«Ворога не треба боятися»

«Ворога не треба боятися»

Екіпаж морського тральщика «Черкаси», який у Криму під українським прапором героїчно тримав оборону від окупантів, побував у місті Черкаси. На Соборну площу моряків прийшли привітати більше тисячі городян, вони скандували «Молодці!» та «Дякуємо!».

Сусідські качки

Сусідська сварка через кількох зниклих качок в одному із сіл Долинського району Кіровоградщини завершилася жахливо. Як повідомили «УМ» у прес–службі обласної міліції, з самого ранку між двома сусідами — 52–річним і 26–річним — стався гучний «розбір польотів». Старший чоловік запідозрив молодшого у викраденні кількох качок iз його господарства. Виправдовуючи себе, молодший доводив, що не чіпав чужої птиці, й навіть пообіцяв, що віддасть йому своїх, аби остаточно відвести від себе підозру.

І вишите моє життя на ньому…

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького знову відчинив свої двері для відвідувачів Музей українського рушника. Нагадаємо, кілька місяців тому тут розгорівся скандал: професор Світлана Китова, яка опікувалася музеєм, забрала звідти власноруч зібрані експонати (про що «УМ» розповідала). Але викладачі та студенти зуміли відновити цей осередок культури. Зараз експозиція нараховує близько 700 експонатів. Цей полотняний літопис України, в основному датований початком минулого століття.

Воїни світла

Минає сорок днів із моменту загибелі на столичному Майдані тих, кого сьогодні називаємо Небесною сотнею. На жаль, на сьогодні їх уже більше сотні: за останніми даними — 105 осіб. Такою дорогою ціною заплатила Україна за право бути вільною і нескореною.

Первоцвіти Холодного Яру

Первоцвіти Холодного Яру

Холодний Яр відомий не лише героїчними сторінками своєї історії, написаної борцями за волю України. Тут чимало й природних див, таких, як тисячолітній дуб Максима Залізняка та смарагдове поле квітучого підсніжника складчастого, занесеного до Червоної книги.

Горіла сільрада, палала

Горіла сільрада, палала

У справжню халепу, котра «світить» десятьма роками тюрми, вскочив 23–річний житель Кіровоградщини. За одну ніч у селі Єлизаветградка Олександрівського району він примудрився спалити сільраду та обікрасти медичний заклад.

Тарасова церква

Тарасова церква

Біля підніжжя Чернечої гори у Каневі, де спочиває Тарас Шевченко, урочисто відкрили храм Покрови Пресвятої Богородиці, присвятивши цю подію 200–річчю з дня народження Кобзаря. «Ідея відродити цю дерев’яну церкву в нас виникла ще у 2004 році.

«Пам’ять треба берегти на рівні серця»

«Пам’ять треба берегти на рівні серця»

Розрекламовані минулою владою гучні ювілейні заходи до 200–річчя Шевченка на його батьківщині пройдуть значно скромніше. «Нині дуже важкий економічний стан, Черкащина знекровлена, і вона скромно має відзначити 200–річчя Шевченка.

Лицарям свободи

Лицарям свободи

У Черкасах після того, як активісти заклеїли на будинках по вулиці Леніна стару назву новою — «вулиця Небесної Сотні», вшанували борців за демократичну Україну і на Соборній площі. Там, де колись стояв пам’ятник Іллічу, жителі міста за ініціативою Народної ради встановили кількаметровий дерев’яний хрест.

І на тім «Рушникові»...

Аферу на 18 мільйонів викрили черкаські правоохоронці. Вони піймали на гарячому керівника двох кредитних спілок — «Благо» та «Рушник». «Працюючи на керівних посадах цих кредитних спілок, він заволодів коштами на суму майже 18 мільйонів гривень», — розповідають «УМ» у прес–службі Черкаської обласної прокуратури.