Тернопiль режиму з рук не зiйде!

Тернопiль режиму з рук не зiйде!

Черговий виток одержав скандал, який розгорівся в Тернополі в середині лютого у зв'язку зi спробою податкової міліції вилучити всі фінансово-господарські та бухгалтерські документи міськради та порушенням кримінальних справ проти її посадових осіб. Депутати відреагували скликанням позачергової сесії, на якій заявили рішучий протест проти спроби політичної розправи з органом місцевого самоврядування, бо однозначно сприйняли «наїзд» податківців як відповідь провладних структур на ініціювання та організацію міськрадою багатотисячного віче-протесту проти нав'язуваної «кучмівської» реформи.

«Нашій» редакції побили вікна

«УМ» уже писала про те, як невідомі під покровом ночі цеглою побили вікна в автомобілі голови тернопільської обласної організації Конгресу українських націоналістів Володимира Ткача. Майже водночас так само покалічили авто депутата міської ради Ігоря Гірчака, і зловмисників досі не знайдено. Прикметно, що обидва згаданих потерпілих є членами регіонального штабу «Нашої України».

Тридцять років за кермом

Певна категорія чоловіків чомусь дуже нетерпимо ставиться до жінок за кермом. Але, думаю, навіть у них викликала б повагу 73-річна Ольга Білик з райцентру Підволочиськ Тернопільської області. Водійські права ця жінка отримала ще у 1975 році, коли в її рідному селищі міського типу щойно відкрилася автошкола, однією з перших випускниць якої пані Ольга й стала. Першим авто, за кермо якого вона сіла, була так звана «копійка» — ВАЗ -2101.

Щоб одержати диплом, учитися необов'язково

Співробітники обласного управління боротьби з організованою злочинністю затримали в Тернополі двох 30-річних місцевих жителів, які за кругленьку суму пропонували серед вузького кола близьких та знайомих досить цікавий товар. А саме — дипломи вищих навчальних закладів: Тернопільської академії народного господарства (вартістю у півтори тисячі доларів) та Національного торгово-економічного університету (чомусь лише за шістсот баксів).

«Мініатюрна» енергія

«Мініатюрна» енергія

Беручи участь у реалізації державної програми підтримки розвитку нетрадиційних джерел енергії та відновлення малої гідроенергетики, Тернопільщина останніми роками добилася певних успіхів. Сьогодні в області працює вже десять міні-гідроелектростанцій, які впродовж минулого року виробили понад тридцять мільйонів кіловат-годин електроенергії.Три з них було відроджено лише минулоріч, а доля ще десятка недіючих залежить від можливостей вишукати кошти (це мільйони гривень).

Коли потяг у даль загуркоче?

Коли потяг у даль загуркоче?

Учора майже десять тисяч мешканців Тернополя вийшли на попереджувальну акцію протесту проти свавілля місцевої Податкової адміністрації. Зопалу маніфестанти навіть зупинили два поїзди міжнародного сполучення
«Усі на податкову! Захисти своє місто!» Листівки під таким заголовком закликали мешканців Тернополя до масового пікетування приміщення Державної податкової адміністрації. Пікетам передували події, які не на жарт сколихнули обласний центр: надвечір 17 лютого працівники податкової міліції зробили спробу вилучити всі бухгалтерські та фінансово-господарські документи Тернопільської міської ради за 2001 — 2003 роки й оголосили про порушення кримінальних справ проти її посадових осіб. У зв'язку з цим наступного ранку було скликано позачергове засідання сесії міськради, на якому заявлено рішучий протест проти «спроби політичної розправи з органом місцевого самоврядування руками податкових структур». Депутати однозначно сприйняли те, що сталося, як політичну провокацію, спрямовану на дискредитацію місцевої влади і як відповідь певних структур на проведене недавно віче тернопільської громади проти нав'язуваної конституційної реформи «а ля Кучма», зініційоване саме міськрадою.

Зібрав віче — втратив авто

Зібрав віче — втратив авто

Як повідомив тернопільським журналістам голова обласної організації Конгресу українських націоналістів Володимир Ткач, днями пізно ввечері у його квартирі пролунав дивний дзвінок. Молодий, схоже по голосу, чоловік українською мовою запитав, чи саме з Володимиром Ткачем, головою КУНу, він розмовляє, а коли той підтвердив, пробурмотів щось нерозбірливе і поклав трубку. Потім було ще кілька таких самих дзвінків (передостанній — о пів на першу, а останній — близько сьомої ранку), які інакше, як знущальними, назвати важко. Коли ж пан Володимир вранці зібрався на роботу і вийшов до свого легковика, якого напередодні звично залишив біля будинку , де мешкає (звичайної п'ятиповерхової панельки), то побачив малоприємну картину — переднє, заднє та бокове скло машини були розбиті цеглою, що валялася поряд.

На захист демократії закликали навіть духів

На захист демократії закликали навіть духів

Цієї неділі на центральному майдані Тернополя відбулося віче (офіційні збори міської громади), подібних до якого за масовістю, представництвом та емоційною піднесеністю в регіоні не пригадують ще з початку 1990-х. Майже 40 тисяч мешканців міста та області продемонстрували свій протест проти грубого порушення демократії та законів України «Про місцеве самоврядування», «Про статус депутатів місцевих рад» та «Про інформацію», яке виражалося у «закулісному» проведенні так званого громадського форуму на підтримку політичної реформи («УМ» про це повідомляла). «Я свідомо не торкаюся зараз суті конституційних змін, — зауважив, відкриваючи віче, міський голова Тернополя Богдан Левків, — навіть можу припустити,що окремі конституційні зміни для України є слушними і потрібними. Але чому все це робиться відкрито протиправним, бандитським способом? І це — у шляхетному Тернополі, громада якого завжди була взірцем справжнього, а не показного, фальшивого патріотизму.Тернополяни до такого зневажливого ставлення до себе не звикли. Лише наша воля, наша позиція і наша праця визначають, що на нашій землі є і буде!...»

За Курницьким кури плачуть

Після успішної ділової поїздки тернопільської делегації на чолі з головою облдержадміністрації Іваном Курницьким до Словаччини стала реальною реалізація в регіоні спільного україно-словацького проекту з розвитку птахівництва. Зокрема, в області заплановано запустити курячу ферму продуктивністю десять тисяч тонн м'яса на рік та підприємств з переробки птиці та виробництва кормових сумішей.

Міська громада скаже своє слово на мітингу

Скандал, що виник у Тернополі у зв'язку з проведенням так званого громадського форуму на підтримку конституційної реформи по-кучмівськи («УМ» повідомляла про цю подію в номері за 28 січня), отримав продовження у скликанні депутатами міської ради її позачергової сесії. На порядок денний було винесено в середу два основних питання — «Про ситуацію навколо громадського форуму» та «Про грубе порушення правоохоронними органами області й міста законів України «Про статус депутатів місцевих рад» та «Про місцеве самоврядування в Україні».