М'ясо буде тільки снитись?

М'ясо буде тільки снитись?

Причиною подорожчання цін на м'ясо є його нестача на вітчизняних сільськогосподарський ринках. Ще 16 липня Прем'єр Юлія Тимошенко в прямому ефірі Харьківської обласної телерадіокомпанії визнала: реальний дефіцит м'ясопродуктів становить приблизно 500 тисяч тонн.
Однією з основних причин цієї ситуації Прем'єр-міністр вважає неприйняття Верховною Радою України законопроекту, який передбачав би можливість для імпорту м'яса в Україну без сплати мита. «Коли штучно притримують подібні закони, виграють аж ніяк не інтереси громадськості. Сьогодні ми думаємо, як за відсутності такого закону, але законним шляхом вирішити дане питання», — вважає глава уряду.

Не чхайте на курей!

Не чхайте на курей!

Україна скасувала заборону на ввіз курятини і продуктів із м'яса птиці з європейської частини Російської Федерації. Як відомо, її ввели у зв'язку зі спалахами пташиного грипу в частині населених пунктів Новосибірської, Омської, Тюменської областей та Алтайського краю.

Усе в море!

Безпроблемних жнив, як відомо, не буває — питання лише у специфіці труднощів для певного регіону. На Запоріжжі нездоланним виявився бар'єр технічний: за нормативного навантаження на зернозбиральний комбайн 100 гектарів (на думку фахівців, воно повинне складати не більше 90) фактично у регіоні перевищує 250. До того ж майже три сотні комбайнів належали приватним структурам, тож їхню поведінку важко було прогнозувати на тривалий час.

Пшениця «Сім'ї Хорошківських»

Не завадила негода аграріям Черкащини — вони вже зібрали зерно на 80 відсотках посівних площ. При цьому про повне завершення збирання ранніх зернових в області першими прозвітували хлібороби Черкаського району. Саме вони разом із селянами Чорнобаївського на Христинівського районів — серед лідерів цьогорічних жнив. Як поінформував «УМ» Володимир Орел, начальник Управління сільського господарства та продовольства Черкаської районної державної адміністрації, загалом на землях передового «навколоміського» району зібрано 41 тисячу тонн ранніх зернових. Це більше, ніж минулого року.

Ласкаво просимо в Аграрний фонд

Численні скарги, які надходять від керівників зернових господарств на адресу Мінагрополітики, у Києві чують. Як і передбачала «УМ», державним операторам не вистачає ні грошей, ні часу, щоб викупити задекларовані 3-5 мільйонів тонн пшениці та ячменю нового урожаю. Проте міністр Олександр Баранівський запевняє, що державні закупівлі ідуть повним ходом.

Солодка пастка

Солодка пастка

Українці дуже незадоволені діями влади, які начебто були спрямовані на стабілізацію ціни на цукор. Третій місяць на ринку — явний дефіцит цього продукту. А там, де його таки можна знайти, ціна стабільно тримається на рівні 5 гривень за кілограм. Та всі попередньо встановлені рекорди цукор побив у Криму. Там його ціна, згідно з даними Кабінету Міністрів, досягає 6—7 гривень за кілограм.

26 центнерів плюс-мінус «приписки»

Як показали жнивні дні, урожайність зернових на Сумщині становить 26 центнерів з гектара. І хоча стан щодо збору врожаю не надто втішний, обласна влада твердить, що буде докладено всіх зусиль, аби його зібрати. А заступник голови обласної державної адміністрації з питань аграрної політики Володимир Сапсай пообіцяв стовідсоткове забезпечення потреб області продовольчим зерном.

Тінь під елеватором

Тінь під елеватором

Поблизу села Балівка, поруч із Дніпропетровськом, біліють корпуси місцевого елеватора, який є дочірнім підприємством ДАК «Хліб України». Колись це було найпотужніше зернозаготівельне підприємство в області, де зберігали до 200 тисяч тонн зерна. Сьогодні ж ХПП спроможне працювати тільки на половину своєї потужності — обладнання дуже застаріло, а на ремонт чи заміну необхідних деталей, як завжди, грошей не вистачає. Тому начальник елеватора Микола Кислиця каже, що про колишні обсяги зерна останніми роками доводиться тільки мріяти.

Чим може шкодити хліб?

Виробництво хлібобулочних виробів є одним із основних напрямів харчової промисловості в Україні. Але як перевірити, чи якісний продукт ми споживаємо? Адже через недбалість і необережність виробників страждають, як правило, прості люди.

Три соєві роки

Три соєві роки

У 2005 році можна розраховувати на таку ж високу врожайність цієї бобової культури, як і минулого, переконаний Ігор Ткалич, доктор сільгоспнаук, завідуючий лабораторією технології вирощування олійних культур Інституту зернового господарства УААН. «Останні три роки в Україні, у тому числі й цей, — це соєві роки», — стверджує експерт в інтерв'ю «АПК-інформ».