Справжній полковник

Уселі Чикалівці Кременчуцького району нещодавно урочисто відкрили пам'ятник відомому земляку — Герою Радянською Союзу, полковнику, командиру 51-ї гвардійської танкової бригади Михайлу Новохатьку. В такому поверненні до рідного села героя минулої війни є своя глибока символіка. Адже меморіальний комплекс у Чикалівці, де встановили бронзове погруддя відважного танкіста, розташований на високій дніпровській кручі. Саме в цих місцях на підступах до Дніпра у часи Другої світової точилися одні з найзапекліших і найкровопролитніших на теренах України бої з фашистами.

Анатолій Кінах: Як можна владі ставитися до свого народу так цинічно?

Анатолій Кінах: Як можна владі ставитися до свого народу так цинічно?

На відміну від діючого Прем'єра, котрий під час своїх передвиборчих «гастролей» до Полтави відвідував винятково успішні, власне, «показушні» підприємства, його попередник на цій посаді, кандидат на пост Президента України Анатолій Кінах побував на «лежачому» заводі «Знамено».Тож саме місце спілкування з людьми не спонукало до міфотворчості про «небачені успіхи» української економіки.

Як не виживу, то хоч наїмся!

Унікальну безпечність продемонстрував нещодавно фахівцям реанімаційного відділення обласної клінічної лікарні 79-річний мешканець одного з сіл Кобеляцького району. Вечеря із власноруч назбираних у найближчому лісі грибочків закінчилася для дідуся в реанімації. Зважаючи на його вік, медикам довелося буквально витягувати пацієнта з того світу. Хоча головний «сюрприз» від згаданого грибника чекав на них попереду.

Нечистий четвер

Нечистий четвер

Минулого четверга у полтавському корпункті «України молодої» пролунало одразу кілька «гарячих» телефонних дзвінків. Мешканці обласного центру скаржилися на закриття ринку на площі Зигіна у зв'язку з «форс-мажорними» обставинами — очікуванням приїзду в місто Прем'єр-міністра і єдиного кандида від влади на президентських виборах Віктора Януковича. Такі ж нарікання земляків на безглузді ринкові «шлагбауми» того дня довелося вислухати й голові обласного осередку Всеукраїнського об'єднання «За Україну! За Ющенка!», відомому полтавському правозахисникові й журналісту Анатолію Банному.

Через комп'ютер заліз у гаманець

Провідний інженер системи електронних платежів одного з відділень Ощадбанку в Полтавській області надто щільно «опікав» рахунки клієнтів банку, себто чужі гроші. Щоправда, з'ясувалося це пізніше, коли ті ж таки вкладники банку почати відчувати «дірки» у власних комп'ютеризованих гаманцях...

Ювелірний боржок

Ювелірів здавна зараховували до еліти як легального, так і «тіньового» бізнесу. Адже представники цієї професії за будь-яких умов мали непоганий «навар», а найкваліфікованіших серед них цінували, так би мовити, на вагу золота в усіх значеннях цього слова. Тож навіщо їм розмінюватися на банальні крадіжки чи примітивне окозамилювання і обводити навколо пальця своїх постійних клієнтів, реальних і потенційних компаньйонів?

Ціни і цінності Жабокрицького майдану

Ціни і цінності Жабокрицького майдану

Чи не найприємнішою несподіванкою цьогорічного Національного Сорочинського ярмарку, що тривав з 18 до 22 серпня, стало «переселення» від його головного входу луна-парку разом з іншими атракціонами. Адже раніше знайомство з найвідомішим в Україні торжищем для тисяч його відвідувачів починалося з проходження крізь стрій сучасних «шпіцпрутенів» з арсеналу ерзац-культури — величезних «панно» iз зображеннями напівоголених цицькатих дівок, усілякої заморської чортівні та не менш крикливої іноземної музики для зваблювання публіки.

На «пташиних» правах навіть на смерть не заробиш

Днями у Полтаві на своєму робочому місці загинув 23-річний працівник однієї з фірм, що продукувала макаронні вироби. Як з'ясувалося, молодий чоловік розпрощався з життям при безпосередньому виконанні службових обов'язків оператора відповідного обладнання. Намагаючись полагодити «макаронний» агрегат, робітник не відімкнув установку від електромережі. Тож для смертельного ураження струмом достатньо було торкнутися лівим передпліччям контакту, що перебував під напругою...

Як козаки першу бойову ракету запускали,

У селі Лютенька Гадяцького району нещодавно відзначили 225-річчя з дня народження видатного земляка — творця перших вітчизняних бойових ракет Олександра Засядька. Саме він ще в далекому 1815 році розпочав виготовлення цієї грізної порохової зброї та спеціальних пристосувань для стрільби нею. А оскільки військо Російської імперії у ті часи майже не залишало полів великих і менш відомих битв, свій блискучий талант ученого, конструктора Олександр Дмитрович доповнював винятковою хоробрістю та кмітливістю офіцера-орденоносця. Уродженець Полтавщини дослужився до звання генерал-лейтенанта, свою військову кар'єру завершував на посаді начальника генерального штабу артилерії. Зрештою, його слава вийшла за межі земної орбіти: іменем Олександра Засядька назване одне з природних утворень на зворотному боці Місяця.

Не кажіть мені, що я «залітаю»

До кінця року в Полтаві відкриють одразу дві «клініки, дружні до молоді». Їх облаштування на базі поліклінічного відділення №2 дитячої міської клінічної лікарні та поліклініки обласної дитячої клінічної лікарні, забезпечення кадрами стало можливим завдяки гранту Дитячого фонду ООН — ЮНІСЕФ. Згадані клініки покликані поєднати в собі функції як суто медичної, так і соціально-психологічної допомоги передусім підліткам, які, балансуючи на межі між дитинством і дорослістю, нерідко не знають, куди звертатися по кваліфіковану консультацію.