Держава нон-грата

Держава нон-грата

Більшість американців та європейців мають негативне уявлення про Росію і схильні підтримувати Україну, навіть якщо це загрожуватиме економічними проблемами їхнім державам. Про це свідчать результати найсвіжішого щорічного опитування Transatlantic Trends («Трансатлантичні тенденції») американського Фонду Германа Маршалла.

Корабель розбрату

Французька влада ухвалить остаточне рішення щодо поставки (чи відмови від неї) Росії бойових гелікоптероносців «Містраль» наприкінці жовтня. Відповідну заяву зробив міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан.

Наліво підеш — невдаху знайдеш…

Президент Франції Франсуа Олланд користується дедалі меншою підтримкою з боку виборців. І вже вкотре б’є (тепер — встановлені ним же) рекорди мінімальної популярності чинного глави держави в народі. Судячи з усього, президентові-соціалісту не варто й намагатися балотуватися на другий термін — хоч би хто був його опонентом, Олланду навряд чи «світить» навіть вихід у другий тур.

Вузькі перспективи

Вузькі перспективи

Найближчими роками Україні марно сподіватися на вступ до Євросоюзу. Як, утім, і будь-якій іншій державі. «ЄС потрібно відпочити від розширення», — наголосив новий голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, представляючи вчора в Брюсселі оновлений склад виконавчого органу Європейського Союзу.

Ротація на «платформі»

Засідання Ради національної безпеки Польщі, яке відбулося у Варшаві позавчора ввечері, з нетерпінням очікувала вся країна. Формально, темою засідання було ухвалення рішення про підвищення витрат на оборону до 2 відсотків від ВВП — згідно з рекомендацією, яку отримали всі держави-члени на останньому саміті НАТО. І відповідне рішення РНБ ухвалила (починаючи з 2016 року). Досі законодавчо був затверджений верхній ліміт витрат на оборону в розмірі 1,95 відсотка від ВВП.

Санкції — їхня зброя

Сьогодні вранці у Брюсселі знову на порядку денному — ситуація в Україні. А отже, й санкції проти Росії, адже головне, чим наразі може допомогти нам міжнародна спільнота, — це тиск на агресора.

Дешеве «золото»

Ціна за барель нафти європейської марки «Брент», яку видобувають у Північному морі, позавчора впала до 99,76 долара. Незважаючи на кризи в багатьох важливих регіонах видобутку нафти, такого її здешевлення — нижче позначки в 100 доларів — не спостерігалося вже 16 місяців, зазначає інформагенція «Рейтер». Після досягнення в липні цього року свого цінового максимуму за дев’ять місяців, барель «чорного золота» подешевшав одразу на 13 відсотків.

Буде мир — будуть гроші

Сьогодні через свій офіційний журнал Євросоюз мав оприлюднити перелік подальших санкцій щодо Росії, які впродовж усього минулого тижня готувала Європейська Рада. Як повідомила вчора зранку речниця Єврокомісії Піа Аренкільде Хансен, до вечора свої підписи під узгодженими пропозиціями мали поставити представники всіх 28 держав — членів ЄС. Формально вони вже надали свою згоду через послів у Брюсселі, тож зволікань із публікацією виникнути не мало.

Готовність до розлучення

Готовність до розлучення

Менш ніж за два тижні до проведення у Шотландії референдуму щодо відділення від Британії кількість прихильників незалежності вперше перевищила кількість охочих залишитися у складі Об’єднаного Королівства. Про це свідчать результати соціологічного опитування компанії YouGov, яка з 2 по 5 вересня вивчала громадську думку на замовлення газети «Сандей таймс». Із тих респондентів, хто вже визначився зі своїм ставленням до проблеми, за суверенітет Шотландії готові проголосувати 51%.

Небезпечна економія

Всупереч рішенню останнього саміту НАТО, Німеччина не має намірів збільшувати витрати на оборону, дала зрозуміти міністр оборони ФРН Уршула фон дер Лейєн. Нині Берлін витрачає на оборонні цілі 1,3 відсотка від ВВП, а на Уельському саміті Північноатлантичного Альянсу минулого тижня вкотре пролунав заклик про збільшення видатків на оборону всіх держав-членів блоку до 2 відсотків від ВВП.