Клички, Олімпіада, допінг

У рік проведення Олімпійських ігор кожні змагання високого рангу розглядаються під особливим прицілом. Нинішній турнір на призи братів Кличків у Києві не лише не став винятком, а навіть здивував представницьким складом учасників. До України прибули 150 боксерів із 20 країн світу, причому близько 120 з них через три місяці захищатимуть кольори своїх збірних на Іграх у Пекіні. За це київський турнір навіть охрестили «малою Олімпіадою».

Обмін люб’язностями

У рік свого столітнього ювілею Міжнародна федерація хокею вперше провела світовий форум — аж 72–й за ліком — у Канаді. Але родоначальники найшвидшої на планеті гри не змогли подарувати свято перемоги місцевим уболівальникам — на заваді стали російські хокеїсти. Цікаво, що рік тому канадці чемпіонами світу стали в Москві, а тепер віддали титул принциповим суперникам у себе вдома — обмінялися люб’язностями.

За логікою подій

Минулої суботи фінішував 17–й чемпіонат України серед команд так званого елітного дивізіону. Побувши кращим клубом у рік свого 70–річчя, «Динамо» повернуло це звання «Шахтарю». Донеччани стали чемпіонами вже втретє за останні чотири сезони (загалом — учетверте), причому вдруге зробили золотий дубль, вигравши і золоті медалі, і Кубок України. Вперше ця вершина їм підкорилася в 2002 році під проводом італійця Невіо Скали, тепер — під керівництвом румуна Мірчі Луческу.

Леонід Євтушенко: На годину стаю ненормальним, а так я адекватна людина

Після того, як найбільш успішна українська команда з ігрових видів спорту — жіноча гандбольна збірна — не потрапила на Олімпійські ігри, керівництво Національної федерації вирішило поміняти тренерський штаб.

Синьо–жовтий відтінок трофея

До 2005 року жодній ані російській, ані радянській команді не вдавалося вигравати другий за значимістю клубний трофей бабусі–Європи. Після того, як на межі тисячоліть канув у Лету розіграш Кубка кубків, склад учасників Кубка УЄФА почав виглядати сильнішим. Попри це, три роки тому московському ЦСКА вдалося стати першою командою Східної Європи, яка змогла дійти до перемоги в цьому турнірі. Тоді в складі армійців виступав і український захисник Богдан Шершун, котрий нині захищає кольори «Дніпра».

Президент «Шахтаря» Рінат Ахметов уже багато років мріє про виграш донецькими футболістами Кубка УЄФА. Перетворити рожеву фантазію мільярдера на реальність позавчора вдалося лише окремо взятому гравцеві — почесний приз здобув колишній капітан «гірників», а нині — капітан пітерського «Зеніта» Анатолій Тимощук. Саме він, зав’язавши навколо шиї синьо–жовтий прапор, першим із гравців «Зеніту» підняв над головою Кубок УЄФА. Попри те, що мюнхенська «Баварія» після ляпасу, отриманого від пітерців, запропонувала «Зеніту» кругленьку суму за українця, ані сам Тимощук, ані клуб–чемпіон Росії не повелися на заманливу пропозицію. Навпаки — вони продовжили співпрацю на більш вигідних для півзахисника збірної України умовах.

Навчіть нас, гер Інго

Найкращий український танцювальний дует, Станіслав Морозов і Тетяна Волосожар, відтепер тренуватимуться в німецького фахівця Інго Штойєра. Про це «УМ» розповіла колишній наставник пари — Галина Кухар.

Сицилія на сніданок, Мілан на вечерю

Минулих вихідних у Палермо взяла старт одна з трьох найпрестижніших гонок професіоналів — «Джиро д’Італія». Італійська багатоденка відбувається вже 91–й раз, трохи поступаючись за цим показником славнозвісному «Тур де Франс» (95–й старт у цьому році), але випереджаючи «Вуельту» (63). Упродовж трьох тижнів спортсмени мають подолати близько 3500 км, починаючи з острова Сицилія. Завершаться перегони роздільним, 21–м за ліком, етапом у Мілані в перший день літа. Загалом організатори запланували провести чотири «розділки», причому лише одна з них проходитиме по рівнині, решта ж — у гористій місцевості.

Конкуренція внутрішня — провал міжнародний

Із десяти попередніх континентальних форумів, коли наша збірна стала виступати окремою командою, без нагород вона поверталася два рази — 1998 року з Санкт–Петербурга й 2002–го — з грецьких Патр. На жаль, нинішня першість, що відбулася наприкінці минулого тижня в мальовничій швейцарській Лозанні, стала продовженням серії безмедальних турнірів.

Від напруги все червоніло

Хоч би яким «сліпим» був жереб, у вирішальному матчі за Кубок України він усе одно звів найбільш непримиренних суперників — «Динамо» й «Шахтар». І, чесно кажучи, навряд чи хтось про це шкодував, адже подарувати таке яскраве видовище, як це регулярно роблять кияни й донеччани, нині на вітчизняній арені ніхто не спроможний.

Роздача путівок

За рішенням ПФЛ матчі двох останніх турів національної першості відбуваються в один і той самий час. Начебто з тією метою, аби з урахуванням результату якоїсь зустрічі в наступних не було спроб змовитися на чиюсь користь.
У суботу по всій країні офіційно відсвяткували День футболу — різноманітними заходами й турнірами за участю аматорів. А професіонали вийшли на поле наступного дня.