Їхня мета — 2006

Їхня мета — 2006

На вчорашньому з'їзді партії «Трудова Україна» її лідер, за сумісництвом — голова Нацбанку Сергій Тигіпко сказав, що «ТУ» готова висунути свою кандидатуру на пост Президента, якщо центристські політичні сили не досягнуть у цьому питанні компромісу. «Якщо не домовимося, ми повиннi висувати кандидата i боротися за кандидата вiд «Трудової України», — дослівна цитата з «Інтерфаксу». Сергій Леонідович, звісно, людина скромна, тож учора він не наголошував у своєму «спічі», що має на увазі саме себе. Хоча й пообіцяв, «якщо буде воля з'їзду», гідно провести президентську кампанію. А перша «воля» вже є: 312 делегатів одностайно проголосували за Тигіпка як нового-старого голову «ТУ», де-факто показавши, хто «в разі чого» буде кандидатом від партії точно.

Влада починає передвиборчi реПРЕСії

Усім зрозуміло, що владі вкрай невигідна діяльність опозиційних ЗМІ та журналістів у періоди політичної кризи, та ще й напередодні президентських виборів. Що роблять із вільним словом в Україні, усім відомо: то ще добре, коли цілі тиражі газет топлять у річках, бо іноді вбивають журналістів бейсбольними битками. І подібна практика триває, хай і в інших формах.

Ширшає коло навколо Ющенка

Ширшає коло навколо Ющенка

Позавчора ввечері у Києві в Будинку вчителя пройшла установча конференцiя столичного міського осередку Всеукраїнського об'єднання «За Україну! За Ющенка!». Це вельми символічно, позаяк саме в цих стінах на початку минулого століття збиралася й приймала свої державницькі універсали Центральна Рада. Як зазначив у своєму виступі Віктор Ющенко, те, що нове громадське об'єднання «стартує» з приміщення, в якому працювали кількадесят відомих українських діячів, в якому творилася історія, надає великої наснаги, породжує почуття вдячності минулому й відповідальності перед майбутнім.

У бій ідуть «грошові мішки»

Тепер у тому, що наступним Генпрокурором України стане перший віце-спікер Геннадій Васильєв, фактично немає сумнівів. Свою готовність долучитися до «голосувальної» скарбнички більшості заявив у інтерв'ю «Дзеркалу тижня» лідер комуністів Петро Симоненко. Фракції котрого, між іншим, «по бартеру» (не лише за підтримку Васильєва) обіцяють вакантну посаду першого віце-спікера. А щоб нікого не гризли докори сумління за те, що Генпрокурором може стати людина, котра має зв'язки зi злочинним світом, у бій пішли «грошові мішки». Принаймні про це заявив нещодавно голова парламентського Комітету з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю Володимир Стретович («НУ»).

«Провокація» «без цензури»

Неофіційна виборча кампанія в Україні вже почалася з усіма її атрибутами — адмінресурсом (яскравий приклад — репресії проти форумів «Нашої України») та чорним піаром, включно з ударами «нижче пояса». Як уже повідомляла «УМ», минулого місяця в інтернеті з'явилися фото мужчини, схожого на міністра транспорту Георгія Кірпу, в «приватних» стосунках із хлопчиком. Депутати одразу взялися розбиратися в ситуації, а за відповідний запит Валентина Зубова (фракція БЮТі) до керманичів уряду, СБУ та Генпрокуратури навіть проголосувало 329 народних депутатів. «Якщо політики «чисті», вони повинні тимчасово скласти свої повноваження і звернутися до правоохоронних органів з вимогою ретельного розслідування», — розповідав тоді Зубов.

«Гра в життя країни»

Олександр Мороз уже вкотре (після 1996 року, коли парламенту на чолі з О.О. вдалося за ніч прийняти Конституцію) опинився на коні у питаннях внесення змін до Основного закону. Відповідний проект, направлений до Конституційного Суду на хвилі політреформи ще в липні комісією Верховної Ради (так званий проект Матвієнка—Мусіяки—Мороза), вчора одержав позитивний висновок КС. Невідповідним Конституції судді КС оголосили лише одне положення: про те, що парламент сам буде уповноважений офіційно коментувати закони. Наразі це право закріплене за суддями КС, тож нічого дивного в такому висновку суддів немає. Тим паче що на суть політреформи воно майже не впливає.

Чорновола теж убили «орли»?

Наприкінці березня 2004-го виповниться п'ять років з того дня, як пішов із життя В'ячеслав Чорновіл. За офіцiйною версією Міністерства внутрішніх справ, причиною загибелі колишнього голови Народного руху стала звичайна ДТП — «Тойота», в якій перебував Чорновіл, по дорозі до Києва на великій швидкості врізалася в КамАЗ, завантажений зерном. Однак і досі в середовищі рухівців, як і звичайних українців, домінує інша версія — сплановане політичне убивство.

Істина — в Юлиній вині?

Два тижні тому, як писала «УМ», Голова Верховної Ради Володимир Литвин за рекомендацією Регламентного комітету парламенту відхилив як необгрунтоване подання Генеральної прокуратури про притягнення Юлії Тимошенко до кримінальної відповідальності. Одним із головних аргументів комітету при відхиленні було те, що всі кримінальні справи проти Тимошенко закриті. Однак «обгрунтування» прокурорського подання з'явилося уже наступного дня, коли Верховний Суд за скаргою ГП знову визнав, що порушення Генпрокуратурою в 2002 році кримінальних справ проти Юлії Тимошенко, її чоловіка Олександра та чотирьох екс-співробітників корпорації «Єдині енергетичні системи України» було законним.

У КРАЩИХ ексТРАДИЦІЯХ

Учора на зустрічі з послом США в Україні Джоном Гербстом Генеральний прокурор Святослав Піскун закликав посланця дядька Сема укласти з нашою країною договір про екстрадицію. «Це був би безцінний історичний внесок вашої і моєї роботи на своїх посадах», — немов переймаючись своєю близькою відставкою, сказав Гербстові Піскун. Як повідомляє агенція «Інтерфакс-Україна», Святослав Михайлович навіть передав амбасадору проект договору про екстрадицію, підготовлений, за його словами, за світовими стандартами. Джон Гербст висловив зацікавлення напрацюваннями Генпрокурора України і зазначив, що уряд США готовий працювати над цією угодою.

«Кінець всім сподіванням»

І сказав про це не представник «нашоукраїнської» опозиції, котру тіпає від запопадливих ідей Банкової, а далеко не остання постать більшості Леонід Кравчук. «Я думаю, що ми запізнилися з політичною реформою. Потрібно було ще два-три роки тому визначитися і провести політичну реформу в європейському напрямі», — поділився скепсисом Леонід Макарович в інтерв'ю газеті «День», близькiй до його СДПУ(о).