Знову «трійка»?

Знову «трійка»?

Лідери «Нашої України», БЮТі та Соціалістичної партії готують проект коаліційної угоди, який передбачає висунення єдиного кандидата у президенти, заявила на вчорашній прес-конференції Юлія Тимошенко: «Ми в щоденному режимі готуємо проект коаліційної угоди, що дозволить нам далі рухатися втрьох». За словами Тимошенко, угода має складатися з трьох частин: про спільного кандидата та про спільні дії під час виборчої кампанії і після перемоги. За словами лідерки БЮТі, «є шанс, що вона (угода. — Авт.) може народитись». У форматі «трійки» опозицію можна побачити вже через тиждень, бо, як зазначила пані Юля, «НУ», СПУ та БЮТі планують «спільні заходи» на 9 березня. Зараз ведуться переговори про формат цієї акції.

У Німеччині готувався замах на Кучму?

Складається враження, що подумки наш Президент уже давно на пенсії. Бо на третій термін він справді не збирається, а вчора на прес-конференції заявив, що не планує навіть іти на посаду підсиленого політреформою Прем'єр-міністра. «Йти головою уряду на пiвтора року або менше? — iронiчно запитав Леонід Данилович. — Я вже практично органiзував свiй фонд i пiду спокiйно займатися полiтикою... I буду говорити про всiх те, що я думаю». А своїм майбутнім наступникам (точніше — кандидатам у наступники) Президент побажав «виходити з того, що на популізмі велику політику зробити неможливо». Імені свого наступника майбутній голова якогось фонду не назвав, але сказав, що «більшість» таки висуне єдиного кандидата.

Знову за старе

Мало того, що Леонід Кучма своїм указом звільнив з посади обраного згідно з Конституцією мера Мукачевого, «нашоукраїнця» Василя Петьовку, так йому не дають спокою й надалі. Оскільки пан Василь виявився людиною впертою, що владі явно не до вподоби, і знову балотується на посаду міського голови, опоненти «наших» вирішили взятися за нього з іншого боку — створивши проблеми з реєстрацією в кандидати. Як повідомляє прес-служба «Нашої України», місцева влада другий місяць поспіль не віддає Петьовці трудову книжку. Після численних звернень до Мукачівського міськвиконкому пан Василь був змушений подати заяву до тамтешньої міської прокуратури. Після цього в.о. міського голови Мирослав Опачко доручив своєму заступнику Віктору Отовчицю провести службове розслідування з приводу зникнення трудової книжки.

Майдан Незалежності, «Свободи» і «Довіри»

На сьогодні в Києві заанонсована акція протесту проти тиску на незалежні мас-медіа. Про це напередодні, виступаючи з парламентської трибуни, заявив соціаліст Станіслав Ніколаєнко. Цей захід має стати реакцією на останні події в українському медіа-просторі: рішення Шевченківського суду про закриття «Сільських вістей» та витіснення із 17 лютого Радіо «Свобода» із хвиль «Довіри». Все це, на переконання Ніколаєнка, є «черговим свiдченням посилення тиску на ЗМI, якi мають незалежний вiд влади погляд на полiтичнi подiї в Українi». І таке твердження, за словами нардепа, стосується й інших засобів масової інформації: зокрема радiо «Рокс», «Громадського радiо», «5 каналу».

Виносити сміття з хати — означає чистити

Виносити сміття з хати — означає чистити

Наш Президент любить говорити, що негативний імідж України за кордоном формує своїми поїздками та скаргами опозиція. Виносять, мовляв, якийсь бруд із нашої хати. Ось нещодавно Леонід Данилович зустрічався з іноземними послами в Україні і, перебуваючи під впливом буцімто тенденційних оцінок політичної кризи в Україні з боку Парламентської Асамблеї Ради Європи, висловив жаль з приводу резолюції ПАРЄ. Українська влада, за словами гаранта, не змогла донести до шанованої міжнародної інституції справжній зміст запланованих змін до української Конституції. А доповідачкам ПАРЄ не вистачило часу ретельно вивчити це питання». У зв'язку з цим пан Президент попросив дипломатів, «щоб сприйняття України за кордоном, яке значною мірою формується під вашим впливом, було максимально об'єктивним, грунтувалося лише на незаперечних фактах». Утім незаперечні факти — якраз зовсім не на боці хорошої (на переконання Кучми) української влади.

Пані з воза — пані на віз

Після того як Ольга Колінько зайняла посаду заступника Генпрокурора, політики й аналітики почали гадати, хто ж очолить звільнене нею крісло голови Координаційного комітету з боротьби з корупцією й організованою злочинністю при Президентові. Адже, як показали події, що передували приходу пані Колінько та Геннадія Васильєва з його донецькою раттю на Різницьку, посада голови антикорупційного комітету інколи буває важливішою за Генпрокурорську. Святослава Піскуна, попередника нинішнього глави ГП, президент відправив у відставку саме після того, як його вщент розкритикувала екс-голова вищеназваного комітету на колегії цієї установи.

«Моя сім'я»:

«Моя сім'я»:

Від минулої п'ятниці в України побільшало на одне міністерство — у справах сім'ї, дітей та молоді. Трапилося це з легкої руки Леоніда Кучми, котрий «підвищив» це відомство до колишнього рівня, реорганізувавши «сімейний і молодіжний» державний комітет. Іншими указами Президент «реорганізував» регалії Валентини Довженко, звільнивши її з посади голови Держкомітету у справах сім'і та молоді і призначивши міністром.

Ук­ра­їн­сь­кі дру­зі Сад­да­ма?

Ми­ну­лий тиж­день для ро­сій­сь­ких ЗМІ роз­по­чав­ся зi скан­да­лу: як по­ві­до­мив аме­ри­кан­сь­кий те­ле­ка­нал Ей-Бі-Сі, се­ред 270 струк­тур, що вис­ту­па­ли на під­т­рим­ку ре­жи­му Ху­сей­на, а зго­дом от­ри­му­ва­ли за це ви­на­го­ро­ди у виг­ля­ді ве­ли­чез­ної кіль­кос­ті наф­ти, бу­ли: Ко­му­ніс­тич­на пар­тія РФ Зю­га­но­ва (одер­жа­ла 137 міль­йо­нів ба­ре­лів наф­ти), Лі­бе­раль­но-де­мок­ра­тич­на пар­тія Жи­ри­нов­сь­ко­го (79,8 млн.), чи­нов­ни­ки з ад­мі­ніс­т­ра­ції пре­зи­ден­та РФ (90 млн.), Ро­сій­сь­ка пра­вос­лав­на цер­к­ва (5 млн.). Про­тя­гом кіль­кох нас­туп­них днів пред­с­тав­ни­ки цих струк­тур спрос­то­ву­ва­ли по­ши­ре­ну ін­фор­ма­цію.

Старі кадри «нової» ЦВК

Як і обіцяв постійний представник Президента у парламенті Олександр Задорожній, учора Леонід Кучма подав на затвердження до Верховної Ради список осіб, що мають сформувати новий склад Центральної виборчої комісії. Невідомо, чи це Л.Д. так злякався можливого судового позову голови УРП «Собор» Анатолія Матвієнка щодо бездіяльності гаранта, який уже пропустив усі терміни можливого подання, проте вже вчора на сайті Верховної Ради «висіли» пропозиції Кучми.

Брат-2

7 червня у 61-му окрузі Донецької області мають відбутися довибори у Верховну Раду: як відомо, після призначення Генпрокурором Геннадій Васильєв, обраний тут, склав депутатські повноваження. За інформацією народного депутата від фракції «Наша Україна» Миколи Томенка, всі шанси перемогти у цьому окрузі має брат Генпрокурора — Олександр Васильєв, голова Донецької обласної податкової адміністрації. «Висунути Олександра Васильєва депутатом по округу брата було вирішено на своєрідних зборах керівників донецької фінансово-політичної групи, — зазначив Микола Томенко у коментарі «Українській правді». «Наша Україна», за словами Миколи Володимировича, як кандидата, ймовірно, підтримає Євгена Талишева, редактора опозиційної газети «Остров».