Дерибан у прямому ефірі

Дерибан у прямому ефірі

До останньої рамки–металошукача — на самому вході до урядової зали засідань — вчора несміливо підходили кремезні дядьки у чорних мундирах з геометричними нашивками золотистого кольору на рукавах. «Портовики?» — звіряючи прізвища зі списком, щоразу уточнював охоронець. Останнє засідання уряду Прем’єр–міністр також вирішила зробити відкритим і тематичним. Головним месиджем Юлії Тимошенко, з яким вона вийшла до телекамер, було показати, як завзято та наполегливо керівник Кабміну бореться із корупцією та утисками державних інтересів у сфері морських перевезнь. Утім планованого фурору не вийшло: помічники підготували Тимошенко тези, які розбивали... навіть члени її уряду.

Розпродаж «вічних цінностей»

Розпродаж «вічних цінностей»

На кількох останніх економічних самітах, що відбулися у нашій країні у вересні—на початку жовтня, офіційно чомусь не згадували про одну дуже відому річницю. Хоча правильніше, мабуть, буде назвати її роковинами. Втім, саме на цю тему бізнесмени й аналітики охоче спілкувалися в кулуарах. Так, 15 вересня 2008 року працівники четвертого за розмірами американського банку «Леман Бразерс» почали пакувати в офісах особисті речі — банк оголосив про банкрутство. Минуло зовсім небагато часу, і державний «Банк оф Амеріка» поглинув ключову інвестиційну фінустанову нового континенту «Мерріл Лінч» — і криза вже де–факто розпочала свою переможну ходу планетою, одразу ж помінявши правила гри в діловому світі.

Нині аналітики, хоча й не поспішають заявляти, що падіння сягнуло дна, але констатують практично докризове зростання деяких секторів світової економіки. Скажімо, у кількох країнах — Франції, Ізраїлі, США — дорожчає нерухомість! Подекуди суттєво. Французи навіть, аби не допустити ймовірного стрибка цін, оголосили про значне збільшення обсягів новобудов. Хоча саме падіння цін на нерухомість у США, як відомо, зіграло роль спускового механізму кризових явищ.

Побиття долара

Піраміда почала валитися, тільки–но найбільші біржі розпочали свою роботу. Європейська валюта «набрала ваги» щодо долара на 0,7%, швейцарський франк — на 0,8%. Найбільше подорожчали новозеландський та австралійський долари — відповідно на 1,2 і 1,3 відсотка. Зросла також японська єна, а зовсім вже непохитним у цій «м’ясорубці» залишився хіба що британський фунт.

І ні слова про головне!

І ні слова про головне!

Організатори Львівського міжнародного економічного форуму, який минулими вихідними завершив свою роботу в Трускавці, запросили Президента і Прем’єр–міністра України не просто так. Від перших осіб відвідувачі, а найбільше — іноземні інвестори, які мають або готуються відкривати свій бізнес у наших краях, чекали месиджі. І вони їх почули! Та багато разів дивувалися.

Вона передумала...

Приватизація Одеського припортового заводу може обійтися державі навіть дорожче, ніж про це думали раніше. Компанія «Нортіма», яка перемогла в торгах, але не була офіційно визнана переможцем, планує подавати до суду, у тому числі й на державу Україна. Як повідомив «УМ» представник «Нортіми» Роман Жуган, йдеться не лише про вимогу визнати компанію власником ОПЗ, а й відшкодування матеріальних збитків. А оскільки бізнес–структура позиватиметься до Фонду держмайна, тобто державної організації, то у випадку позитивного рішення суду платитимуть їй із державного бюджету.

Щоб не гірше, ніж у сусіда

Другий день ІХ Львівського міжнародного економічного форуму подарував приємні новини. Так, представник Європейського банку реконструкції і розвитку Андре Куусвек пообіцяв, що його організація фінансуватиме в Україні 185 проектів на загальну суму 4,5 млрд. євро. Пощастить фінансовій, агропромисловій і транспортній сферам. За підрахунками аналітиків, 2008 рік став рекордним у плані інвестицій, але й нинішнього та наступного року значного спаду не буде. Головним чином — завдяки Євро–2012 та різноманітним інвестфорумам. Як заявив старший консультант компанії «Футур–Бренд» Стів Сантанджело, за статистикою, впізнаваність бренду «Україна» серед інвесторів стоїть на 68–му місці зі 100 країн. Але серед тих, хто побував у нашій державі, Україна пересувається на 21–ше місце.

Дискусія з присмаком «Нафтусі»

Цьогорічний Львівський міжнародний економічний форум, дев’ятий за рахунком, вирішили присвятити регіональним проблемам. Мабуть, щоб запрошеним було легше обговорювати головну ідею зібрання — «Як українським регіонам вийти оновленими з глобальної економічної кризи», — форум вирішили перенести з обласного центру у курортний Трускавець. Упродовж вчорашнього ранку відпочивальники з навколишніх санаторіїв здивовано спостерігали, як усі підходи до фешенебельного готелю «Ріксос» перекрили мовчазні чоловіки у чорних костюмах: до учасників дискусії і вчора, й сьогодні доєднувалися перші особи держави.

...Той бібліотекаря і танцює

Засідання Кабміну стрімко втрачають популярність серед представників ЗМІ: камер і мікрофонів у залі щоразу меншає. І це не дивно, адже складається враження, що урядова команда, готуючи чергову нараду міністрів, черпає натхнення із відривного календаря. Тобто знаходять дату і запрошують на Грушевського представників певної професії. А вже там на них — із квітами, медалями та обіцянками — чигає Прем’єр–міністр. Учора пощастило бібліотекарям.

Прем’єр сердилася «на публіку»?

Тимур Новиков, представник компанії «Нортіма», яка перемогла в конкурсі на приватизацію Одеського припортового, але не була визнана переможцем рішенням комісії ФДМУ, вважає, що уряд суперечить сам собі. «Ще тиждень тому Кабмін і ФДМУ твердили, що оцінку вартості Одеського припортового заводу провели відповідно до методики, затвердженої Фондом, твердили, що стартова ціна у 4 млрд. гривень є цілком справедливою, і жодних звинувачень із боку КМУ взагалі не лунало», — каже Новиков. Представник компанії, яку пов’язують із бізнесменом Ігорем Коломойським, заявляє: у дорадчій кімнаті урядовці «покерували» Фондом держмайна. «Питання про ціну раптом виникло після того, як члени комісії повернулися з дорадчої кімнати. Йшли вони туди з одним настроєм. Хтось із них навіть потискував нам руки, вітав, — продовжує він. — А потім — сюрприз...».

Ішов, упав... Отямився — дефолт!

Ішов, упав... Отямився — дефолт!

Учора настав день Х для вітчизняного нафтогазового комплексу. Як і прогнозувала «УМ», одна з найбільших державних компаній — НАК «Нафтогаз України» — однією ногою опинилася у стані дефолту. Тобто в день погашення боргу фактично заявила про власну неспроможність зробити це.