Повернення «блудних синів»

Недаремно Юлія Тимошенко сподівалася на те, що ухвалений внаслідок ситуативного союзу з Партією регіонів закон про імперативний мандат допоможе її Блоку повернути до своїх лав «блудних синів» у місцевих радах. Як повідомила вчора на прес-конференції керівник фракції БЮТ у Київській міськраді Тетяна Меліхова, ті депутати, які раніше перейшли з Блоку Тимошенко до інших фракцій (читай — до більшості, що підтримує мера Леоніда Черновецького), тепер просяться назад. За словами Меліхової, станом на вчора у неї була вже одна заява депутата, який побажав повернутися до фракції, а також звернення ще 6 депутатів (їхніх прізвищ пані Тетяна не назвала). Ще б пак, адже, згідно із законом, ухваленим «в обмін» на підтримку подолання вето Президента на закон про Кабмін, ті депутати, які виходять із «рідних» фракцій у радах, узагалі втрачають мандат.

Завдання для профспiлок i Президента

Завдання для профспiлок i Президента

Зарплати, ціни, тарифи і доля профспілкового майна — ці теми завжди актуальні й болючі. І саме вони стали предметом обговорення під час зустрічі Президента з представниками всеукраїнських профспілок та профоб'єднань. Зокрема, Віктор Ющенко висловив сподівання, що уряд і Верховна Рада дотримають даного слова щодо перегляду прожиткового мінімуму і підвищення заробітної плати за результатами першого кварталу поточного року. Нагадаємо, саме ці два параметри були предметом основних зауважень Президента до Держбюджету на 2007 рік. І лише після того, як було домовлено, що з квітня і прожитковий мінімум, і мінімальна зарплата зростуть, глава держави підписав проект бюджету.

Конституційний антиконституційний акт

Дружно подолавши вето Президента на Закон «Про Кабінет Міністрів», представники «антикризової» коаліції та Блоку Тимошенко тепер спільно запевняють усіх у тому, що нічого особливого не зробили — тільки «конкретизували» ті повноваження уряду, які вже й без того відведені йому оновленою внаслідок реформи Конституцією. Так, Юлія Тимошенко, яка вчора перебувала в Ізраїлі, під час відвідання Кнесету (ізраїльського парламенту) заявила, що «закон про Кабмін не додав нічого нового до Конституції» і тому, мовляв, БЮТ «дозволив собі за це проголосувати, бо ми не бачили, що цей закон проти Конституції».

Борисе, борись!

Учора завершився візит міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка до Чехії. Як уже повідомляла «УМ», для цього пан Борис перервав свою відпустку. Втім для України більший резонанс матимуть не домовленості й навіть не документи, які за кордоном підписав керівник МЗС, а сам факт, що цей візит здійснив Борис Іванович Тарасюк — людина, яку уряд Януковича не визнає міністром.

Закон до суду доведе

Закон про Кабінет Міністрів, який перетерпів і президентське вето, і подолання цього вето з боку коаліції ПР+КПУ+СПУ+БЮТ, знову чекає підпису глави держави. Віктор Ющенко висловив своє незадоволення цим актом. Відтак наразі невідомо, чи він дотримається передбаченої Конституцією процедури, чи показово утримується. У такому випадку закон через десять днів може підписати спікер парламенту. Себто документ буде імплеметовано найближчим часом у будь-якому випадку.

Незалежна держава — помісна церква

Незалежна держава — помісна церква

Напередодні старого Нового року Президент зустрівся з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом та єпископатом Української православної церкви Київського патріархату. Під час зустрічі з єпископами УПЦ КП Віктор Ющенко, зокрема, наголосив на тому, що ключовим завданням для держави є забезпечення єдності й консолідації нації, складовою частиною якого Президент вважає питання єдності Православної церкви в Україні. За словами Ющенка, держава не має компетенції втручатися у внутрішнє церковне життя, але вона повинна сприяти міжконфесійному миру і злагоді.

Юля замолювала гріхи на Голгофі

Юля замолювала гріхи на Голгофі

«Гріхи замолювати» — така перша асоціація спадає на думку при прочитанні повідомлення про те, що Юлія Тимошенко вирушила до Ізраїлю — на Святу землю. Сама леді Ю, яка подалася до Єрусалима ледве не одразу після голосування за подолання президентського вето на Закон про Кабмін, вибір маршруту пояснила інакше. Мовляв, в Україні багато хто — як люди, що брали участь у Помаранчевій революції, так і політичні лідери — «втратили віру». «Я приїхала набратись сил, доторкнутись до святинь, пройти шляхом Христа і зробити багато речей, що відроджують віру», — пояснила лідерка БЮТ журналістам.

Упереджені щодо Уповноваженого?

Незважаючи на те, що голосування у Верховній Раді щодо призначення Уповноваженого з прав людини перенесене на наступну сесію (яка, нагадаємо, стартує 6 лютого), пристрасті довкола цієї теми й далі розпалюються. Судячи з усього, «антикризова» коаліція вже «призначила» на цю посаду Ніну Карпачову, тому будь-які заклики щодо неприпустимості політичної заангажованості омбудсмана (а Карпачова, нагадаємо, є народним депутатом від Партії регіонів) сприймає «в багнети». Ще б пак, адже коли ця заангажованість — на їхню політичну користь, сприймати її негативно «антикризовикам» щонайменше недоцільно. Більше того, вони, схоже, вважають, що взагалі нікому критикувати їхній недемократичний вибір не дозволено. Принаймні лист співдоповідачів Моніторингового комітету ПАРЄ Ханне Северінсен і Ренате Вольвенд від 10 січня на адресу Голови ВР Олександра Мороза лідери фракцій, що входять до «антикризової» коаліції, розкритикували вщент.