Парижу — від Брюсселя
Після замахів у Парижі 13 листопада у Європі гірко жартують, що Брюссель є не лише столицею Бельгії, Євросоюзу та НАТО, а ще й європейських терористів-ісламістів, оскільки напади у Парижі значною мірою планували й виконували громадяни Бельгії. Як наслідок, у Брюсселі в ніч проти понеділка була проведена масштабна антитерористична операція.
Полювання на терористів
Париж. П’ятниця, 13-те
Піти по-англійськи
Учора прем’єр-міністр Великої Британії Девід Камерон у листі до глави Ради Європи Дональда Туска виклав умови, за яких Британія може залишитися в складі Євросоюзу. Тим самим розпочалися офіційні переговори між Лондоном і Брюсселем стосовно можливого процесу Брексіту (поєднання слів Британія і ексіт, тобто «вихід») — виходу Великої Британії зі складу ЄС. Текст листа Камерона до керівництва ЄС ще не оприлюднено, але британська газета «Телеграф» зі своїх джерел дізналася про викладені в ньому вимоги британців.
В Іспанії запахло сепаратизмом
Позавчора парламент Каталонії зробив перший крок до відокремлення регіону, ухваливши резолюцію, яка передбачає створення «незалежної каталонської республіки». Проект документа підтримали 72 депутати, 63 — проголосували проти. Зокрема, місцеві осередки Народної та Соціалістичної партій. Для початку в Барселоні хочуть створити окреме міністерство фінансів, а цілковито від’єднатися від Мадрида сподіваються через півтора року — у 2017 році, повідомляє «Євроньюс».
Розчарування від перемоги
ІНа недільних парламентських виборах у Хорватії перемогла, за попередніми результатами, консервативна опозиційна коаліція на чолі з партією Хорватський демократичний союз (ХДС), яка здобула 59 із 151 парламентського місця. Теперішня владна коаліція на чолі з Соціал-демократичною партією (СДП) прем’єр-міністра Зорана Мілановича виборола 56 парламентських місць. Результат не задовольняє ні переможців, ні переможених, оскільки для самостійного формування уряду потрібно мати мінімум 76 парламентських мандатів.
Шанс від Обами
Не винувата я!
Більшість росіян (82%) вважають, що Захід проводить щодо них ворожу політику. Такі висновки містяться у щойно оприлюднених результатах соціологічного опитування 1600 осіб в усіх регіонах Росії, яке провів російський незалежний аналітичний Центр Юрія Левади. 55% респондентів вважають, що виявом ворожого ставлення Заходу стосовно Росії є запровадження санкцій після анексії Криму, 44% впевнені, що Захід веде інформаційну війну проти Кремля.
Вперед у минуле
Провладна «Партія справедливості і розвитку» (АКР) перемогла на недільних виборах у Туреччині та повернула собі більшість у парламенті, втрачену у червні, повідомляє Бі-Бі-Сі. За даними державної Анатолійської агенції новин, після підрахунку 97% голосів AKP лідирує з 49,4%. Цих голосів буде достатньо, щоб забезпечити собі 316 місць у парламенті на 550 місць і сформувати абсолютну більшість.