Молодих — підтримаєш, майстерність — не проп’єш

Молодих — підтримаєш, майстерність — не проп’єш

Олексій Михайличенко дуже хотів перемогти у своєму першому матчі перед українськими вболівальниками. На післяматчевій прес–конференції він намагався завуалювати це словами про те, що зустріч із сербами не товариська, а «контрольна»: «Позитивний результат не був для нас головним завданням, але ми намагалися його досягти». І Міха таки стартував у Києві з перемоги.

Денис Голайдо: Насправді це був не пас на Шеву, а удар

Денис Голайдо: Насправді це був не пас на Шеву, а удар

— Денисе, вітаємо з дебютом. Які відчуття залишила гра?

— Серби справили враження міцної технічної команди. Думаю, ми виграли за рахунок самовідданості й переваги в боротьбі. Своїми діями я задоволений. Щось виходило, щось ні, але головне — команда перемогла.

На «самураїв» — знову без Федота

На «самураїв» — знову без Федота

Минулого тижня київський «Сокіл» на першій стадії «плей–оф» завершив виступ у відкритій першості Росії. У вихідні на київській ковзанці «Авангард» відбулися півфінали національної першості, а завтра й післязавтра ігри чемпіонату України вперше прийматиме столичний Палац спорту. Нагадаємо, у фіналі зустрінуться «Барс» і «Сокіл», а у двобоях за «бронзу» — «Компаньйон» і «Харків».

За силу, розум і чесність

За силу, розум і чесність

Як казав славнозвісний Штірліц, найкраще запам’ятовується остання фраза. Завершальним акордом церемонії «Герої спортивного року 2007», яка відбулася позавчора ввечері в Національному академічному драмтеатрі ім. Івана Франка, стали «постріли» у зал серпантинів, феєрверк і сотні повітряних кульок, що впали на присутніх з–під стелі. Фінальна сцена справді вийшла щирою й радісною. А передували їй дві з половиною години вшанування лауреатів року, що минув. Як відомо, трійку лауреатів попередньо визначили журналісти, а кращого вибрала Академія спорту, складена з олімпійських чемпіонів різних років.

Проміжний фініш для роздумів

Проміжний фініш для роздумів

Отже, позавчора ввечері в Ейндховені завершився 29–й чемпіонат Європи з водних видів спорту. Тепер уже можна стверджувати, що українські плавці поставилися до голландських стартів найменш відповідально в порівнянні з іншими нашими «водниками». У командному заліку майстри блакитних доріжок посіли аж 13–те (!) місце, обмежившись золотою й бронзовою медалями Лісогора та «сріблом» Бреуса. А тріумфували в плавальних дисциплінах росіяни, які назбирали 19 нагород (8 золотих, 6 срібних, 5 бронзових).

Поділилися по-сестринськи

Поділилися по-сестринськи

Традиційний турнір грацій «Кубок Дерюгіної», що зазвичай відбувається в київському Палаці спорту в березні, вже другий рік має статус етапу Кубка світу. Це визначає більшу увагу до нього з боку світових зірок, адже треба не просто показати свою майстерність, а назбирати балів до загального заліку. Українські гімнастки на Батьківщині традиційно «задають тон», але цього разу виграти виявилося не так просто.

Не допливли, так настрибали

Не допливли, так настрибали

Зазвичай на змаганнях із водних видів спорту левову частку медалей до скарбнички збірної України постачають плавці. На нинішній континентальній першості, що завершилася вчора ввечері в Ейндховені, майстри водних доріжок наче взяли паузу, прицілюючись до вищої мети — вдалого виступу на Олімпійських іграх. А от стрибуни в воду економити сили не збиралися й завойовували медалі ледь не в кожному виді програми.

Не збитися б з рахунку...

Не збитися б з рахунку...

Минулої суботи й без того солідна когорта наших співвітчизників — володарів чемпіонських титулів за різними версіями й у різних вагових категоріях — поповнилася ще одним чемпіоном. Компанію Віталію й Володимиру Кличкам, Володимиру Сидоренку, Сергієві Дзинзируку, Юрію Нужненку склав Андрій Котельник.

Останні могікани України

Останні могікани України

Нинішній світовий форум, що триває у шведському Ґетеборзі, поставив рекорди і за кількістю країн, що делегували своїх спортсменів (48), і за кількістю самих учасників (203). На змагання прибуло дев’ять із 12 призерів попередньої першості планети. Провідні фігуристи намагаються розжитися медалями, інші ж прагнуть принаймні справити враження на суддів, аби їх запам’ятали з прицілом на майбутні старти, зокрема Олімпіаду–2010 в канадському Ванкувері.

Затишшя перед новими п’єдесталами?

Затишшя перед новими п’єдесталами?

Після медального буму в перші дні континентальної першості в Ейндховені позавчора наші спортсмени взяли паузу. Найкращий шанс піднятися на п’єдестал у четвер представники України мали в стрибках із метрового трампліна серед жінок. Серед шістки кращих тут виступали дві наші співвітчизниці — 18–річна луганчанка Марія Волощенко й більш досвідчена миколаївка Олена Федорова, яка вже отримала бронзову нагороду в синхронних стрибках із триметрового трампліна (в дуеті з Алевтиною Корольовою).