Полтава знову в заставі у «Приватбанку»?

Минулої п'ятниці закінчилася 16-річна епоха «царювання» в Полтаві «вічного мера» Анатолія Кукоби. Зібравшись на позачергову сесію, депутати міськради взяли до уваги його письмову заяву про складення з себе повноважень міського голови у зв'язку з передислокацією у Верховну Раду й обрали секретарем міськради 42-річного депутата-БЮТівця Андрія Матковського, котрий фактично виконуватиме обов'язки мера до виборів нового «полтавського соцького».

Не родися красивою, а сміливою

Не родися красивою, а сміливою

Відтепер 8-річний Іванко Остапенко з Полтавщини завдячуватиме своїм життям юній сусідці — учениці 7-А класу Великобагачанської середньої школи Тетяні Пушкарьовій. Адже дівчинка, не розгубившись, врятувала життя малому, який тонув у ставку. Іван того дня з друзями рибалив на одному з численних ставків села Бутова Долина.

Жива глина проти п'яних козаків

Жива глина проти п'яних козаків

У давній столиці українського гончарства — селищі Опішня на Полтавщині — завершилися четверті Селюченківські наукові читання, влаштовані Національною академією наук, Міністерством культури і туризму, власне, їхніми опішнянськими «галузками» — Інститутом керамології, Національним музеєм-заповідником українського гончарства та Колегіумом мистецтв, а також столичним Українським центром народної культури «Музей Івана Гончара». Цього разу читання присвятили 85-річчю від дня народження славетної української гончарки Олександри Селюченко. Тож у їх рамках було презентовано книгу філософа Леоніда Сморжа «Гончарівна (одержима керамікою)», а на могилі Олександри Федорівни в Опішні відкрито пам'ятний знак.

Чи можна голосувати серцем із накладною кишенею?

Лідери полтавських обласних осередків Блоку Юлії Тимошенко, «Нашої України» та Соціалістичної партії заявили про створення коаліції демократичних сил на місцевому рівні одними з перших в Україні. Однак при обранні голів районних рад та їхніх заступників така «змичка» спрацьовує далеко не завжди. Тож серед містечкових чільників представницької влади опиняються не лише перефарбовані в останній момент, а й найстійкіші «кучмісти» та «янучари».

Третє коло вогню

Після завершення виборчої кампанії в акціонерному товаристві «Велика Круча», яке очолює голова обласної організації партії «Народний союз «Наша Україна» Іван Близнюк, пристрасті спалахнули з новою силою. Тепер уже в найбуквальнішому значенні цього слова. В ніч на минулу п'ятницю кримінальні «опоненти» відомого на Полтавщині господарника і політика спалили три цегляні будови бази відпочинку, яка належить згаданому АТ. Йдеться про мисливський будинок, відпочивальню на вісім місць із двома камінами та іншими зручностями й російську лазню.

Глевка галушка

Глевка галушка

Першого квітня в обласному центрі відкрили пам'ятник полтавській галушці, споруджений за ініціативою та під безпосереднім патронатом «мерствуючого» нардепа Анатолія Кукоби, який укотре переміг на виборах міського голови. Саме він був головним розпорядником згаданих урочистостей у День сміху. Хоча місце, обране для встановлення застеленого українським рушником імпровізованого столу з полумиском із галушками — чималенькими брилами сірого граніту, стало справжньою насмішкою над здоровим глуздом і почуттями мільйонів співвітчизників.

«Серцевий напад» на соціалістів

Найвідчутнішим наслідком виборчої перемоги Блоку Юлії Тимошенко на Полтавщині, найвірогідніше, стане закінчення своєрідної «соціалістичної монополії» на владному олімпі області. Адже напередодні виборчої кампанії до «губернатора»-соціаліста Степана Бульби фактично приєднався й позапартійний симпатик СПУ, голова обласної ради Володимир Гришко, котрий, тільки-но залишивши Партію регіонів, опинився у списку кандидатів у депутати облради саме від Соцпартії. Однак зберегти цю найвищу посаду в органі представницької влади, яка невдовзі має стати ключовою й за реальними важелями впливу на владу виконавчу, досвідченому управлінцю, судячи з усього, не вдасться.

Постамент для полтавського безголів'я

Постамент для полтавського безголів'я

Про найгарячіші симптоми виборчої «лихоманки» у Полтаві наша газета вже повідомляла. Однак ні «гучні» заяви, нi велелюдні мітинги й пікетування, ні судові рішення не йдуть у жодне порівняння з головною сенсацією нинішніх перегонів за крісло міського голови: «вічному» меру-нардепу Анатолію Кукобі відмовили у підтримці ті, хто, здавалося, був його найнадійнішою опорою в 16-річному безроздільному «царюванні» на тамтешньому троні. Причому йдеться не тільки і не скільки про політиків. Хоча спільне звернення лідерів місцевих організацій таких «різнополюсних» партій, як «Наша Україна», Комуністична, «Реформи і порядок», Соціалістична, Народний рух, «Відродження», Партія промисловців і підприємців, у якому міститься заклик до земляків підтримати іншого кандидата на «мерську» посаду, нинішнього голову Київської районної ради у м. Полтаві Віктора Животенка, більш ніж промовисте.

«Якби знав, ким стане Янукович, сам би до нього «шісткою» в колонії пішов»

«Якби знав, ким стане Янукович, сам би до нього «шісткою» в колонії пішов»

«Шановна редакціє газети «Україна молода». Звертається до вас житель села Озера Кобеляцького району Полтавської області Тесля Олексій Олександрович. Ваша газета в нас із сусідом одна на двох. Завжди читаємо її з великою приємністю. Думаю, не тільки ми. Тож через газету хочу звернутися до кандидатів у депутати Верховної Ради, які зараз ночами не сплять — усе переживають за народ. Я також народ. То через вашу газету прошу Леоніда Кравчука, Нестора Шуфрича, Віктора Януковича — допоможіть провести газ або позичте грошей. Оце буде діло, а не балачки...
Віктор Федорович Янукович у далекому 1968 році разом зі мною перебував у Кременчуцькій колонії для неповнолітніх, що по вулиці 40 років Жовтня. Що про нього сьогодні б не говорили, там він вів себе пристойно... Ніколи не пригнічував інших, хоча сили не позичати. Був акуратним, чистуном. Пишуть, що він співпрацював з адміністрацією. Брехня, до нього саме начальство підмазувалося, бо на таких авторитетних хлопцях тримався порядок у колонії. Це не підлабузництво, а правда того часу.
Якби зустрітися з вашим кореспондентом, можна було б багато чого розповісти, а так лист є лист. Ви пишете, що найправдивіша газета, от і побачимо, як ви надрукуєте моє звернення до кандидатів у депутати. Друкуйте, як вважаєте за потрібне, аби думка була не перекручена. Надіюсь на зустріч» .

Бичачий синдром

За словесним туманом про гіпотетичне використання на виборах владного адмінресурсу представники так званої «опозиції», як кажуть, впритул не помічають далеко не безневинні витівки своїх прихильників. Останні ж у прагненні «насолити» опонентам на Полтавщині доходять до маразму. І кримінального безміру.