Василь Симоненко повернувся

Днями в рідному селі видатного українського поета Василя Симоненка — Біївцях, що в Лубенському районі — відкрито пам'ятник славетному землякові. Власне, це погруддя роботи полтавського скульптора Миколи Цися мало з'явитися тут ще в січні нинішнього року, коли відзначали 70-річчя назавше молодого витязя української поезії. Однак тоді на його встановлення не вистачило коштів.

Зухвала ніжність «Мазепи»,

Ні майже тридцятиградусна спека у перший «кіношний» день фестивалю, ні рясні дощі в «концертні» суботу та неділю, здавалося, не сприятимуть появі очікуваної кількості глядачів і слухачів у полтавському кінотеатрі «Алмаз» та на тамтешньому Співочому полі. Однак мінлива спекотна-дощова погода «підмочила» насамперед песимістичні прогнози скептиків. На представлення режисером Олесем Янчуком своєї «Залізної сотні» та презентацію його колегою Михайлом Іллєнком короткометражних студентських фільмів зійшлося близько тисячі полтавців. Укотре довівши аксіому: пересічний глядач потребує не перманентних плачів і дискусій про загибель чи відродження українського кіно, а самого вітчизняного «натурпродукту», власне, можливостей споглядати його, оцінювати без чиїхось нав'язливих коментарів.

Лікарняна перепустка на волю

Без сумніву, «найгучнішим» міліцейським затриманням останнього часу на Полтавщині стало взяття «під білі руки» начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації Віктора Лисака (про нього «УМ» уже повідомляла). Сталося це після того, як проти згаданого посадовця порушили кримінальну справу за статтею, що передбачає відповідальність за зловживання службовим становищем та нецільове використання державних коштів. Однак головний охоронець здоров'я мешканців регіону встиг провести за гратами слідчого ізолятора фактично лише тиждень.

Неформатний формат «Мазепи-фесту»,

Десятого, одинадцятого і дванадцятого червня у Полтаві відбудеться традиційний, уже третій, всеукраїнський фестиваль «Мазепа-фест». Раніше його називали рок-фестивалем. Тепер він поступово «розростається» до фестивалю мистецтв. Адже цього року вперше триватиме три дні, один з яких стане Днем українського кіно. Про це на прес-конференції у Полтаві повідомили «батьки» фесту — його директор, народний депутат України Микола Кульчинський, головний режисер Сергій Архипчук і прес-аташе Олександр Євтушенко.

Сміх крізь «нашоукраїнські» сльози

Попри скандальні «пологи» при народженні Полтавської обласної організації партії «Народний союз «Наша Україна», у муках виплекане «дитя» робить перші організаційні кроки досить упевнено. Як повідомив позавчора на прес-конференції в Полтаві провідник «нашоукраїнців» регіону, голова правління відкритого акціонерного товариства «Велика Круча» Іван Близнюк, за півмісяця кількість членів «президентської» партії в області збільшилася майже вчетверо — до 1166 чоловік. Уже створено п'ять районних і одну міську парторганізацію.

З Януковичем? Ні, це не по дорозі

Доки голова Партії регіонів Віктор Янукович «піариться» у столичних засобах масової інформації як потенційний лідер опозиції на парламентських виборах-2006, дедалі більше його однопартійців у регіонах висловлюють своє «фе» самій ідеї опозиційності партії, в яку вони мали щастя (чи таки необачність?) вступити в часи розвинутого «кучмізму». Йдеться, зрозуміло, не тільки і не стільки про тисячі рядових «партайгеноссе» колишнього кандидата у президенти, змушених «хитатися» разом із партійною лінією свого безпосереднього начальника чи роботодавця...

«Усе, що вигідно українському вчителю, вигідно й Україні»

«Усе, що вигідно українському вчителю, вигідно й Україні»

Позавчора робоча поїздка Президента України на Полтавщину була повністю «освітянською». Спершу він відвідав у селі Ковалівка Музей-заповідник видатного педагога Антона Макаренка та обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей із сільської місцевості. Потім зустрівся зі студентами і викладачами Педагогічного університету ім. Короленка і взяв участь у пленарному засіданні Всеукраїнського педагогічного форуму «Турбота про вчителя — надія на майбутнє».

Помаранчева полтавська битва

Помаранчева полтавська битва

Постійне перенесення дат установчої конференції Полтавської обласної організації «Народного союзу «Наша Україна» вже виходило за межі пристойного. Днями вона нарешті відбулася — під своєрідний акомпанемент відлуння перманентних «підготовчих» скандалів.

Київський патріархат соціаліста Бульби

Київський патріархат соціаліста Бульби

Певно, найоригінальніше відзначив свою першу «стоденку» на посаді керівника області голова Полтавської облдержадміністрації Степан Бульба. Щоправда, в цьому неабияк допомогла молодша донька Ольга, яка нещодавно народила сина, тобто подарувала Бульбі першого внука. Тож у «рубіжний» для себе день — минулої неділі — Степан Степанович стояв поруч із донькою і зятем, позаду кумів молодого подружжя, котрі почергово тримали маленького Дениска під час церковного обряду хрещення.

«Страшилки» від ескулапа

Свою «двійку» за надто своєрідний «урок» в одній із дитячо-юнацьких спортивних шкіл Полтави нещодавно одержав від служителів Феміди лікар тамтешньої фізкультурно-спортивної медицини. Йдеться у цьому випадку про два роки обмеження волі за вчинення насильницьких дій з метою залякування потерпілих. Щоправда, вирок суду першої інстанції ще не вступив у законну силу, оскільки засуджений подав апеляційну скаргу (саме тому поки не називаємо його прізвища). Хоча розслідувані й задокументовані правоохоронцями «подвиги» ескулапа від того не стають менш огидними...