Мало хліба?
У Партії регіонів є дві думки, як позбутися протестів проти соціальних негараздів, «акцій гніву». Дві, бо третiй прямий шлях до ліквідації соціальної несправедливості — викорінення корупції, невиправданих пільг, введення прогресивного податку для мільйонерів — тільки декларується, але реалізований не буде.
Хвацько виходить —
Не знаю, як в iнших мiстах, а от у нас, у Кривому Розi, комунально–житловi пiдприємства (КЖП) при встановленнi квартирних засобiв облiку холодної води незаконно вимагають грошi. Це дуже схоже на рекет, та ще й за пiдтримки мiсцевої влади.
ПОЛІТПАРНАС
Борiмося — поборемо!
До глибини душi обурило мене (i не тiльки), що мер мiста Полтави Олександр Мамай та його попередник — БЮТiвець Андрiй Маткiвський — зiгнорували указ Президента України Вiктора Ющенка вiд 9 жовтня 2007 р., згiдно з яким пам’ятник видатному державному дiячевi України Івану Мазепi мають встановити саме в Полтавi. Цей указ нiким не скасований i дiйсний i сьогоднi. То чому пам’ятник І. Мазепi вже три роки стоїть у Києвi на задвiрках? Що, оглядаються на Банкову, на Москву?
Як це було насправді...
В iнтерв’ю колишньої голови Президії Верховної Ради УРСР Валентини Семенівни Шевченко, яке опубліковано в «УМ» за 22—23 квітня цього року, стверджується, що радіаційна обстановка в Києві до 20 години 30 квітня 1986 року була у нормі, і тільки ввечері, вже після засідання Політбюро ЦК КПУ, яке закінчилось о 18–й годині, вітер на 20–ту годину повернув у бік Києва.
З хворої голови — на здорову
У заяві щодо Нюрнберзького процесу Верховна Рада «протестує проти спроб окремих політиків, громадських діячів, політичних організацій і рухів у нашій країні реабілітувати і навіть героїзувати колабораціоністів — пособників гітлерівців». Намір регіоналів і комуністів очевидний — компрометація ОУН і УПА, учасників руху опору. Ще раніше псевдополковник і псевдоісторик Д. Табачник пробував навісити ярлики колабораціоністів на С. Бандеру та Р. Шухевича, на ОУН, УПА. Але ярлики бездоказові, хоча б щось обґрунтувати він не спромігся, не здатен, бо саме доказовість відрізняє науковця від політикана.
ПОЛІТПАРНАС
«Може, ви, пане Яворiвський, — i не дурень...»
Не вельмишановний Володимире Яворiвський!
Звертаюся до вас iз певною вольнiстю на правах глибокого пенсiонера. Менi 85 лiт. У 1940 р. разом iз сiм’єю я був репресований — вислали в Казахстан. Реабiлiтований. Учасник бойових дiй Другої свiтової вiйни.
Двi трагедiї,
У календарі дуже близько розташовано дати: 26 квітня (Чорнобильська катастрофа) і 9 травня (День Перемоги). Ці дві події, хоча й різні (збройне протистояння держав і техногенна аварія), мають багато подібного, навіть спільного. Об’єктивно вони стали трагедіями, що зачепили все людство, але найбільше проявилися на нашій землі. Спільні риси обумовлено характером комуністичної системи, у часи якої події відбувалися.