Санкції — їхня зброя
Сьогодні вранці у Брюсселі знову на порядку денному — ситуація в Україні. А отже, й санкції проти Росії, адже головне, чим наразі може допомогти нам міжнародна спільнота, — це тиск на агресора.
Сьогодні вранці у Брюсселі знову на порядку денному — ситуація в Україні. А отже, й санкції проти Росії, адже головне, чим наразі може допомогти нам міжнародна спільнота, — це тиск на агресора.
Сьогодні через свій офіційний журнал Євросоюз мав оприлюднити перелік подальших санкцій щодо Росії, які впродовж усього минулого тижня готувала Європейська Рада. Як повідомила вчора зранку речниця Єврокомісії Піа Аренкільде Хансен, до вечора свої підписи під узгодженими пропозиціями мали поставити представники всіх 28 держав — членів ЄС. Формально вони вже надали свою згоду через послів у Брюсселі, тож зволікань із публікацією виникнути не мало.
Голова Держдуми Росії Сергій Наришкін вчора повернувся до Москви із Франції, де перебував із дводенним робочим візитом. У Парижі він зустрічався з французькими парламентаріями, політиками, бізнесменами. У цьому не було б нічого дивного, якби не те, що Наришкін із середини березня перебуває в «чорному списку» російських офіційних осіб, які були безпосередньо причетні до анексії Криму і яким заборонений в’їзд до Євросоюзу.
Ще до кінця 2014 року Україна, з огляду на обставини, в яких опинилася через агресію Росії, може отримати статус основного союзника Сполучених Штатів Америки поза НАТО. Про це заявив учора міністр юстиції Павло Петренко, наголосивши на тому, що такий статус дозволить нашій державі значно розширити співробітництво у військово-технічній сфері, а також «отримати механізм, за яким можна буде закуповувати необхідну зброю».
Минулої суботи Європа знову проходила тест на розуміння тієї прикрої, але очевидної істини, що світ — а отже, й міжнародна політика — змінився. У світі, де одна держава може без жодних докорів сумління ігнорувати міжнародні договори, «відкушувати» територію іншої суверенної держави, вводити на її територію війська й заявляти, що вони «заблукали», «старі» правила і домовленості вже ніколи не будуть дійсними.
Російські війська вторглися в Україну і прагнуть загарбати щонайменше її південний схід, щоб злити його з Кримом і проголосити тріумф «Новоросії». Цей факт, давно очевидний для українців, нарешті — після масового введення путінських військ по завершенні «мирного» саміту в Мінську — помітили й на Заході.
Петро Порошенко дотримав однієї зі своїх головних передвиборчих обіцянок. Відзначивши День Незалежності, ввечері понеділка Україна дізналася про те, що Президент розпустив зганьблений злочинними діями тодішньої більшості під час Революції гідності, співпрацею з сепаратистами та іншими злочинами проти народу склад Верховної Ради.
Напередодні Дня Незалежності, в суботу, до Києва на запрошення Президента приїде канцлер ФРН Ангела Меркель. Як зазначено в офіційному повідомленні з цього приводу на сторінці очільниці німецького уряду, на порядку денному майбутнього візиту — переговори з Президентом Петром Порошенком та Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком, а також іншими «місцевими політиками».
Більше п’яти годин тривали у Берліні чотиристоронні переговори, присвячені пошуку шляхів виходу з української кризи. Але жодного конкретного результату міністри закордонних справ України — Павло Клімкін, Росії — Сергій Лавров, Франції — Лоран Фабіус та Німеччини — Франк-Вальтер Штайнмайєр — не досягли. Хоча глава німецького МЗС, який вийшов до журналістів повідомити про результат зустрічі, намагався бути оптимістом.