«Нєпонятки з пацанами»

Правоохоронці затримали керівника приватної охоронної структури торгового будинку «Запоріжсталь», який разом зі своїми колегами 8 серпня викрав співробітників радіостанції «Наше радіо». Нагадаємо, у трьох заручників вимагали повернути кейс, який радійники буцімто викрали. Про це розповів міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, повідомляє УНІАН. За словами міністра, саме автомобіль радійників спричинив ДТП із позашляховиком, який виїздив заднім ходом з боку банку «Надра».

ДТП без блату

«УМ» уже писала по трагедію, що сталася ввечері 29 липня біля перехрестя вулиць Хрещатика та Інститутської, коли 21-річний студент Віталій Максименко на своєму спортивному автомобілі Mitsubishi збив двох дівчат, одну з яких — на смерть. Зважаючи на те, що все відбулося біля наметового містечка противників антикризової коаліції, ДТП мимоволі набуло політичного підтексту. Насамперед розійшлися свідчення про те, як поводився Максименко одразу після трагедії. За версією самого Віталія, він сам зупинився і звернувся до міліціонерів. Проте мешканці наметового містечка стверджують, що машина мчала зi швидкiстю близько 100 кілометрів за годину, і водій намагався втекти з місця пригоди. Потім поповзли чутки, що Mitsubishi, яке збило дівчат, належить Адамові Мартинюку, а Віталій Максименко — його родич. Коли винуватця зупинили і повернули на місце аварії, виник конфлікт. У результаті його побили самі мітингувальники, зі струсом мозку та іншими ушкодженнями він потрапив до лікарні.

Обережно! Люди в джипах!

Важко повірити, але навіть у центрі столиці, де на кожному кроці стоїть міліціонер, кожен із нас серйозно ризикує. Троє працівників радіостанції «Наше радіо» серед білого дня в центрі столиці стали жертвами викрадення і, можливо, серйозно ризикували власним життям. Про це вчора розповів на прес-конференції в УНІАНі генеральний директор «Нашого радіо» Богдан Болховецький.

Шифер у законі

В Україні невдовзі може зникнути шифер. Це станеться, якщо головну його складову, хризотиловий азбест, внесуть до «чорного списку» Роттердамської конвенції, що покликана обмежити міжнародну торгівлю небезпечними хімічними речовинами й пестицидами, учасником якої є Україна. У жовтні цього року в Женеві відбудеться чергова конференція країн-учасниць конвенції, де вони повинні визначитися зі своїм ставленням до хризотил-азбесту. Головними ініціаторами заборони цього матеріалу виступають Європейський союз, Чилі та Австралія. А в серпні «так» або «ні» йому повинен сказати український уряд.

Тарифи припаркували

Тарифи припаркували

Наповнити київську казну за рахунок нових цін на паркування столичній владі так і не вдалося. Бо Антимонопольний комітет України відмінив нещодавно ухвалене рішення про диференційовану плату за паркування. Нагадаємо, з 12 липня Головне управління транспорту й Головне управління цінової політики КМДА ввели нові тарифи для «залізних коней». За престижністю Київ було поділено на три зони: центральну, територію, що прилягає до центру, та околиці. Причому в першій зоні довелося б платити 10 гривень за паркування легковика, а за вантажівку або автобус — усі 20. «Нічліг» авто обходився б водіям у 15—45 гривень за добу. Не важко порахувати, що місяць «проживання» у центрі міста тільки водіям легковиків обходився б у 450 гривень.

Ціновий бум продовжується

Ціна комунальних послуг цього місяця не зросте. Такою інформацією після подорожчання хліба втішив киян начальник Головного управління цінової політики Василь Яструбинський. Проте більших сум у своїх платіжках на комунальні послуги треба чекати трохи пізніше. В необхідності подорожчання води, опалення, газу та квартирної плати Василь Яструбинський переконаний. Він стверджує, що теперішній рівень доходів киян цілком дозволяє це зробити. Спочатку, десь через місяць, подорожчає вода.

Ви мені — нічліжку, а я вам — фентезі

Несподіваний поворот виявила «УМ» в історії про 11-річного хлопчика, якого врятували в суботу столичні працівники управління МНС. Нагадаємо, рятувальники вчасно зняли малого з балкона — так хлопчик намагався спустися на землю з четвертого поверху. Бідолаху зняли неушкодженим, та ще й вислухали зворушливу історію: мовляв, сам він із Черкащини, а в Києві перебував на квартирі одного німого чоловіка віком 40—45 років, який бив його та примушував жебракувати на вулицях. Так, не витримавши чергового знущання, вів далі хлопчик, він захотів утекти, але через двері цього зробити не зміг, бо жорстокий «рабовласник» постійно їх зачиняв. Відтак нещасний зважився утікати через балкон.

Сюрприз у буханці

Сюрприз у буханці

Хлібні магазини зустріли вчора киян незвичними цифрами на полицях: «Український» — 2.20 гривні, «Пшеничний» — 1.60 гривні, «Батон» — 1.40 гривні. Втім без хліба не обійдешся, і незважаючи ні на що, черга в хлібному, як завжди, довга. Люди навіть і не обурюються, лише іронічно запитують продавців: «А що, подешевшав у вас хліб?» Ті у відповідь винувато знизують плечима, мовляв, «коли сьогодні йшли на роботу, то самі ще не знали». Щоправда, влада Києва про неминуче подорожчання паляниць попереджала, але ніхто не очікував, що станеться це так швидко.