Пом'янули, привітали — і на той світ

Троє покалічених і стільки ж трупів — така ціна «геройства» працівника одного з ТОВ Куйбишевського району. Як повідомив «УМ» начальник районного підрозділу ДАІ Віктор Довгополик, того трагічного дня власник «Жигулів» спершу відвіз своїх родичів (у салоні було п'ятеро пасажирів) на поминки бабусі в село Олексіївка, затим компанія відзначила в селі Трудове день народження сестри автолюбителя...

Руслан обіймав Людмилу, витягнувши її з колодязя

Пожежа — основний об'єкт службової уваги вогнеборців. Однак буває по-різному. Особливо багато додаткових клопотів випадає на долю бійців протипожежної безпеки у глибинці. Днями чергова нештатна ситуація трапилася на подвір'ї приватного будинку у Гуляйполі.

Чуєш — ЗАЗ зупинили...

Чутки поповзли Запоріжжям потому, як до прохідної автозаводу зранку перестали квапитися тисячі працюючих. Ще не вщухли пристрасті з приводу відмови корейців від подальшої участі у спільному з українцями інвестиційному проекті, тож ласий на сенсації люд згадав засторогу скептиків: «Швейцарці викупили пакет акцій ДЕУ? Так це ж «темна конячка»! Справдилося?..

Якщо 150 — не епідемія, то що?

Упродовж кількох тижнів мешканці Запоріжжя очікували прогнозованої фахівцями епідемії грипу — наразі Бог милував. Однак біда обласний центр не обминула — щодня зростає кількість потерпілих від гепатиту А. Спростовуючи версію епідемії, у міській СЕС наприкінці минулого тижня водночас відмовлялися повідомити про динаміку хвороби. Конкретизувала ситуацію лише Валентина Сиволап, заступник головного лікаря інфекційної лікарні: щодоби персонал закладу приймає 6—7 занедужалих на жовтяницю (госпіталізовано близько 150 хворих). А в Запоріжжі функціонує кілька шпиталів інфекційного профілю.

Якщо трактор не дир-дир,

Український базар до сьогодні не набув бодай контурів цивілізованого ринку. Відтак у нас можна купити геть усе і на кожному розі. Проте вельми часто можна і «купитися». Відсоток ненадійності продавців вражає, і все ж покупці ризикують заощадити якусь дещицю коштів завдяки контактам з випадковими власниками потрібного їм товару чи продукції.

Кілери всіх районів, до сержанта!..

Контрактнику базованої у Мелітополі військової частини підсобляв у пошуках клієнтів надто підприємливий молодик. Минулого тижня злочинному бізнесу покладено край: мелітопольців затримано при спробі збути два автомати Калашникова в комплекті з кількома сотнями патронів.

«Автографи» Оксани Письменник під Москвою

Позавчора завершилося перше коло групового турніру у рамках розіграшу Кубка Європи-ФІБА. Суперником українського чемпіона була «темна конячка» — команда «Спартак» із підмосковного Ногінська. Зрештою, ще до початку турніру наставник запорізької «Козачки-ЗАлК» Юрій Велігура прогнозував цьому клубу роль аутсайдера, стверджуючи, що для виходу до наступного кола серйозними можуть стати курський і казанський бар'єри. Попри дві стартові перемоги, Велігура сказав про своїх вихованок: «Так сьогодні не грають кращі команди Європи, треба додавати у швидкості».

Ліс у плавнях рубають?

Зрештою, це лише «прогноз» Кримінального кодексу України: допущене посадовцями «Запоріжлісу» перевищення службових повноважень доблесна Феміда може «оцінити» десятирічним ув’язненням! Навряд чи радітимуть зловмисники і мінімальному терміну позбавлення волі — згідно з тією ж статтею 365 ч. III, це «лише» сім років. Прес-секретар прокурора Запорізької області Маріана Власова повідомила про справді нечуваний досі факт службового головотяпства. З’ясувалося, що у плавнях острова Хортиця, що є національним заповідником, зникли зелені насадження! «Санітарне зачищення» легендарного острова, і без того не вельми багатого флорою, санкціонував «квінтет» керівників державного комунального підприємства «Запоріжліс». Внаслідок «дубового» рішення під сокиру вже пішло 1600 дерев!

Університетська «толока» без «батька Толока»

Якщо відверто, то вибори ректора Запорізького держуніверситету завершилися прогнозовано: надто багато часу дала влада виконувачу обов'язків, своєму симпатику Валерію Савіну, аби крапка була бажаною. За сім місяців 47-річний випускник Московського інституту сталі та сплавів встиг і статут університету «оптимізувати», і переобрати делегатів на конференцію трудового колективу, і ще багато дечого (про дивні обставини підготовки до виборів «УМ» розповідала 29 жовтня). Усе робилося для того, аби відсторонити від участі у виборах професора В'ячеслава Толока — «батька» Запорізького універу (саме з його ініціативи місто одержало перший університет, яким пан Толок керував упродовж дев'ятнадцяти років).