«Нафтогаз» — на «лічильнику»
Завтрашній день може стати фатальним для однієї з найбільших державних компаній — «Нафтогазу України». Так, напередодні минулих вихідних група кредиторів НАКу не пристала на пропозицію компанії пролонгувати кредит 500 мільйонів доларів до 2014 року. Втім кредитори не сказали і «ні», оголосивши натомість тайм–аут до середи 30 вересня. Але натяк із боку зарубіжних фінансистів про можливе рішення виявився більше ніж прозорим, — ми, мовляв, чекаємо на виплату піврічного купона, що має статися сьогодні, у вівторок.
Два дні до відставки
Тоді, в ефірі телеканалу «1+1», Юлія Володимирівна говорила твердо і рушуче: «Я знаю, що ми зможемо протягом двох років людям (вкладникам радянського «Ощадбанку») гроші повернути». «Якщо я не зможу повернути людям гроші протягом двох років, я, на відміну від наших чоловіків–політиків, покладу заяву і піду з посади. Тому що посади не потрібні, якщо ти не можеш обіцяне людям дати».
Плавки для олігархів
«Хто з вас уперше на металургійному підприємстві?.. А ви? Вже були? І після цього одягнули сюди білу сорочку?!!» — представник Алчевського меткомбінату зустрічає групу журналістів на в’їзді до підприємства. Вже через кілька хвилин переконуєшся, що людина має рацію: територією краще пересуватися у спеціальному одязі та не менш спеціальному взутті, а «цивільні» туфлі разом зі штанами миттєво перетворюються в аналог робочої уніформи. Втім це брудне виробництво традиційно приносить державі до 40% валютної виручки. А гостра криза галузі, яку ми спостерігали до травня нинішнього року, спричинила падіння ВВП, обсягу промислового виробництва та поставила окремі регіони країни на межу соціального вибуху.
БЮджеТ на марші
Учора відбулася подія, на яку українське суспільство з нетерпінням чекало ще з середини минулого тижня: уряд оприлюднив свої розрахунки бюджету на 2010 рік. Як і передбачала наша газета, Кабмін використав тайм–аут максимально. І, за свідченнями очевидців, що брали участь в обговоренні, варіант кошторису, який розглядали в суботу, радикально відрізнявся від документу, що його затвердили в понеділок. Тобто, цифри «заокруглили» у привабливіший перевиборчий бік.
Богдан Соколовський: Газ в Україні хочуть використати як виборчий бюлетень
На стіні його доволі скромного робочого кабінету, просто перед очима, — морський пейзаж у приємних для ока пастельних кольорах: трохи несподіваний як для «стовідсотково сухопутного» господаря. Схоже, що цей «шматок моря» — чи не єдине послаблення, яке дозволяє собі на службі права рука Президента у, мабуть, найрезонанснішій та найневідрегульованішій сфері. Застібнутий на всі гудзики чорний офіційний костюм — навіть у післяробочий час, пунктуальність та м’яка ввічливість до співрозмовника й готовність відповідати на кожне запитання — незважаючи, що розмова триває довше від запланованого, а помічниця наполегливо стукає у двері , вибачаючись, нагадує: у нього попереду ще інші переговорні заходи. Дипломатична кар’єра проглядається під час розмови регулярно, коли Богданові Івановичу доводиться коментувати щось скандальне: як і більшість його колег по цеху, Соколовський дотримується думки, що спочатку має йти позитив. Навіть якщо питання про негатив...
Міністр нафтотрейдеру око не виклює
Ціни на українських автозаправках знову поповзли вгору. Лише за кілька останніх днів марка А–95 переступила психологічну позначку вісім гривень. Найдорожчий бензин, як і раніше, у Криму (8,15—8,25 гривень). Найдешевше пальне у Дніпропетровській, Луганській та Чернігівській областях — 7,54—7,56. Нині ж експерти уважно спостерігають, коли ціна пального перетне ще один психологічний бар’єр — вартість долара. У тому, що така подія невдовзі трапиться, не сумнівається практично ніхто.
Перерва на аплодисменти
Учорашнє засідання уряду мало стати знаковим: Кабмін був готовий затвердити макроекономічні показники, на яких базується Державний бюджет 2010 року. Якби міністри проголосували «за», то вже 12 вересня вони змогли б підтримати проект бюджету в цілому, а 15 вересня направити його до парламенту — аби не затягувати бюджетний процес. Принаймні так планувалося... Натомість апарат Прем’єра вирішив суттєво змінити фабулу дійства — замість роботи над цифрами урядовцям запропонували взяти участь у врочистій нараді: з пристрасними словами на адресу Юлії Тимошенко, рапортами про зроблене, врученням відзнак найкращим із найкращих. «Я ж до останнього нічого не знала, прийшла сюди навіть без квітів», — бідкалася у кулуарах голова Держкомпідприємництва Олександра Кужель, яка першою отримала Почесну грамоту з рук Юлії Володимирівни.
Перекур у «дірці» на кордоні
Четвер 1 жовтня 2009 року стане «чорним днем у календарі» також і численної групи українців, які досі не позбулися найпоширенішої шкідливої звички — куріння. Цього дня набуде чинності ухвалене у серпні рішення про вже четверте (!) за цей рік підвищення ставки акцизу на тютюнові вироби. Цього разу — на 16%. За підрахунками асоціації виробників «Укртютюн», нововведення автоматично призведе до зростання ціни на 20—25%. Загалом за останні півтора року сигарети вже подорожчали в 3,5 раза. Це означає, що звичайному курцеві, який викурює щодня пачку недорогих сигарет, із жовтня доведеться витрачати на свою шкідливу звичку щомісяця на 100 грн. більше.
Кредит... мінус чотири мільярди?
Російські засоби масової інформації оприлюднили свого роду сенсаційну новину. Виявляється, під час запланованого візиту прем’єр–міністра РФ Володимира Путіна до Харкова він із своєю українською колегою Юлією Тимошенко розмовлятиме не тільки про авіабудування і транспортну галузь. Тобто засідання комітету з російсько–української економічної співпраці таки відбудеться, але головною під час другої за короткий проміжок часу зустрічі прем’єрів двох країн (перша відбулася на початку вересня у Польщі) стане розмова про газ.