Микола Іллічов: Арешти ще будуть, і ніхто нам не завадить

Микола Іллічов: Арешти ще будуть, і ніхто нам не завадить

Із виконувачем обов’язків начальника ГУМВС в АР Крим генералом Іллічовим «УМ» поспілкувалася в Ялті, коли дводенний робочий візит керівництва МВС до автономії з метою перевірки діяльності місцевих правоохоронців добігав кінця. Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко поставив нові завдання перед кримською міліцією, вказав на помилки. Відтак з паном Іллічовим ми говорили як про здобутки місцевих правоохоронців, найближчі пріоритети в боротьбі з криміналом, так і про слабкі місця в роботі силовиків. Від того, як спрацює міліція Криму в найближчий місяць, залежить офіційне призначення пана Іллічова на посаду начальника главку міліції автономії. Нині ж він лише виконує обов’язки на цій посаді.

Найманців посадили. Замовників пробачили?

Найманців посадили. Замовників пробачили?

Колегія суддів палати з кримінальних справ Апеляційного суду Києва нарешті поставила крапку в судовому процесі по відокремленій справі виконавців убивства редактора «Української правди» Георгія Гонгадзе. Сам процес тривав більше двох років, а на оголошення вироку трьом колишнім співробітникам Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС головуюча, суддя Ірина Григор’єва, минулої суботи витратила близько п’яти годин. Вирок суворий: Микола Протасов отримав 13 років ув’язнення, Валерій Костенко й Олександр Попович — по 12. Також у них забрали офіцерські погони — перші двоє більше не полковники міліції, останній — не майор. Крім того, всіх трьох позбавили права обіймати посади в органах влади, адже суд вирішив, що своїми діями міліціянти завдали істотної шкоди інтересам держави та репутації МВС.
Ще більшої шкоди завдали замовники цього вбивства. Хто вони? Коли будуть покарані в другій і головній частині цієї карної справи? Плівки із записом голосу Кучми, який віддає розпорядження «вивезти його в Чечню», усе ще звучать...

«Перевертнів» покарають сьогодні?

«Перевертнів» покарають сьогодні?

Cьогодні пообіді Апеляційний суд Києва має оголосити вирок трьом обвинуваченим у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе — колишнім співробітникам Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС підполковнику Миколі Протасову та старшим лейтенантам Валерію Костенку й Олександру Поповичу. Ще один обвинувачуваний — екс–керівник згадуваного Департаменту генерал Олексій Пукач, який, власне, й наказав трьом підлеглим викрасти журналіста, а згодом особисто душив жертву ременем, досі перебуває у міжнародному розшуку, доля його не відома. Так само не відомо, чи буде покарано організаторів убивства Гії, а не лише їхніх «шісток», які виконували наказ. Тим більше що слідчі Генпрокуратури хоча й заявляють про успіхи у справі пошуку організаторів розправи, але жодному з них ще не пред’явили обвинувачення. Натомість від часу зникнення Георгія Гонгадзе 16 вересня 2000 року минуло вже сім з половиною років.

«Цунамі» на митницях

Загальновідомий старшому поколінню митник Верещагін, показаний у кіношедеврі «Біле сонце пустелі», для багатьох поколінь радянських громадян створив героїчний образ патріота, відданого своїй справі. Погодьтеся, ну як можна уявити легендарного вусаня, який, сидячи в «мерседесі», отримував би від Абдули «відкат»!.. На нещодавній нараді з питань протидії корупції в роботі митних органів, що відбулася під головуванням Президента, йшлося про необхідність узгоджувати формат взаємодії між митниками і силовими органами, який дозволив би посилити ефективність боротьби з контрабандистами, став би запорукою руйнування існуючих корупційних схем розмитнення товарів і виробів, а також надання дієвих механізмів щодо оцінки ситуації з поверненням вітчизняним підприємцям податку на додану вартість.

Леонід Скалозуб: Розмір середнього хабара зріс до 25 тис. грн.

Леонід Скалозуб: Розмір середнього хабара зріс до 25 тис. грн.

Керівник Департаменту ДСБЕЗ МВС з порогу зазначає «УМ», що серед усієї купи економічних злочинів цього року його служба надаватиме перевагу посиленій протидії корупції і хабарництву, притягненню до відповідальності чиновників, причетних до незаконних схем виділення й передачі в оренду землі, бо це вимога і Президента, і міністра внутрішніх справ. Про здобутки служби у боротьбі з «прихватизаторами» на «жирній» землі Києва і Криму, «УМ» повідомляла в попередньому номері. Генералмайор Скалозуб додає, що в роботі, окрім головного, «земельного пріоритету», кожна область має свої регіональні плани декриміналізації з прив’язкою до тих галузей економіки, які через різні обставини тут розвинуті. Отже, роботи вистачає.

А у печі... «вальтер»

«У сусідньому будинку стріляють!». Отримавши таке повідомлення, співробітники Путивльського райвідділу міліції одразу виїхали на місце пригоди. Провівши обшук, і справді виявили пістолет «вальтер» та п’ять набоїв. 21–річний хлопець розповів, що збр­ою знайшла його мати. Взявшись наводити порядок у домі, вирішила почистити пічку в підвалі, якою не користувалися десятиліттями. У ній і натрапила на зброю. Судячи з усього, сховали його туди ще у часи війни. Можливо, людина, яка залишила пістолет, загинула, а можливо, не змогла повернутися до сховку. Так «вальтер» і пролежав у старій грубці.

Третій — «криса»

Виїзд оперативників, викликаних вранці переляканим сторожем однієї із шкіл Коломиї, й огляд жертви на її території вказував на те, що злочин — результат ритуальної кримінальної розборки. На вусі чоловіка, що лежав під парканом із перерізаним горлом, була мітка, яку в злочинному світі ставлять тим, хто порушує злодійський етикет, обкрадаючи своїх. Невдовзі вдалося встановити, що потерпілий — місцевий 51–річний мешканець, котрий мав кілька судимостей за стійкий потяг до чужого майна. Відтак одразу в поле зору правоохоронців потрапило й двоє його колег по злодійському ремеслу.

Поза «зоною» досяжності

Поза «зоною» досяжності

Нещодавно троє правозахисників оприлюднили відкритий лист до Президента й уряду із закликом навести лад у кримінально–виконавчій системі. Після низки звинувачень на адресу Держдепартаменту з питань виконання покарань проглядається дві «панацеї», запропоновані правозахисниками Олександром Бецою, Євгеном Захаровим та Олександром Букаловим: по–перше, змінити все керівництво Держ­департаменту, по–друге — підпорядкувати відомство Міністерству юстиції. Про схожі спроби уряду Януковича підкорити собі «зону» «УМ» неодноразово писала протягом минулого року.
Натомість у Держдепартаменті причини появи подібних претензій бачать не в порушенні прав засуджених, а в одвічній боротьбі між кримінально–виконавчою системою та криміналітетом «на зоні» та поза її межами. «Тому мене дивує, що ці правозахисники в лапках стали на бік криміналітету», — відверто зазначив «УМ» голова Держдепартаменту з питань виконання покарань Василь Кощинець.

Багаторічну судову практику — на заклання!

Багаторічну судову практику — на заклання!

Усі ми знаємо, що двох правд не буває і що чорне не стане білим, а біле — чорним, якщо змінити під ними таблички з написами. Але саме це зараз і відбувається, і не будь–де, а у Верховному Суді України, якому саме й належить бути осередком дотримання справедливості й закону... Але про все по порядку.
Корпоративний конфлікт навколо ВАТ «Київміськнафтопродукт», а також роль суддів у рейдерському контролі над підприємством та в розкраданні майна з наступною ліквідацією самого «Київміськнафтопродукту» давно вже стали притчею во язицех. На підприємстві вважають, що всі ці дії впроваджуються в інтересах народного депутата Андрія Деркача. Правду справжнім власникам підприємства дивним чином не вдається відшукати навіть у Верховному Суді.

«Гектар раю» для шахраїв

Кольорові буклети ПП «Євро–Ленд» пропонували бажаючим придбати не просто якісне, а ще й оригінальне житло. Під заголовками на кшталт «Придбай свою частинку раю!» на фото красувалися симпатичні дерев’яні будинки з мансардами, терасами, камінами. Нахвалювалися переваги екологічного житла в зручному місці приміської зони, обіцялося, що все будівництво триватиме лише півроку, ще й ціна прийнятна: від 1459 до 1727 гривень за квадратний метр. В результаті, як повідомив «УМ» заступник начальника слідчого управління обласного УМВС Олександр Богомол, договори будівельного підряду з аферистом уклали дев’ятеро тернополян (відомі підприємці, чиновники і навіть заслужений артист України), перерахувавши «Євро–Ленду» готівкою загалом понад півмільйона гривень.