Австралієць латиноамериканцю — не товариш

Австралія — одна з найкращих країн світу з точки зору соціального забезпечення та добробуту населення. Тож, мабуть, цілком природно, що саме на Зеленому континенті мешкає найбагатший народ у світі. Принаймні саме такий висновок випливає зі щорічного рейтингу найбагатших націй світу, оприлюдненого дослідницьким відділом інвестиційного банку «Кредіт Свісс».

Куди подітися багатому корупціонеру

На цей час Люксембург та Австрія залишаються єдиними країнами Євросоюзу, які дозволяють банкам відкривати рахунки іноземним резидентам, не повідомляючи про це податкові органи країн їх проживання. Цим, звісно, охоче користаються особи, які не схильні ділитися з бюджетом рідної країни своїми прибутками (а зазвичай — навпаки, «виділяють» свої прибутки з держбюджету, як, скажімо, власники банківських рахунків в Австрії з числа колишніх урядовців України).

«Містраль» відпливає в туманну даль

«Містраль» відпливає в туманну даль

Франція не віддасть Росії замовлені нею гелікоптероносці «Містраль» доти, доки на Донбасі триватиме війна. Відповідну заяву позавчора на брифінгу в Парижі зробив офіційний представник французького МЗС Ромен Надаль, відповідаючи на ультиматум, який наприкінці минулого тижня висунуло зовнішньополітичне відомство Росії.

Аматорський рекорд

Аматорський рекорд

У Великій Британії знайдено один із найбільших в історії скарбів вікінгів. Як повідомляє «Рейтер», коштовності понад тисячолітньої давнини виявив на півдні Шотландії, в графстві Дамфрізшир, шукач скарбів Дерек Макленнан. Найімовірніше, це здобич, яку захопили й заховали в землі вікінги, що робили набіги на Британські острови з VIII по XI століття.

Крок назад iз прицілом на прорив

Регіональна влада Каталонії відмовилася від проведення в листопаді референдуму щодо незалежності провінції від Іспанії, повідомляють іспанські ЗМІ. Учора прем’єр-міністр Каталонії Артур Мас зібрав iз цього приводу прес-конференцію, на якій заявив, що голосування про незалежність від Іспанії таки відбудеться 9 листопада, але це буде «не остаточне слово», повідомляє Бі-Бі-Сі.

Нагорода за підлітковий бунт

Нагорода за підлітковий бунт

Лауреатами Нобелівської премії миру за 2014 рік стали 17-річна пакистанська правозахисниця Малала Юсуфзай та 60-річний індійський активіст із захисту прав дітей Кайлаш Сатьяртхі. Про це у п’ятницю, 10 жовтня, в Осло оголосив Нобелівській комітет.

Діалог не складається

Попри те, що Ангела Меркель нібито дала згоду й навіть заохотила участь Володимира Путіна в саміті «Великої двадцятки» в Австралії, де кремлівському господареві доведеться постати «перед судом» одразу 18 державних лідерів та очільників Європейського Союзу, зустрічатися з російськими високопосадовцями окремо офіційний Берлін тепер вважає недоцільним.