Космічні пріоритети Президента

Космічні пріоритети Президента

До Дніпропетровська Президент завітав на один день. Проте він виявився вельми насиченим. Символічно, що Президент віддав шану учасникам бойових дій у Афганістані, поклавши квіти до пам'ятника загиблим у цій війні. Тут же Віктор Андрійович поспілкувався безпосередньо з ветеранами тих подій та з членами їхніх родин. Держава таких людей підтримуватиме завжди — це був головний підтекст сказаного Президентом.

Дніпропетровці, танцюйте

Рішення про це прийняте облрадою. Новий ВНЗ має постати на базі Дніпропетровського музичного училища імені Глінки. Як стверджує директор навчального закладу Юрій Новиков, це намагалися зробити ще в далекому 1968 році. Проте місцева влада не виявляла належного завзяття і, зрештою, пославшись на відсутність приміщення, ідею поховала. При цьому гостро потребували кваліфікованих кадрів і обласна філармонія, і Оперний театр, і Будинок органної та камерної музики, і музично-драматичні театри...

Зліт і падіння «уранової столиці»

Зліт і падіння «уранової столиці»

За радянських часів я дуже любив їздити у відрядження до Жовтих Вод. Насамперед тому, що рівень життя тут здавався на порядок вищим навіть за мірками тоді досить впевненої у собі Дніпропетровщини. Відвідини першого-ліпшого жовтоводського магазину це засвідчували переконливо — асортимент пропонованого товару переважав за своїм розмаїттям навіть обласний центр. «У нашому місті — постачання безпосередньо московське», — у місцевих мешканців відразу знаходилося пояснення.
Відтоді, начебто, й води спливло не настільки багато. Однак Жовті Води нині не впізнати. Зруйновані, недобудовані будівлі стали чи не найхарактернішою ознакою міста, яке колись процвітало.
Статистичні дані навіюють суцільний сум. Коефіцієнт смертності у Жовтих Водах значно перевищує відповідний показник народжуваності у середньообласному вимірі. Від новоутворень тут люди помирають у 1,5 раза частіше, аніж будь-де на Дніпропетровщині.
Рівень міграції місцевого населення теж вражає неабияк. Зокрема, у 2004 році він склав 5,2 особи на 10 тисяч мешканців — середньообласний показник це перевищило у 10,4 раза.

Меса на морозі

Збудований у Дніпропетровську ще у XIX столітті римо-католицький костел розташувався на центральному проспекті Карла Маркса. Проте самі прихожани не можуть тут проводити свої меси ще з повоєнних років, відтоді, як настоятель храму Ейхбаум у далекому 1947-му безрезультатно спробував домогтися у НКВС передачі храму віруючим. Щоправда, йому запропонували відновити костел за рахунок прихожан, котрих нараховувалося не більше 20 осіб. Звісно ж, у знедолених війною людей таких коштів не знайшлося.

Живіший за всіх живих

У світі пам'ятників існує багато — гарних і різних. І кого тільки у камені не увічнюють — і тварин, і риб, і літературних героїв... А дніпропетровці вирішили створити пам'ятник, аналогів якому точно немає на всій нашій планеті. Про цивілізований світ тут і говорити зайве — скільки їм не розповідай про такий феномен, не зрозуміють. Адже феномен цей — український пенсіонер. Отой самий — пересічний, що демонструє дива виживання зі своєю більше, аніж скромною винагородою за багаторічну самовіддану працю.

Урановий тупик

Урановий тупик

На перший погляд, ці наміри інакше, як благородними, не назвеш. Адже, з бази «С», розташованої поруч iз Таромським, почали вивозити радіоактивні відходи переробки уранової руди з Придніпровського хімічного заводу, що в Дніпродзержинську. Навіть оперативно проклали залізничну колію, по якій вагони покотилися прямісінько повз оселі мешканців селища. Людей така квапливість стурбувала не на жарт.

Смертельна приманка

Смертельна приманка

Співробітники карного розшуку Дніпропетровського міського управління внутрішніх справ затримали злочинну групу, яка викрадала дорогі автомобілі, вбиваючи їхніх водіїв. Починаючи з вересня минулого року, злочинці заволоділи «Мітсубіші 2000 Джейті», «Фордом Фокус Чіа» та «Тойотою Лендкрузер».

Глазунов відпочиває

Глазунов відпочиває

Багато людей після знайомства з творами Сергія Чайки квапляться проводити паралелі зі знаменитим російським художником Іллею Глазуновим — таке ж розмаїття, багатоплановість персонажів, історичний колорит, епохальність... Сам митець від подібних порівнянь застерігає: «Глазунов зображував різноманітні слов'янські типи. І знаєте, чим вони відзначаються? Внутрішнім спокоєм, кожна фігура немовби зупинилася у своїй динаміці. А ми — українці, які пережили багато воєн. Отож внутрішня динаміка тут має бути вища».

«Хімія» масового ураження

«Хімія» масового ураження

До залізничної станції Грековата звідси рукою подати — навіть будівлю вокзалу видно. Тим паче не віриться, що вкрай небезпечний об'єкт могли розташувати зовсім недалеко. Хоча тоді про подібне навряд чи думали. Ще в далекому 1974 році до Криворіжжя звезли 452 тонни різних отрутохімікатів — відходів виробництва в бочках та мішках. Для подальшого використання у сільському господарстві вони виявилися непридатними, технологій їхньої переробки та утилізації тоді не існувало.

Навколо світу вже без Румба

Навколо світу вже без Румба

Але від своїх намірів обійти всю планету Сергій не відмовляється. Щоправда, надалі це йому доведеться робити самотужки. Адже муситиме йти вже без свого вірного лабрадора Румба, якого від самого початку своєї подорожі обіцяв відправити з Владивостока додому. Бо морська частина маршруту для пса виключалася однозначно — через маломірність Сергієвого судна.