«Мазепа-фест» пригощатиме «Борщем»

П'ятого і шостого червня у Полтаві на Співочому полі відбудеться другий всеукраїнський рок-фестиваль «Мазепа-фест». Про це на прес-конференції в обласному центрі повідомили «батьки»-фундатори дійства — його директор, народний депутат-«нашоукраїнець» Микола Кульчинський, головний режисер Сергій Архипчук і музичний продюсер Олександр Євтушенко. За традицією, «Мазепа-фест» присвячується пам'яті українських козаків, які загинули за волю України у Полтавській битві 1709 року. Хоча, за словами Сергія Архипчука, саме тому, що фестиваль не має вузькополітичної чи вузькокланової спрямованості, йому з минулорічного народження вдалося одержати «позитивну опінію», досить широкий розголос.

Хочеш їсти калачі — не лежи на електричній «печі»

Прохолодні ночі цієї весни затримали настання повноцінного дачного сезону для багатьох любителів отаборитися на власній «фазенді» одразу на кілька діб чи навіть тижнів. І водночас нагадали про себе жахливою трагедією, що сталася на території садівничого товариства «Вагонобудівник» у селі Чикалівка поблизу Кременчука.

Договір дарування житла чи життя?

Наша газета вже повідомляла про недавнє прискорене переселення на той світ обтяженого хворобами й віком мешканця Лубен. Тільки-но бідолаха, котрий залишився наодинці зі своїми бідами після смерті першої дружини, офіційно оформив другий шлюб і «переписав» на нову обраницю власне помешкання, як остання не без допомоги дорослої дочки підшукала доморощених кілерів: за помірну плату двоє молодиків погодилися «звільнити» квартиру від тепер уже «зайвого» господаря...

Мертва петля чи фінансовий зашморг?

Нове — просторе й сучасне — приміщення аеропорту під Полтавою встигли звести ще за радянських часів. З урахуванням же того, що тамтешнє летовище має одну з найкращих у державі злітних смуг, його господарі колись плекали надію на те, що саме Полтава стане своєрідною вузловою станцією повітряного сполучення в центрі України.

Ікра із «зародком» ботулізму

Кременчуцькі лікарі врятували життя 23-річної землячки, котра, поласувавши в'яленою рибкою, підхопила ботулізм. Чотири доби її буквально витягували з того світу в реанімації, потім був курс лікування в інфекційному відділенні. І хоча молоду жінку щойно виписали з лікарні, без втрат для її здоров'я все ж не обійшлося. Серцево-судинна система й органи зору потерпілої, які постраждали найбільше, вочевидь, потребуватимуть подальшого обстеження, лікування, оздоровлення. Дай Боже, щоб обійшлося без критичних ускладнень...

Який же українець не любить швидкої їзди

Презентація в концерні «Крюківський вагонозавод», який вгніздився у Кременчуці, нового пасажирського вагона «Україна-2» стала черговим кроком вітчизняних машинобудівників і залізничників до європейських стандартів. Як відомо, саме на згаданому підприємстві «склепали» перший український пасажирський вагон. Саме з таких вагонів три роки тому сформували «Столичний експрес», що започаткував швидкісне сполучення між Києвом і Харковом, а потім і на інших ділянках залізниці.

Зметикували на трьох

Зметикували на трьох

Учора поблизу села Ціпки Гадяцького району вже п'яту добу палала газова свердловина №111 управління «Полтавагазвидобування» добовою продуктивністю 160 тисяч кубометрів газу. Стовп полум'я висотою до двадцяти і діаметром до десяти метрів, за даними управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської облдержадміністрації, здійнявся тут 22 квітня о пів на першу годину ночі. Тож підготовчі роботи до ліквідації масштабної пожежі розпочалися вранці.

Почім рибка з помийної ями?

Прохолодні весняні ночі зовсім не заважали найпалкішим прихильникам відпочинку на лоні природи — 38-річному мешканцю приміського села та його 18-річному «корешу» з обласного центру — протягом кількох останніх тижнів з'являтися на берегах розташованих у полтавському мікрорайоні Половки ставків із регулярністю місячного сяйва. Саме надвечір вони приходили сюди практично щодня, ставили намети, розпалювали вогнище для шашликів і релаксували ледь не всю ніч. Таке чоловіче захоплення можна було б тільки вітати, аби не мало воно вельми специфічного продовження...

Санчата не винні

Позавчора в Полтаві на засіданні прес-клубу заступник начальника Головного управління МінНС у Полтавській області Олександр Гнатенко вручив «відомчі» нагороди — Почесні грамоти і цінні подарунки — за мужність і самовідданість одразу трьом юним «колегам»-рятувальникам із селища-райцентру Чутове. Наймолодшому з них, першокласнику місцевої школи Андрію Стеклянкіну, виповнилося лише сім років. Його рідний брат Олексій Стеклянкін навчається на першому курсі тамтешнього профтехучилища № 55, а Роман Шапаренко — в десятому класі тієї ж Чутовської загальноосвітньої школи I — III ступенів.

Родинний «конверт»

Вельми своєрідну форму «сімейного підряду» обрало подружжя підприємців. Обидва були офіційно зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності. Тож мали по кілька персональних розрахункових рахунків у різних банках обласного центру і фактично контролювали ті, що були відкриті на ім'я головного бухгалтера очолюваної «солодкою парочкою» фірми. При цьому основною статтею доходів згаданої сімейки стала діяльність, далека від реального підприємництва...