Партія влади починає і виграє

До першого туру місцевих виборів у Греції було прикуто особливу увагу як у самій країні, так і за її межами — передусім у Європі, на економіку якої суттєво вплинула грецька криза. Це голосування мало стати лакмусовим папірцем ставлення населення до радикальних реформ, які змушена проводити грецька влада з огляду на складну економічно–фінансову ситуацію. Попри всі закиди на адресу уряду, протести та маніфестації, екзит–поли і попередні результати виборів свідчать, що греки підтримали правлячу Соціалістичну партію (ПАСОК). Перемога соціалістів означає вотум довіри уряду на чолі з прем’єр–міністром Георгісом Папандреу. Вчора він оголосив, що підтримка народу розв’язала уряду руки для подальшого проведення запланованих реформ, а потреба в проведенні дострокових парламентських виборів відтак відпадає.

Підприємництво в Україні: ідемо на дно

Аналітичний підрозділ Світового банку Doing business («Ведення бізнесу») оприлюднив свій черговий рейтинг–прогноз щодо сприятливості умов, створених для підприємців у різних державах світу. Серед 183 країн Україна посіла ганебно низьке 145–те місце. Це при тому, що фахівці Світового банку складали прогноз на наступний рік, оцінюючи умови ведення бізнесу за період з червня 2009–го по травень 2010–го, тобто ще без урахування проекту Податкового кодексу та інших «сюрпризів», які приготувала малому та середньому бізнесу «регіональна» влада. Нашими сусідами по рейтингу «Ведення бізнесу» виявилися Бутан, Сьєрра–Леоне, Сирія (142—144–те місця), Гамбія та Камбоджа (146—147).

Україна розвивається, але у зворотний бік

Позавчора в Нью–Йорку було оприлюднено ювілейний, 20–й, щорічний Індекс розвитку людського потенціалу (ІРЛП) ООН за 2010 рік. Фахівці ООН склали його для 169 країн світу враховуючи багато чинників якості життя та розвитку людини, передусім стан освіти, охорони здоров’я та доходу на душу населення. Країнами з найвищим рівнем розвитку людського потенціалу визнані Норвегія, Австралія, Нова Зеландія, США та Ірландія, які посідають у списку перші п’ять місць. Можливості розвитку людини та її потенціалу найнижчі у світі в Нігері, Демократичній Республіці Конго та Зімбабве, які знаходяться на трьох останніх місцях списку.

Ці небезпечні крила

Ці небезпечні крила

Літак iз 68 особами на борту (61 пасажир та семеро членів екіпажу) розбився позавчора приблизно о 18–й годині за місцевим часом у центральній частині Куби, повідомило державне радіо цієї країни. Усі, хто перебував на борту, загинули. Пасажирсько–транспортний літак ATR–72–212, що належить кубинській державній авіакомпанії «Аеро Каррібеан», здійснював чартерний рейс iз Сантьяго–де–Куба на сході країни до Гавани. Із наразі не встановлених причин він розбився неподалік місцевості Гвазімал у провінції Санкті Спірітус у центральній частині Куби. Після падіння на землю уламки літака палали ще кілька годин. Лише після лiквiдацiї пожежі з нього почали дiставати тіла загиблих. Дорогу до місця падіння розчищали бульдозерами.

Обама в горах Кавказу

Американський часопис «Форбс» оприлюднив цьогорічний список найвпливовіших людей світу. В ньому президент США Барак Обама поступився своїм минулорічним першим місцем китайському лідеру Ху Цзиньтао, спустившись на друге місце. Третім у списку сильних світу цього йде король Саудівської Аравії Абдалла бін Абдель Азіз, за яким розташувався глава уряду Росії Володимир Путін. Першу п’ятірку замикає Папа Римський Бенедикт XVI. Канцлер Німеччини Ангела Меркель посіла шосту сходинку, але при цьому визнана найвпливовішою жінкою світу.

Нещастя завершилося лише переляком

Нещастя завершилося лише переляком

Австралійська авіакомпанія «Квантас» оголосила вчора про тимчасове припинення польотів усіх шести літаків А–380, які має в наявності. Аеробуси цієї марки є найбільшими у світі пасажирськими літаками, їх почали серійно випускати та експлуатувати лише 2007 року. Як заявив у Сіднеї представник авіаліній «Квантас», таке рішення прийняте після вчорашнього інциденту з однією з цих машин у районі Сінгапура. Через шість хвилин після вильоту в лiтака вибухнув і відвалився один iз двигунів. Пілот вирішив повернутися до аеропорту на рештi трьох. При цьому він упродовж години кружляв над Сінгапуром, щоб спалити максимум пального, і лише після цього пішов на приземлення. При посадці несправної машини ніхто з 433 пасажирів та 26 членів екіпажу, які перебували на борту під час рейсу QF32, не постраждав. Хоча в перші хвилини світом рознеслося повідомлення, що літак розбився.

На захист «сильних» від утисків «слабких»

На захист «сильних» від утисків «слабких»

«УМ» уже повідомляла про «швейцарський матріархат»: у цій країні жінки займають усі головні державні федеральні посади та становлять більшість в уряді. Але на всяку дію має бути протидія. 30 жовтня у Швейцарії відбувся перший у світі антифеміністський з’їзд, повідомляє швейцарська інформагенція swissinfo.ch. Місце його проведення засекречене. Організатори спочатку планували провести з’їзд цілком відкрито — у комунальній залі міста Уйтікон, кантон Цюрiх, але проти такого заходу рішуче виступили активістки феміністських організацій, які вийшли на маніфестацію та обвішали стіни міста листівками iз закликом не допустити такого з’їзду. Тодi антифеміністи вирішили провести свій одноденний з’їзд таємно. Кожен зi 150 делегатів мав заплатити за участь у цьому зібранні 55 швейцарських франків, i йому разом iз чеком вручали повідомлення про місце проведення з’їзду, на який запросили i 30 журналістів для висвітлення проблем антифеміністського руху.

Слон брикнув віслюка

Слон брикнув віслюка

Республіканська опозиція, символом якої є слон, перемогла на проміжних виборах у Сполучених Штатах. Республіканці відібрали у демократів, партійним символом яких є віслюк, більшість у нижній палаті Конгресу — Палаті представників. А в Сенаті (верхній палаті) політичній силі президента Барака Обами ледь вдалося зберегти мінімальну більшість. На позавчорашніх проміжних виборах, які за важливістю не поступаються головним (проходять раз на чотири роки), американцi вибирали повністю новий склад Палати представників губернаторів штатів та переобирали третину Сенату.

Вам бомба!

Вам бомба!

Позавчора в Афінах в одному з відділень кур’єрської служби вибухнула бомба, закладена в поштову посилку, що адресувалася посольству Мексики. Одна зi співробітниць отримала легкі поранення руки. За даними поліції, цю посилку приніс молодий чоловік. Того ж дня співробітники пошти та служб безпеки Греції виявили в посилках ще три ви­бухові пристрої, один з яких адресувався президенту Франції Ніколя Саркозі, а два інші — посольствам Нідерландів та Бельгії в Афінах, повідомляє «Франс пресс». Афінська поліція вже затримала двох підозрюваних. Учора виявили двi посилки з бомбами, адресованi посольствам Болгарiї та Чилi в Афiнах. На жаль, одну з бомб не виявили, i вона вибухнула в посольствi Швейцарiї в Афiнах.

Європа — Білорусі: «Вiдправила» месидж»...

Європа — Білорусі: «Вiдправила» месидж»...

Учора до Мінська прибули високі представники ЄС: глава МЗС Польщi Радослав Сікорський та Німеччини — Гвідо Вестервелле. Під час зустрічі з президентом Бiлорусі Олександром Лукашенком та міністром закордонних справ Сергієм Мартиновим йтиметься про заплановані на грудень президентські вибори в цій країні. Польська «Газета виборча» наголошує, що це перший візит такої представницької європейської делегації від часу відвідин Білорусі 1996 року президентом Польщі Олександром Кваснєвським. Радослав Сікорський сказав журналістам, що мета візиту — «відправити Білорусі чіткий месидж, що вона є європейською країною». «Тому, ми вважаємо, в ній мають діяти європейські стандарти демократії, захисту прав людини, включно з правами нацменшин», — пояснив глава МЗС Польщі.