Віктор Ющенко: Уряд регулює ціни з точністю до навпаки

Полтавські селяни приголомшені карколомними ціновими стрибками: пальне різко подорожчало, а їхня головна у «міжурожайний» сезон продукція — молоко — навпаки, подешевшала. Власне, ціновий бумеранг сьогодні б'є в самісіньке тім'ячко не тільки селян. Чого варте хоча б зростання саме в «дачний» сезон вартості проїзду в автобусах приміського сполучення більш ніж на третину! При цьому масові телевізійні сеанси новітніх кашпіровських від політики з навіюванням спокою і впевненості в завтрашньому ще «світлішому» дні нікого, м'яко кажучи, не заспокоюють. Як і публічне «відмивання» творців нинішньої критичної ситуації словесами про зміни світової кон'юнктури на ринку нафтопродуктів чи перманентні сезонні труднощі з коштами.

За Кулика чи нинішню владу?

За Кулика чи нинішню владу?

З Олександром Куликом читачі «України молодої» зі стажем познайомилися 10 років тому. Саме наша газета першою розповіла про його «політичне» звільнення з посади редактора полтавської міської газети.
Після того Кулик заснував обласну газету «Полтавська думка», яка виконує роль тієї щуки, що не дає дрімати місцевим і столичним владним «карасям», став відомим не лише на Полтавщині журналістом, правозахисником, громадським діячем. Тож зовсім не випадково блок Віктора Ющенка «Наша Україна» на проміжних виборах до парламенту у 151-му окрузі на Полтавщині, які відбудуться 20 червня, зробив ставку саме на Олександра Кулика.
У списку з понад 20 кандидатів, претендентів на депутатський мандат, є й інші представники опозиційних сил. Однак у відвертих розмовах вони самі зізнаються, що йдуть на вибори лише задля того, аби «засвітитися», попіарити себе і свою партію чи громадську організацію. Єдиним кандидатом, здатним перемогти представників кількох провладних олігархічних кланів, був і залишається Олександр Кулик, з яким розмовляє власкор «УМ».

Математична формула Ющенка

Математична формула Ющенка

Позавчора Віктор Ющенко побував на Полтавщині. Лідер «Нашої України» приїхав сюди, щоб підтримати «нашоукраїнця» Олександра Кулика на проміжних виборах до Верховної Ради, які відбудуться 20 червня.
Наголосимо — єдиного кандидата від блоку Віктора Ющенка «Наша Україна», оскільки у списку претендентів на депутатський мандат усе ще залишається кілька чоловік, які прагнули «притулитися» до імені найпопулярнішого українського політика. Один із них, Володимир Фетч, у селищі-райцентрі Чутове навіть став поруч із Віктором Андрійовичем на імпровізованій трибуні, спонукавши останнього до ще чіткішого розставлення акцентів: «Оце стоїть Фетч, якого ми не підтримуємо. Знаю, що в окрузі точиться полеміка з приводу того, кого ж підтримує блок «Наша Україна» як свого єдиного кандидата. Тільки Олександра Кулика!».

Молочне лихо

Не встигли полтавські селяни оговтатися після різкого стрибка цін на пальне, як одержали черговий, за їхніми словами, удар ножем у спину. Переробники в середньому на 15 копійок знизили закупівельні ціни на молоко. Причому якщо кілька потужніших молокозаводів платять бодай по 70—75 копійок за кілограм, то інші, як правило, ті, що розташовані в сільській глибинці, й працюють з невеликими збіднілими здавачами, «опустилися» до 65 копійок. Якщо ж відняти від останньої більш ніж скромної суми ще 15 «дотаційних» копійок, виходить узагалі 50 — оце і є красна ціна обіцяної урядом і широко розрекламованої «небувалої» підтримки вітчизняного сільгосптоваровиробника!

Хочу бути з татом

Фахівці-психологи давно помітили, що початок буяння природи нерідко стає своєрідним «роздоріжжям» між життям і смертю для тих, у кого душевний «барометр» зупинився на позначці «похмуро». Та цьогорічний «кризовий період» у Полтаві, здається, перевершив найпесимістичніші очікування: лише у травні тут зареєстровано вісім самогубств. Однак найбільше приголомшили мешканців обласного центру зовсім «свіжі» випадки добровільного прощання з життям двох дівчат-підлітків.

Рок-молитва за гетьмана Мазепу

Прохолодний і дощовий початок літа, звісно, не додав настрою організаторам Всеукраїнського рок-фестивалю «Мазепа-фест». Хоча, як повідомив учора кореспонденту «УМ» його директор, народний депутат України Микола Кульчинський, яскраве пісенно-музичне дійство під егідою Полтавської обласної організації товариства «Просвіта» неодмінно відбудеться. І час та місце зустрічі «мазепинців» змінити не можна. Тож 5 і 6 червня, себто цієї суботи й неділі, сивочолий гетьман разом зі своїм «військом» — тисячами шанувальників сучасної української музики — прийматимуть парад її лицарів на Співочому полі Полтави. Концерти починатимуться о 18-й годині.

Паличка кукурудзяна, солодка

Паличка кукурудзяна, солодка

У промисловій столиці Полтавщини — місті Кременчук — співробітники податкової міліції нещодавно «засвітили» одразу два підпільні цехи, в яких виготовляли продукти харчування. Перший із них спеціалізувався на солодких кукурудзяних паличках, другий продукував майже двадцять видів печива. Таку підприємливість місцевих самодіяльних кондитерів можна було б тільки вітати. Аби вони принаймні виповзли з тіні...

Цінове «стихійне лихо» є рукотворним?

У тому, що в Україні останнім часом буквально «показилися» ціни на пальне, колишній«аграрний» віце-прем'єр Леонід Козаченко вбачає прорахунки нинішнього уряду. Про це він днями заявив на прес-конференції у Полтаві. На думку екс-віце-прем'єра, приголомшливий стрибок цін стане дестабілізуючим фактором економічного і політичного життя. Але звідки ж виросли такі довгі «ноги» для того стрибка? Президент Української аграрної конфедерації переконаний, що урядовці просто випустили зі своїх рук віжки контролю за ситуацією на ринку нафтопродуктів.

Рецепт від Солов'я

З учителем Шишацької гімназії, керівником районних організацій Української народної партії та громадського об’єднання «За Україну! За Ющенка!» постійні читачі нашої газети вже знайомі. Про літні археологічні експедиції школярів під керівництвом одного з кращих в Україні викладачів історії (кілька років тому він переміг на всеукраїнському конкурсі «Вчитель року») «УМ» розповідала неодноразово. Як і про Солов'я-політика, котрий «не словом, а ділом» розбудував найчисельніший на Полтавщині районний осередок «нашоукраїнської» партії, що налічує понад 400 чоловік, видає опозиційну газету.

Гриб їстівний, «посолений»

Дощі пришвидшили початок цьогорічного грибного сезону на Полтавщині, який, за сумною традицією, дав старт і «серійним» отруєнням. Нещодавно до реанімаційного відділення обласної клінічної лікарні потрапила родина із села Шевченки Кобеляцького району. Дванадцятирічна дівчина та її батьки повечеряли грибочками, якими їх пригостили сусіди. І хоча йшлося у цьому випадку про їстівну «рядовку», приготовлену за всіма правилами домашньої кулінарії (гриби довго відварювали, у воду кидали, здавалося, «найнадійніший «лакмусовий папірець» — цибулину), без вимушеного «смакування» солями важких металів і нітратами все ж не обійшлося. Рівень тієї гидоти у згаданому «натурпродукті», за свідченнями фахівців, перевищував норму в дев'ять разів...