Влада перемагає

Влада перемагає

Минулої неділі у Польщі відбувся перший тур місцевих виборів: громадяни обира­ли мерів­ міст, керів­ни­ків­ територіально–­адмі­ністративних оди­­ниць та депутатів місцевих законодавчих органів. Попри запеклу, не без бруду виборчу кампанію, явка виборців була не надто високою — на рівні 47 відсотків. У тих місцевостях, де жоден із кандидатів у першому турі не набрав понад 50 відсотків голосів, виборцям доведеться ще раз прийти на виборчі дільниці 5 грудня.

Лісабонський успіх

Переважна більшість коментаторів визнала саміт глав 28 держав–членів НАТО, який минулої суботи завершився в Лісабоні, напрочуд успішним. Учасники засідання затвердили нову стратегічну концепцію Північноатлантичного Альянсу на найближчі десять років, домовилися розвивати систему європейської протиракетної оборони, запросивши при цьому до співпраці Росію, та ухвалили рішення про поступове виведення військ НАТО з Афганістану, яке планується повністю завершити до кінця 2014 року. Тож і сам генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен мав підстави назвати Лісабонський саміт «великим успіхом».

Червоний Ватикан

У Ватикані цими днями людно: вчора в Апостольській столиці почалася триденна консисторія — з’їзд кардиналів. Загалом у католицькій церкві їх зараз налічується 179, а до Риму прибуло більше сотні. Серед питань порядку денного консисторії — майбутня політика церкви, скандали навколо сексуальних зловживань католицьких священиків, переслідування християн в окремих країнах світу, передусім у переважно мусульманських, тощо. Окрім того, під час консисторії Папа Римський Бенедикт XVI надасть кардинальський сан іще 24 душпастирям, збільшивши таким чином загальну кількість кардиналів католицької церкви до 203. Загалом ця червона (за кольо­ром кардинальського вбрання) армія Ватикану репрезентує 69 країн світу.

Афганський слід і російська присутність

Афганський слід і російська присутність

У Лісабоні вчора стартував довгоочікуваний саміт НАТО. Як повідомляє Бі–Бі–Сi, у дводенному «з’їзді» візьмуть участь не лише лідери 28 держав–учасниць Північноатлантичного Альянсу, а й запрошені глави ще понад 30 країн світу. Нинішній саміт вважається одним із найважливіших у 61–річній історії НАТО, оскільки його учасники мають випрацювати нову стратегічну концепцію розвитку Альянсу, а також оборонних засобів, які відповідають загрозам найближчих 10 років. Не менш важливими питаннями є визначення термінів виведення військ НАТО з Афганістану та перспективи системи протиракетної оборони (ПРО).

Далі — «чорна діра»?

Те, чого «підігріта» книжками Дена Брауна громадськість найбільше чекала від Великого адронного колайдера (якщо не рахувати створення «чорної діри», в яку поступово затягне всю нашу планету), вже сталося. Як повідомили фізики з Європейського центру ядерних досліджень (ЦЕРН), де стоїть ВАК, їм удалося створити й затримати одну з найбільших загадок сучасної науки — антиматерію. Усього лише 38 атомів антиводню існували якісь частки секунди, але вже цей короткий період є неабияким здобутком.

Вона працює: вони розколюються

Вона працює: вони розколюються

Перебування в опозиції завжди є випробуванням на міцність для політичної сили. І далеко не кожній із них вдається пройти через нього з гідністю, зберігши щільність лав і непохитність позиції. Найбільша опозиційна партія Польщі — «Право і справедливість» («ПіС») — цей іспит уже провалює.

Сто тисяч однією монетою

Сто тисяч євро однією монетою — це не гіперінфляція, а оригінальна акція Паризького монетного двору. Ця «копійка», на якій зображено перлину індійської та світової архітектури — індійський палац Тадж­Махал, є найдорожчою з будьколи викарбуваних у Франції монет. Щоправда, до кишені її не покладеш, адже важить «стотисячівка», виготовлена із золота 999ї проби, цілий кілограм. Бані Тадж­Махала інкрустовано 68 діамантами від «Картьє».

Катруся вже не в очікуванні

Катруся вже не в очікуванні

Принців, як відомо, мало й на всіх не вистачає. Тому повідомлення про офіційні заручини спадкоємця британського трону, онука королеви Єлизавети ІІ Вільяма, збурили не лише британську громадськість, а й потенційних наречених усього світу, які жваво обговорюють його наречену та «що він у ній знайшов». У Британії ж ця подія взагалі відтіснила на задній план усі інші новини.

Вино і діамант, смачне й дорогоцінне

На аукціоні «Сотбіс» у фенешебельному готелі Женеви Beau Rivage позавчора було встановлено одразу два світові рекорди. Рідкісний рожевий діамант вагою 24,78 карата пішов за ціною в 45,44 млн. швейцарських франків (45,72 млн. доларів США), що майже вдвічі перевищує попередній «діамантовий» рекорд. Як повідомляє інформагенція swissinfo.ch, камінь унікального кольору та краси придбав британський дилер діамантів Лоуренс Графф.

Лист від Обами

Лист від Обами

Американським президентам не дають спокою лаври письменників. Тиждень тому в Сполучених Штатах видали мемуари екс–глави Білого дому Джорджа Буша–молодшого «Моменти рішень» (Decision Points), а позавчора надійшла у продаж книжка його наступника, чинного президента Барака Обами «Про тебе я співаю: Лист моїм донькам» (Of Thee I Sing. A Letter To My Daughters).