилаючись на вік і втому від усієї абсурдності теперішніх українських реалій. Та про це — трохи згодом, а поки що до Глузмана є інше питання.

Рейдерський апгрейд

Рейдерський апгрейд

Вивчати значення деяких іншомовних слів українці почали не від хорошого життя. «Рейдер» (raider) — у перекладі з англійської — компанія, що поглинає інші шляхом купівлі контрольного пакета акцій. «Апгрейд» (upgraid) — у перекладі з цієї ж мови означає просто-на просто вдосконалення. Втім в Україні рейдерство набуло трохи іншого значення, а саме — силове захоплення об'єктів. Однак якщо раніше в подібних протизаконних діях брали участь лише люди характерної зовнішності, то останній випадок уже безпосередньо у столиці довів — усе вдосконалюється, а рейдери тепер працюють ще й за підтримки правоохоронців. Щоправда, останні лише виконують постанови судів. Найчастіше — незаконні, проте реформи судової системи, яка могла б убезпечити від неправомірних кроків людей в мантіях, українці досі не дочекалися.

Вибухонебезпечні надра

Надра Луганщини багаті не лише на вугілля, а й на копалини, так би мовити, штучного походження. Якщо ж є копалини, знайдуться й фахівці з їхнього видобутку, причому не обов'язково легальні. Тим більше, коли такою «копалиною» є... тротил.