Борис Тарасюк: Я залишаю посаду, але переконаний у тому, що ми, українські патріоти, переможемо

Борис Тарасюк: Я залишаю посаду, але переконаний у тому, що ми, українські патріоти, переможемо

Позавчора ввечері Борис Тарасюк ошелешив присутніх на прес-конференції журналістів. Було очевидно, що за даного політичного розкладу прозахідний міністр закордонних справ «відставиться» рано чи пізно. Проте ще зранку того ж дня на брифінгу в МЗС речник зовнішньополітичного відомства Андрій Дещиця анонсував: завтра (тобто в середу) міністр виходить з відпустки і береться до роботи. Всі чекали рішення Шевченківського суду за позовом Тарасюка про незаконність звільнення його з посади. Чекав його і сам «непотоплюваний» міністр. Але коли суд, уже вкотре, відклали, Тарасюк пішов на розмову до Президента Ющенка й відтак вирішив піти...

Недозакон

Учорашні числа газет «Голос України» та «Урядовий кур'єр» знову вийшли без закону про Кабінет Міністрів. Натомість вони надрукували тексти з однаковою та вельми дивною назвою: «Повідомлення про офіційне оприлюднення Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Головою Верховної Ради України». У цій інформації зазначено, ніби закон уже оприлюднено.

Янукович «звірив годинник» зі Львовом

Янукович «звірив годинник» зі Львовом

Учора у Львові жартували, що «Янукович привіз до Львова половину Кабміну». Справді, в цій поїздці Прем'єра супроводжував чималий почет: два віце-прем'єри-Володимири — Радченко та Рибак, міністр транспорту Микола Рудьковський, культури і туризму — Юрій Богуцький, юстиції — Олександр Лавринович, міністр праці Михайло Папієв. Львівщину відвідали також керівники митної та прикордонної служб і голова податківців Анатолій Брезвін, повідомляють «Українські новини».

Москва хоче візи?

Українські заробітчани можуть поки що перебувати в Росії за старими правилами. Про це домовилися дипломати на українсько-російських переговорах із питань міграції, повідомив учора речник МЗС Андрій Дещиця.

Народе мій, що скажеш?

Народе мій, що скажеш?

Коли 8 грудня 2004 року народні депутати — кожен із різних міркувань — «гамузом», чи то пак «пакетом» голосували за конституційну реформу, їм було не до того, щоб поцікавитися думкою народу з приводу змін до Основного закону. А проте єдиним джерелом влади в Україні, якщо хто забув, згідно з цією самою Конституцією, є народ. А отже, вирішувати, яким повинен бути конституційний лад у державі, йому — народові. Тож цілком логічно, що у секретаріаті Президента розглядають можливість проведення всеукраїнського референдуму, аби поцікавитися позицією «джерела влади» з цього приводу. «Ми будемо звертатися до народу з проханням визначитися, який конституційний лад він хоче бачити», — повідомив про наміри СП постійний представник Президента у Верховній Раді Роман Зварич під час поїздки до Львівської області.

Блиск і вбогість «антикризи»

Минули часи, коли на Банковій тільки з запізненням втиралися після образливих плювків опонентів. Президентська команда мобілізується і дедалі активніше дає відсіч. Варто зазначити, що методи антикризового управління у виконанні Віктора Балоги помітно відрізняються від аналогічних дій часів Медведчука. Вікторові Івановичу, на відміну від Віктора Володимировича, доводиться постійно крутитися й вишукувати нові ходи — політична реформа помітно змінила ментальність парламентаріїв, які не поспішають виструнчуватися після дзвінка з секретаріату Президента. Тому набір тактичних інструментів для досягнення стратегічного домінування Президента доводиться регулярно оновлювати.

Трійка їде, трійка мчить... Було б кому зустріти

Чи є в Україні міністр закордонних справ? Питання, на яке Президент і «антикризова» коаліція дають протилежні відповіді, поки що залишається відкритим. Суд у «справі Бориса Тарасюка» (нагадаємо, керівник МЗС не визнає законним своє звільнення Верховною Радою) триває: наступне його засідання призначене на 13 лютого. Того дня у храмі Феміди очікуватимуть на... Президента. Адже вчора Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення про залучення Віктора Ющенка як третьої особи до розгляду справи про легітимність відставки міністра закордонних справ Тарасюка. Відповідне клопотання подали представники «суперечливого» міністра. До речі, перед тим за клопотанням представника Верховної Ради, яка, власне, і спробувала відправити главу МЗС у відставку, до розгляду справи як третю особу було залучено представників Кабінету Міністрів. Також суд задовольнив клопотання представника парламенту щодо запиту інформації з Конституційного Суду про розгляд подання 45 депутатів від 14 листопада 2006 року (про порядок звільнення з посад міністра закордонних справ та міністра оборони).

Діждемо Вашингтона й протиракетної оборони?

Можливо, незабаром Україна співпрацюватиме зі США за програмою створення системи протиракетної оборони. Як заявив заступник глави Агентства з ПРО, бригадний генерал Патрік О’Райллі, Пентагон вивчає можливість співробітництва з нашою державою у рамках цієї програми. «Україна — досить знаюча країна з великим послужним списком у тому, що стосується ракетної технології», — цитує О'Райллі агенція ІТАР-ТАКС. За словами генерала, представники України «брали участь в організованих нами міжнародних конференціях, ми провели з ними низку зустрічей і зараз вивчаємо, як зможемо продовжувати співпрацю з цією країною».

Двоголове безголів'я

Президент України нарешті підписав розпорядження щодо звільнення трьох голів районних державних адміністрацій Рівненщини. Свої посади з формулюванням «за неналежне виконання службових обов'язків» втратили Василь Багній, Юрій Вовк та Григорій Шумейко — голови Сарненської, Радивилівської та Млинівської РДА відповідно.