Парламентський ГУУАМ

Реанімацією затихлого ГУУАМ — альтернативного СНД утворення на пострадянських теренах за участі Грузії, України, Узбекистана, Азербайджана та Молдови — зайнялися парламенти країн-учасниць. Принаймні так — як спонуку до продовження діалогу в рамках ГУУАМ — можна розцінити вчорашню зустріч голів парламентів цих країн у Києві.

На п'ятий день — у квартет

На п'ятий день — у квартет

Позавчорашній день змагань паралімпійців у столиці Греції приніс Україні ще п'ять медалей, з яких відразу три — золоті. Вигравши заплив на 200-метрівці комплексним плаванням, триразовим чемпіоном Афін-2004 став 18-річний Віктор Смирнов. На третю сходинку п'єдесталу разом з Віктором зійшов ще один наш незрячий земляк — Олександр Мащенко.

Поступитися чи не поступитися — ось питання,

61 військовослужбовець з інженерного батальйону Нової Зеландії завтра залишить Ірак, повідомила прем'єр-міністр Нової Зеландії Хелен Кларк. Це означає кінець військової присутності цієї країни в Іраку. Пані прем'єр обгрунтувала своє рішення так: «Я просто вважаю, що Ірак на цей час є занадто небезпечною країною». Натомість до Іраку вже прибули 2800 військовослужбовців з Південної Кореї і найближчим часом мають прибути ще 800. Таким чином, за чисельністю свого військового контингенту Корея випередить Італію і стане третьою після США та Великої Британії.

Цілили в бізнесмена, а постраждала дружина

Вибух у під'їзді п'ятиповерхового житлового будинку по вулиці Артема, 154-в стався у четвер о сьомій ранку. Невідомий поки вибуховий пристрій спрацював біля квартири на першому поверсі, де мешкає майстер цеху одного з місцевих комерційних підприємств Борис Донской. Сталося це в той момент, коли його дружина-домогосподарка якраз відчиняла двері. 42-річна жінка загинула на місці, а 49-річний глава сім'ї з пораненнями госпіталізований до лікарні.

Грибники-пасажири

Трагічно завершилася поїздка на ринки Одеси групи комерсантів-«човників» із Токмака. Усе було о'кей, доки автобус, долаючи зворотну дорогу, не обламався в степах під Херсоном. «Перекур», — оголосив невесело водій «Ікаруса». Ремонт затягнувся, і в людей був час помітити в лісосмузі грибні місця. Найризикованіші виявили не лише інтерес, а й бажання прихопити «делікатесного харчу» додому.

Довга дорога додому

Нарешті скандал навколо українського літака АН-124, заарештованого більше року тому в канадському аеропорту «Гузбей» за борги нашої держави, вщухне. У середу Федеральний суд Канади прийняв дві ухвали — скасувати рішення протонотарі Федерального Суду Канади Мірей Табіб, на підставі якого в липні 2003 року в Канаді було заарештовано «Руслана», та звільнити український літак. Про це повідомили «УМ» у прес-службі Міністерства юстиції України.

«Гоп-гоп» замість «шики-рики-дана»

«Гоп-гоп» замість «шики-рики-дана»

Український шоумен Андрій Данилко збирається підкорити бабусю Європу, взявши участь у конкурсі «Євробачення» в 2005 році. Про це «УМ» повідомив менеджер Вєрки Сердючки Ігор Клинков. До конкурсу народна провідниця готується грунтовно і навіть записала для «Євробачення» нову пісню — «Люби мене». Пісню записували на київській студії, і вона ще не з'являлася в радіоефірі. Щоправда, на запитання, якою мовою Данилко її заспіває — українською, російською чи звичним суржиком, вагався відповісти навіть менеджер зірки. «Швидше, російською, там російських слів більше», — зізнався пан Клинков. Виконувати цей «шедевр» Сердючка збирається у своєму улюбленому спецодязі — формі провідниці.

Півстоліття української «Свободи»

Точкою відліку, від якої рахує роки українська служба Радіо «Свобода», є 16 серпня 1954 року, коли в ефір вийшла перша програма українською мовою (тоді ще це називалося Радіо «Визволення»), яка мовила на простори Радянського Союзу. По наш бік «залізної завіси» їх вважали ворожим голосом, запроданцями США. Олександр Народецький, теперішній директор української служби «Свободи», згадує, що коли у 1964 році почав слухати ті передачі, то пережив шок: «Тоді я не повірив вухам своїм. Я не вірив, що десь люди можуть говорити вголос інакше, ніж у СРСР. Звісно, не мислилось тоді, що прийде час — і я сам сидітиму перед мікрофоном». Не мислилося певно, що прийде ще інший час і у «демократичній, не тоталітарній» Україні, на 13-му році її незалежності, коли ту саму «Свободу» прикриють. Сталося це якихось півроку тому. Але радіо продовжує працювати, спритні слухачі, як у роки «совка», вперто шукають його позивні на коротких хвилях або «ефемках». Просто де жавю якесь, чи все вертається на круги своя? Я не належу до того покоління, але пам'ятаю, як моя бабуся виловлювала заборонену інформацію, ніби крадучи її, тому не прагну такої фальшивої ностальгії.

Труснуло там, де не трясе

Позавчора Польщу, Калінінградську область та країни Балтії добряче потрясло. У північних районах Польщі (Примор'я, Вармія і Мазури, Сувальщизна та Підляшшя) перший поштовх був від 4,5 бала за шкалою Ріхтера, потім за кілька годин — 5,3 бала, повідомила інформагенція ПАП. За даними Інституту геофізики Польської академії наук, епіцентри землетрусу були на глибині 25 кілометрів у районі польсько-російського кордону, у Гданській затоці, приблизно за 40 кілометрів від Калінінграда. Поштовхи були настільки сильними, що у польському місті Ольштин поліція евакуювала працівників та відвідувачів шестиповерхового торговельно-офісного комплексу «Європа-Центр», оскільки існувала небезпека його руйнації.

Країна, де матеріалізуються кошмари

Іракське терористичне угруповання «Тавхід вал Джихад» під командуванням йорданця Абу Муссаба Заркаві стратило другого американського заручника шляхом відтинання голови, повідомила агенція «Рейтер». У листі, який з'явився на інтернет-сторінці ісламістів, повідомляють, що заручник Джек Хенслі був страчений у ту ж хвилину, коли минув термін висунутого бойовиками ультиматуму про звільнення з американських в'язниць в Іраку всіх жінок, яких там утримують.