Від зла та нечисті

На всіх основних в'їздах в обласний центр (зі сторони Львова, Рівного, Хмельницького, Чернівців та Івано-Франківська) встановлено шестиметрові дубові хрести, які мають подвійну місію. По-перше, їх поява приурочена до десятиріччя створення Тернопільської єпархії та Всеукраїнського року родини. По-друге, вони, за словами священнослужителів Кафедрального собору Тернополя, покликані захищати мешканців міста від усілякого зла та нечисті. Символічні хрести освячено, і відтепер біля них у дні найбільших міських свят будуть служитись молебні за Тернопіль та його жителів.

Проживши три дні на горищі,

Незвичайну трагедію, пов'язану з самогубством неповнолітньої дівчини, обговорює нині весь Тернопіль. 16-річна мешканка одного з сіл Бучацького району області, учениця одного з місцевих технікумів, близько півночі стрибнула з даху десятиповерхового будинку в обласному центрі. Кілька годин вона ще прожила в реанімації, але розповісти, що сталося, уже не змогла нікому.

Знахідка в очереті

Більше року родина 70-річного Івана К. iз села Олесине Козівського району Тернопільської області не знала, що з ним сталося, бо чоловік раптом безслідно зник. У жовтні минулого року пенсіонер разом зі ще одним односельцем поїхав до райцентру на цукрозавод, аби виписати зароблений за здані буряки цукор, а додому він уже не повернувся. Останнім, хто його бачив, був мешканець із сусіднього села, який пізно ввечері пояснював старому, як краще пройти до Олесина пішки. У дорозі чоловік і пропав. За заявою рідних його згодом почали розшукувати правоохоронці, але безрезультатно.

Краще півзустрічі, ніж ніякої

Краще півзустрічі, ніж ніякої

«УМ» уже розповідала читачам про паркову скульптуру «Випадкова зустріч» роботи відомого американського скульптора Стюарта Джонсона, яка волею щасливого випадку абсолютно безкоштовно (при ціні сто тисяч доларів) прикрасила півтора року тому центральний тернопільський сквер.

А «білий дім» холодний — як айсберг в океані

Опалювальний сезон у Тернополі, попри 15-мільйонну заборгованість за тепло мешканців обласного центру, розпочався майже вчасно. Тим паче дивним є той факт, що через три тижні після його початку ще панує холодрига в «головному» будинку Тернополя — приміщенні обласних ради та держадміністрації.

Сію, вію, обробляю конопельку в... підвалі

З таким «удосконаленням» працівники відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків Тернопільського відділу внутрішніх справ ще не зустрічалися! Як повідомив кореспонденту «УМ» керівник Центру громадських зв'язків обласної міліції Сергій Шворников, у підвалі звичайної багатоповерхівки вони виявили таку собі тепличку для вирощування коноплі.

Куди б не йшов, не їхав ти, а потрапиш на Тернопільщину.

Півднем Тернопільщини поповзли чутки, що життя тут скоро може стати не таким безпечним. А приводом став недавній візит в область голови Держкомітету у справах нацменшин та міграції Геннадія Москаленка. Він і поділився з місцевими журналістами планами щодо вірогідності розташування у містечку Скала-Подільська Борщівського району області транзитного притулку для іноземців-нелегалів. Як повідомив гість, щорічно в Україні затримують близько 30 тисяч нелегалів, кожний з яких, згідно з законом, може перебувати на території нашої країни до шести місяців, тож щось із ними «треба робити».

Як жили печерні люди,

Свого часу «УМ» уже писала про унікальні печери Тернопільщини, з-поміж майже семи десятків яких особливої уваги заслуговує Вертеба біля села Більче-Золоте Борщівського району, яку ще називають Наддністрянською Помпеєю. Цікава вона тим, що ще у четвертому-другому тисячоліттях до нашої ери (період неоліту) її обладнали під житло представники самобутньої трипільської культури, хоч взагалі вони традиційно селилися на пагорбах.

Де є діри, туди й газ

Спеціальна комісія територіального управління Держнаглядохоронпраці Тернопільської області встановила причини вибуху з непоправним наслідком, який стався три тижні тому в офісі ТОВ «Агросервіс» у райцентрі Борщів Тернопільщини.

Пристрасті за «синьйором Помідором»

Пристрасті за «синьйором Помідором»

Мало хто знає, що на кліматично скромній Тернопільщині є невеличка майже субтропічна зона. Знаходиться вона на крайньому півдні області, в долині річки Дністер. І от коли навесні з крутого берега цього самого Дністра, що належить уже сусідній Буковині, глянути на протилежний, то передмістя найпівденнішого райцентру Тернопільської області Заліщиків непосвяченим може здатись дуже навіть химерним. І думати, що ж це воно там таке, вони можуть довго, поки місцеві жителі не пояснять: «Це ж «буди»! Ну, теплиці помідорні, ними все забудовано».