Ракетка мала, але забронзовіла

Ракетка мала, але забронзовіла

Починаючи з 2009 року, українські майстри малої ракетки регулярно привозять нагороди з європейських першостей. Три роки тому у Штутгарті Маргарита Песоцька вперше в історії незалежної України зійшла на п’єдестал, здобувши срібну медаль чемпіонату Європи. У 2010–му вистрелили чоловіки: натуралізований китаєць Коу Лей та Євген Прищепа виграли «бронзу» в парному турнірі ЧЄ. А минулого тижня «на Європі» знову нагадала про себе Рита Песоцька. Вихованка своєї мами, Маргарити Анатоліївни, виборола бронзову відзнаку єврочемпіонату, який приймали польські міста Гданськ і Сопот.

Хлопці за дівчат

Хлопці за дівчат

Поки наші північні сусіди—росіяни радо обговорюють успіх на чемпіонаті світу своєї нової зірки — 16–рiчної Вікторії Комової, ми знову сумно констатуємо: виступ українських гімнастів у Токіо медалей не приніс. Найбільш прикро за наших дівчат, які провалили відповідальний старт.

Муки після перерви

Муки після перерви

Напевно, кожен, хто на деякий час вибував із колективної роботи, потребував додаткового часу на реадаптацію. Провідні футболісти — не виняток, і вони теж проходять «акліматизацію» у клубах після двотижневого перебування в таборах національних збірних. Найбільшу кількість збірників мають флагмани українського футболу, відтак керманичам саме цих клубів минулого уїк­енду довелося зіткнутися з «какофонічними» проявами у своїх «оркестрах».

П’ятірка з ліцензією

П’ятірка з ліцензією

Першими на чемпіонаті світу в Токіо розіграли нагороди жінки — в командних змаганнях. Українки, посівши 19–те місце у кваліфікації, пролетіли не тільки повз «великий фінал» ЧС, а й втратили будь–які шанси на олімпійську ліцензію для своєї команди. П’єдестал же розділили команди США, Росії й Китаю.

Прощання на кордоні

Готуючись до роздільного проведення командних та індивідуальних чемпіонатів Старого світу, Європейська федерація настільного тенісу надала право на проведення останнього об’єднаного єврофоруму двом польським містам — Сопоту та Гданську. Усі поєдинки проходять на одній арені — ігровому майданчику спортивного комплексу «Гала Ерго–арена», по середині якого проходить межа між двома містами–супутниками.

Євген Хитров: У Баку ми були потягом, який не спинити

Євген Хитров: У Баку ми були потягом, який не спинити

Як з’ясувалося, збірна українських боксерів, здобувши на аматорському чемпіонаті світу в Баку чотири золоті нагороди, перекрила багаторічний рекорд за кількістю золотих медалей, завойованих однією країною на одному чемпіонаті світу. Майже 40 років першість за цим показником утримували кубинці, які на ЧС–1974 виграли три золоті відзнаки.

На Батьківщині переможців командного заліку зустріли як героїв. Уже після квітів та бризок шампанського підопічні Дмитра Сосновського позавчора побували на офіційному прийомі у Президента Віктора Януковича. Крім привітань, члени команди отримали високі державні нагороди. Головний тренер Сосновський і Василь Ломаченко — ордени «За заслуги» II ступеня, Олександр Усик, Тарас Шелестюк, Євген Хитров — «За заслуги» IIІ ступеня, срібний призер Денис Берінчик — орден Данила Галицького.

Однією з головних сенсацій світового боксерського форуму в Азербайджані став 23–річний криворіжець Хитров, який щойно дебютував на чемпіонатах світу. Як йому та всій команді вдалося досягнути таких висот, Євген розповів «Україні молодій».

Рукотворна перемога

Футбол — не аматорський бокс, де іноді задовольняють протести невдоволеної сторони. У ФІФА й УЄФА махати після бою кулаками не прийнято. Чергова неуважність, чи, можливо, упередженість головного арбітра позбавила яскраву, самобутню команду шансу на історичний успіх. Збірна Вірменії в разі гостьової перемоги над ірландцями досягла б раніше не бачених висот — пробилася б до раунду «плей–оф» відбору на Євро–2012. Проте іспанський баск Едуардо Ітурральде позбавив вірмен такої можливості, вилучивши на 26–й хвилині матчу в Дубліні голкіпера Романа Березовського за гру рукою за межами штрафного майданчика. Як засвідчили численні відеоповтори, м’яч влучив не в руку, а в груди 37–річного воротаря «Хімок». Ірландці, хоч і без лідера атак Роббі Кіна, здолали знекровленого опонента — 2:1.

Медалі — на десерт

Медалі — на десерт

Рейтингові правила відбору на Олімпіаду у фехтуванні одразу роблять медалістів світової першості, що триває зараз у Катаньї, головними претендентами на перепустки до Лондона. Тож не дивно, що до портового міста на острові Сицилія злетілася рекордна кількість учасників: 116 країн світу репрезентують 1200 спортсменів, які ведуть боротьбу в індивідуальних та командних змаганнях. Відзначимо, що минулого року на паризькому «мундіалі» були представлені фехтувальники з 96 держав.

Плюс Англія, Голландія і майже Росія

Плюс Англія, Голландія і майже Росія

Передостанній тур євровідбору­2012 минулої п’ятниці назвав ще двох учасників фінальної частини континентальної першості з футболу, яку прийматимуть Україна та Польща. Компанію господарям турніру, італійцям, іспанцям та німцям, склали збірні Англії та Голландії. Решта переможців груп і учасників «плейоф» визначаться вже сьогодні.

Сила Заходу

З огляду на фінансове недокрів’я «Сокола» єдиним представником українського хокею на міжнародній клубній арені став «Донбас». Донеччани, яких підтримує власник–президент, віце–прем’єр–міністр України Борис Колесников, заявилися до Вищої хокейної ліги Росії — умовно другого дивізіону російського хокею. Тут трохи пограв і київський «Сокіл», поки не повернувся до більш звичного відкритого чемпіонату Білорусі. Нині у ВХЛ 24 команди, серед яких лише одна («Донбас») має іноземну прописку, розподілені на дві конференції — Захід і Схід. Першість проходитиме у два етапи — регулярний чемпіонат плюс «плей–оф» — і завершиться наприкінці квітня фінальним протистоянням до чотирьох перемог між найсильнішими командами конференцій.