«Дорогий» талон обійдеться дорого для... транспортників

Про це вчора заявив київський мер Олександр Омельченко. За його словами, навіть якщо підняти вартість проїзду до 80 копійок транспортні підприємства все одно залишаться збитковими, оскільки реальна ціна квитка становить 1,12 гривнi, а одного жетона — гривню і вісімнадцять копійок.

Убережіть від такої моралі

Трохи більше року тому українські політики вирішили навести порядок із «суспільною мораллю»: помітили, що на голубих екранах та у газетах занадто багато крові та еротики, і прийняли спеціальний закон, який би регулював ці процеси, — у сфері «медіа» зокрема. Він так і називається: Закон України «Про захист суспільної моралі». Однак час доводить, що документ виявився не надто ефективним, і нашим чиновникам лише залишається закликати дотримуватися «морального» закону. Так, днями Генеральний прокурор України Геннадій Васильєв порушив проблему захисту суспільної моралі: мовляв, на телебаченні популяризується насилля та порнографія, героїзуються злочинці, а ніхто на це ніяк не зважає.

Сам на сам із небезпекою

В Кабардино-Балкарії четверту добу не поновлюються пошуки чотирьох українських альпіністів, які цього понеділка не вийшли на зв'язок по рації бази «Шхельда». Остання знаходиться на більш ніж двотисячній висоті, недалеко від міста Нальчик. Її свого часу називали «колискою альпспорту». Зараз її слава знову відроджується. Щороку в цій місцевості проводяться інструкторські майстер-класи. Втім українські спортсмени Микола Горюнов, Сашко Ростольний, Максим Польський та Юрій Стрельников до «Шхельди» не дійшли.

Упіймав на гачок смерть

Родичам найстарішого з рибалок, 75-річного Андрія Кириченка, сподіватися на порятунок уже не доводиться: тіло чоловіка днями підняли водолази, його вже опізнали близькі. Нещасного знайшли рятувальники поблизу села Скельки Василівського району, біля рибного господарства «Таврія», де зниклі й вийшли на зимову риболовлю. Інших 12 чоловіків, котрих віднесло від берега на крижині у Каховському водосховищі 27 лютого, ще й досі шукають.

Рада нацбезпеки і оборони оборонятиме алкоголіків

Алкоголь і тютюн — питання національної безпеки. Так вирішив Президент, доручивши Раді національної безпеки і оборони контролювати виконання чергового указу про посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту та тютюну. Виходячи з тексту указу, Рада оборонятиме громадян від фальсифікованої та неякісної (а тому дешевої) продукції. У місячний термін Кабмін повинен ще більше посилити контроль за вино-горілково-цигарковою галуззю, а також якнайшвидше реагувати на кожне порушення. Якщо врахувати, що минулого року лише в столиці таких порушень було майже три з половиною тисячі, уряду прийдеться суттєво розширювати штат «контролерів». Також протягом року підприємства-виробники мають запровадити нові системи управління якістю та безпекою продукції у відповідності до міжнародних стандартів. Якими саме будуть нові стандарти, в який спосіб впроваджувати і, головне, у яку суму це обійдеться заводам, поки що не знають навіть самі виробники. «Нам нічого не пояснювали і для нас це абсолютно незрозуміло», — пояснив у інтерв'ю «УМ» директор Асоціації СОВАТ (Союзу оптовиків і виробників алкоголю та тютюну) Володимир Демчак. До того ж він розповів, що в усіх європейських країнах сертифікація продукції щодо якості — особиста добровільна справа виробників (держава контролює лише безпеку виробництва). «Мене дивує, що це подається як питання національної безпеки», — сказав Володимир Демчак.

Загублені в снігах

Четверо українських альпіністів пропали в приельбруських горах, повідомляє Ельбруська пошуково-рятувальна служба. Вони вирушили в гори минулої суботи, а в понеділок не вийшли на контрольну відмітку альпіністської бази «Шхельда». Згідно з правилами, перед виходом на маршрут альпіністи зареєструвалися у відповідних службах МінНС Кабардино-Балкарії. У склад групи входять два майстри спорту з альпінізму — 48-річний Юрій Стрельников (Харків) та 33-річний Микола Горюнов (Київ), а також першорозрядники Олександр Ростольний (Суми) та Максим Польський (Київ). «Це — кращі альпіністи України», — схвильованим голосом розповіла «УМ» Тетяна Олійник, адміністратор клубу «Вертикаль», до якого входили спортсмени.

Пластична операцiя

У Черкаській дитячій міській лікарні у відділенні для немовлят наразі перебуває чотиримісячна дівчинка Каріна, від якої відмовилися батьки. Ця дитина народилася з розщепленими верхніми піднебінням та губою, що нагадуть хоботок, тому найрідніші люди її залишили.

Пухнасте жахіття

Кошеня жило в квартирі, яку дівчата знімали спільно. Півроку тому вони придбали домашнього улюбленця, зателефонувавши за оголошенням. Все було нормально, аж поки пухнастик не занедужав. Недуга проявилася в агресивній поведінці та постійних розладах шлунка. Занепокоєні дівчата віднесли кошеня до міської ветлікарні. Лікарі, зваживши на те, що тварина почала часто блювати, поставили діагноз: розлад органів травлення.

Їздити — так,

Європейський Союз після розширення хоче надати своїм новим сусідам усі ті права, якими користуються члени ЄС, окрім права участі в органах, які приймають рішення, заявив на прес-конференції у Брюсселі голова Єврокомісії Романо Проді. «Ми хочемо ділитися з цими країнами всім, окрім наших інституцій, будуючи наші відносини на спільних цінностях та інтересах», цитує слова Проді польська інформагенція ПАП. Єврокомісія вже працює над «новою політикою сусідства», яка буде окреслювати засади відносин iз країнами, з якими ЄС матиме кордон після прийому 1 травня десяти нових членів. Політикою сусідства будуть охоплені деякі країни Середземномор'я та пострадянські держави: Росія, Україна, Білорусь і Молдова.

Впорався зі світовими фінансами —

Впорався зі світовими фінансами —

Теперішній генеральний директор Міжнародного валютного фонду Хорст Келер після кількох місяців внутрішньопартійних консультацій та дискусій, які тривали всю ніч із середи на четвер, став кандидатом німецької правоцентристської опозиції на посаду президента Німеччини, повідомила вчора німецька агенція ДПА. Посада президента Німеччини має, швидше, церемоніальний характер, він не має впливу на політику уряду, але все ж користується великим моральним авторитетом і представляє країну за кордоном. Майже немає сумнівів, що під час голосування на засіданні спеціальної конвенції (спільному засіданні федерального парламенту та парламентів земель) 23 травня кандидатура Келера пройде, бо консервативно-ліберальна опозиція має в цьому зібранні більшість, і він стане дев'ятим президентом повоєнної Німеччини. Тепер цю посаду займає Йоганнес Рау, колишній соціал-демократичний прем'єр-міністр землі Північний Рейн-Вестфалія. Термін його повноважень спливає у травні.