Дорога дорога

Оголошення про таку доволі неприємну зміну з'явилося два дні тому в столичному транспорті. Папірець у салоні інформував шановних пасажирів про те, що «у зв'язку із зростанням цін на пальне і запчастини підприємство таке-то змушене встановити від 16 червня такий-то тариф на маршрут». Як нам повідомили у службі перевезень КМДА, тариф на маршрути довжиною до 5 кілометрів складе не більше гривні, від 5 до 10 км — 1,25 гривні, від 10 до 15 км — 1,5 гривні, 15-20 км — 1,75 гривні.

Підземне поповнення

До 20 серпня цього року в Києві відкриється нова станція метро на Сирецько-Печерській лінії. Як розповів учора мер столиці Олександр Омельченко, «Бориспільську» здадуть в експлуатацію до Дня Незалежності нашої держави.

Сніг у червні

Сніг у червні

Міста та села шести областей України постраждали в ніч iз неділі на понеділок через сильний вітер та зливи. Загалом у Харківській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Луганській, Херсонській та Черкаській областях було знеструмлено 77 населених пунктів. Попередньої ночі така ж доля спіткала Сумщину, Харківщину та Полтавщину: там без світла залишилися 43 села та містечка.

Вертоліт-«водожер»

Похвалитися унікальним вертольотом і розповісти українцям про це диво техніки вирішила британська компанія «Інтора», яка презентувала цікавий проект у ході роботи Міжнародної конференції «Безпека європейських кордонів: реалії і перспективи». Щоправда, діючої моделі українці не побачили — її британці демонстрували на авіасалоні в Дубаї, а презентація у Києві обмежилася доповіддю спеціаліста й переглядом фотографій і відеороликів. Але й цього вистачило, щоби зрозуміти — машина дійсно унікальна.

Скарби «Галицького Версалю»

Скарби «Галицького Версалю»

«Галицьким Версалем» сучасники називали старовинний Підгорецький замок, що на Львівщині, в якому зберігалася найбагатша колекція мистецьких старожитностей та історичних раритетів: картини, гобелени, порцеляна, скульптура, меблі, дорогоцінний посуд та вироби з художнього металу. Кілька століть тому цей пишний замок був резиденцією польського короля, але за радянської влади для споруди прийшли не найкращі часи: «совіти» пограбували замок, вивезли звідти найцінніші речі, а потім підпалили, щоби приховати сліди крадіжки.

Гроші зі сміттєвого бачка

Гроші зі сміттєвого бачка

Вивезення та утилізація сміття — одна з найболючіших проблем для будь-якого міста світу, тим паче для такого велетня, як Київ. Щороку столиця нашої держави видає на-гора близько 800 тисяч тонн побутового сміття, яке раніше відвозилося на сміттєспалювальний завод «Енергія» чи захоронювалося на п'ятому й шостому полігонах. У першому випадку в повітря викидалися токсичні продукти горіння (що не кажіть, але найкращий фільтр не може затримати весь дим), у другому — в землю закопувалися матеріали, які розкладуться в найкращому випадку через кілька сотень років. На вторинну переробку в Україні йшло хіба що 4-5 відсотків від усього обсягу відходів. Пластик та скло, картон і залізо, що можна використати повторно, просто вилітало в трубу чи гнило під ногами. А це, між іншим, тисячі гривень...

SOS за телефоном «112»

SOS за телефоном «112»

Mине ще трохи часу, і сьогоднішні номери екстреної допомоги «01», «02», «03», а тим паче багатозначні номери комунальної служби порятунку, стануть неактуальними. Людині, яка опинилася в біді, досить буде зробити тільки один дзвінок на «112», щоб до неї приїхали і медики, і пожежники, і, якщо це потрібно, ліфтери чи водолази. Диспетчер-професіонал, який прийме ваш дзвінок, оперативно вирішує, кого саме треба задіяти для гасіння пожежі чи, скажімо, для допомоги дитині, яка застрягла у порожній пральній машині (чого тільки в житті не трапляється!). Вам залишається тільки чекати допомоги і виконувати вказівки оператора (коли необхідно — психолога, медика, іншого спеціаліста).

Віртуальна духовність

Віртуальна духовність

Прогулятися вуличками стародавнього Києва чи сучасної столиці, побачити всі православні храми та католицькі костели, будинки молитви протестантів, мусульманські мечеті, сакральні споруди іудеїв і караїмську кенасу, які колись існували у місті, послухати хорові співи найславетніших київських хорів... Сьогодні все це можна зробити, не полишаючи офісу чи квартири, а найголовніше — не відходячи від свого улюбленого комп'ютера. Якщо, звичайно, ви маєте лазерний диск під назвою «Храми Києва» від видавництва 3меdіa, який нещодавно презентували у столичній мерії. Як пояснив начальник Головного управління внутрішньої політики КМДА Олесь Петік, електронна енциклопедія містить матеріали, які пояснюють назви храмів, розповідають про їхніх фундаторів, будівничих і дослідників, дають системний виклад історії сакральних споруд міста (навіть тих, які не збереглися до нашого часу).

Дванадцять із плюсом

Дванадцять із плюсом

Учора у школах по всій Україні було людно, шумно й весело — коридорами бігали задоволені першоклашки з квітами для випускників, хлопці та дівчата зі стрічками «Випуск-2005» через плече гуртувалися навколо викладачів та востаннє проганяли сценарій свята, педагоги поправляли зачіски у малих та великих учениць, батьки налагоджували фотоапарати й виставляли баланс у камер, бабусі займали місця поближче до сцени, щоби краще чути й бачити виступи своїх онуків, власне, тих юнаків та дівчат, для яких вчора о дев'ятій ранку по всій країні лунав останній шкільний дзвоник. Сама ж молодь, яка вже через місяць отримає атестати, раділа від того, що ніколи більше не сидітиме за шкільною лавою і не йтиме «на килим» до директора чи на «розбори польотів» до вчительської, а натомість житиме барвистим студентським життям (якщо, звичайно, вдасться вступити до інституту чи училища).