Референдум загальмували

Перша ініціативна група з проведення референдуму про недовіру міській владі зазнала фіаско: їй відмовлено в реєстрації. Як повідомляє прес-служба Київської міськдержадміністрації з посиланням на заступника голови КМДА Володимира Головача, за дорученням мера столиці Леоніда Черновецького управління правового забезпечення секретаріату Київради перевірило документи зборів громадян, які 23 грудня 2006 року ухвалили рішення ініціювати референдум.

Личаки для «губернатора»

Свою прес-конференцію у Полтаві міністр аграрної політики Юрій Мельник почав із компліментів на адресу господарників області та глави облдержадмiнiстрацiї Валерія Асадчева. Бо ж, за словами міністра, «Полтавщина досить пристойно виглядає на карті України», за економічними показниками росту як у промисловості, так і в сільському господарстві випереджає більшість регіонів держави. Власне, такі обнадійливі результати і зумовили проведення цього тижня розширеного засідання колегії МінАПК, присвяченого підсумкам минулорічного господарювання аграріїв України, саме в Полтаві.

Уповноважений заявити...

Чотирнадцять правозахисних організацій Одещини підтримали кандидатуру голови Української гельсінської спілки з прав людини, члена правління міжнародного товариства «Меморіал» Євгена Захарова на посаду Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Як повідомив на прес-конференції голова правління одеської правозахисної групи «Верітас» Андрій Толопіло, за Захарова — більше 10 відсотків від всієї кількості всіх громадських організацій, що діють у регіоні (не лише правозахисних).

ЗАКОНсервовані ляпи

ЗАКОНсервовані ляпи

Сьогодні горезвісний закон про Кабінет Міністрів нарешті опублікують. Нарешті — бо вже набридли. Тривале пританцьовування навколо закону нагадувало дитячу примовку: «Чотири, три, два з половиною, два з волосиною, два зараз обірветься...» Усе вказувало на те, що коаліція чи не надто прагне, чи побоюється друкувати цей закон. Бо й законом цей витвір назвати складно: він не просто містить норми, які можна потрактувати як неконституційні, а ще й приймався за сумнівною процедурою. Коаліція погрожувала, коментувала, але зволікала.

Київ травневий буде вже без Черновецького?

Референдум щодо відставки міського голови столиці Леоніда Черновецького та Київської міської ради обов'язково відбудеться — принаймні в цьому переконані представники опозиції, яка, власне, й ініціює дострокові перевибори міської влади. Як заявив на прес-конференції лідер фракції «Наша Україна» у Київраді Дмитро Андрієвський, референдум пройде навесні — у квітні—травні. За словами Андрієвського, після того як Центральна виборча комісія затвердила необхідні документи, проблем із його проведенням у Києві немає.

Ти казала: «У п'ятницю...»

«Антикризова» коаліція таки наважилася опублікувати закон про Кабінет Міністрів. «Він буде опублікований у черговому випуску «Офіційного вісника», — зазначив на вчорашньому брифінгу міністр юстиції Олександр Лавринович. Міністр додав: це видання виходить двічі на тиждень — у понеділок і в п'ятницю. Тож, якщо не трапиться ніяких екстраординарних подій, нашумілий закон можна буде прочитати в офіціозі уже цього тижня. Втім, ця подія вже сама по собі є естраординарною, принаймні для сторони Президента.

З'їздив. Побачив. Переміг?

З'їздив. Побачив. Переміг?

Учорашнє засідання Кабміну було присвячене боротьбі з бідністю. Але більше говорили про головний успіх уряду: про «капітуляцію» МЗС під проводом Бориса Тарасюка і про найбільшу його невдачу — закон про Кабінет Міністрів досі не набув чинності.

Колір наступного міністра — Чалий?

За даними «УМ», Банкова справді готувала відставку Бориса Тарасюка — адже зрозуміло, що без кінця впиратися, коли діяльність МЗС забезпечує не секретаріат Президента, а Кабмін, неможливо. Але обставити все це хотіли красиво: Шевченківський суд приймає рішення на користь міністра (тобто визнає, що парламент звільнив його з посади незаконно), і після цього Борис Іванович грюкає дверима, відмовляючись продовжувати ескалацію напруженості. Власне, навіть кінець його відпустки мав би, за ідеєю, збігатися з вердиктом Феміди. Але та не побажала брати на себе відповідальність. Чи її «попросили» про це з іншого табору. Тож довелося форсувати події.