За Павла Івановича не замовили слово?

Тиждень тому РНБО підтвердила інформацію, що під час робочого візиту Президента Віктора Ющенка до США, який тривав 22—25 вересня, у Сполучених Штатах почала працювати міжвідомча група експертів правоохоронних органів України. За словами першого заступника секретаря РНБО Степана Гавриша, з американською стороною були досягнуті попередні домовленості про можливу екстрадицію до України колишнього Прем’єр–міністра Павла Лазаренка. Експерти нібито мали продовжити свою роботу під час іншого візиту глави держави до США 29 вересня. У ЗМІ навіть з’явилися повідомлення, що разом із Президентом до США полетів Генпрокурор Олександр Медведько. Мовляв, кому, як не йому домовлятися про повернення Павла Івановича? Натомість в. о. голови СБУ Валентин Наливайченко ще в понеділок у Вашингтоні припускав, що Лазаренка таки екстрадують, хоча й пригадав, що «в України і США немає угоди про екстрадицію, однак є міжнародні домовленості».

За минулим — із «флешкою»

Учора при Галузевому державному архіві Служби безпеки України розпочав роботу перший в Україні інформаційно–довідковий зал із відкритим електронним архівом. Перерізавши стрічку, керманич СБУ Валентин Наливайченко наголосив, що з відкриттям цього центру доступ до розсекречених документів з архівів СБУ значно спроститься.

Мільярди за помахом палички

Мільярди за помахом палички

Лише тиждень тому Верховна Рада ухвалила багатостраждальні зміни до законів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, якими передбачається суттєве збільшення штрафів за порушення ПДР, а керівництво Державтоінспекції вже підраховує майбутні прибутки держбюджету. Начальник Департаменту ДАІ МВС Сергій Коломієць прогнозує, що застосування в повній мірі нового штрафного законодавства вже наступного року може принести до бюджету близько двох мільярдів гривень! За словами генерала, кошти від сплати штрафів, згідно зі змінами до Бюджетного кодексу, зараховуватимуть у рівних частинах як до державного, так і до місцевих бюджетів.

«Ми і Польща — одна команда!»

«Ми і Польща — одна команда!»

Із послом України в Республіці Польща Олександром Моциком «Україні молодій» випало поспілкуватися під час зустрічі в рамках міжнародного медіа–проекту «Партнерство задля демократії», що проходив минулого тижня у Вищій школі права й адміністрації Перемишль — Жешув. Пан посол не сумнівається в тому, що Євро–2012 відбудеться саме в Україні й Польщі, вірить у подальше поглиблення взаємовигідних економічних стосунків між обома державами і констатує, що через проблеми з видачею віз кількість українців, котрі побували в Польщі впродовж року, відчутно зменшилася.
— Відносини між Україною і Польщею перебувають на високому рівні й мають сталу тенденцію до поліпшення не тільки через спільний унікальний проект підготовки до Євро–2012, — вважає Олександр Моцик. — Польща для нас є також четвертим за величиною економічним партнером. У цьому контексті хочу сказати, що найвищий рівень підтримки у прагненні України долучитися до ЄС і НАТО надходить саме від Польщі. Її досвід для нас важливий, оскільки наші країни є сусідами і мають схожі тенденції розвитку.

Туманний Альбіон, з почином!

Туманний Альбіон, з почином!

Україна не може похвалитися підписаною угодою про екстрадицію з усіма країнами світу, що, у свою чергу, додає проблем вітчизняним правоохоронцям. Так, саме через це свого часу було неможливо здійснити екстрадицію екс–«губернатора» Сумщини Володимира Щербаня, затриманого у США за порушення міграційного законодавства. Втім є країни, з якими угода про екстрадицію підписана, от тільки подібного досвіду — кіт наплакав. Вітчизняні конвоїри прискіпливо відмічають, до яких країн вони їздили за розшукуваними в Україні злочинцями, а до яких ще ні. Торік до України вперше були проведені екстрадиції зі Швейцарії та Греції. А днями до цього списку приєдналася Великобританія, і цей факт у МВС України розглядають як вагомий поштовх у співпраці правоохоронців обох країн по лінії Інтерполу.

Злазьте, прокуроре, приїхали!

Працівників прокуратури часто звинувачують у заангажованості, іноді ловлять за «липку лапу» на хабарах, але, щоб керівника районної прокуратури спіймали за кермом краденої автівки... такої ганьби органи ще не знали! Можливо, любителя престижних, але чужих іномарок із прокурорськими погонами ніколи б і не спіймали, якби «Мерседес бенц», який він уподобав, не належав відомій німецькій фірмі EUROPCAR Gmbh Germany.

Роковини без поховання та покарання

Роковини без поховання та покарання

Сьогодні увечері вже традиційно (як не жахливо це звучить) небайдужі громадяни запалять на Майдані свічки і вшанують пам’ять Гії Гонгадзе та всіх загиблих українських журналістів. Так само традиційно багато хто питатиме у влади «Де Гонгадзе?» і не отримає відповіді. Хвилин мовчання цього разу буде вісім — за кількістю років, які минули з часу зникнення та жорстокого вбивства Георгія.

Будуть гроші, буде й охорона

Будуть гроші, буде й охорона

Таку цифру озвучив позавчора під час проведення в Українському домі засідання «круглого столу» з питань збереження та охорони творів мистецтва, які зберігаються в музейних колекціях та приватних зібраннях, начальник Департаменту Державної служби охорони при МВС Віталій Грицак. За його словами, для того, аби Державна служба охорони змогла виконувати поставлені завдання, необхідно розглянути на засіданні Кабінету Міністрів питання щодо належного цільового фінансування з держбюджету України на 2009 рік на охорону музейних закладів. Мовляв, сума у 7,9 мільйона гривень — це не такі вже й великі гроші.

Юлю, зустрінемося у вівторок

Учора на вулиці Борисоглібській, 18 (де розташоване Головне слідче управління з особливо важливих справ ГПУ) ще з 9.30 ранку спостерігався неабиякий ажіотаж преси. Більше 20 телекамер та з півсотні журналістів — така кількість відверто здивувала місцевих мешканців. Дізнавшись, що о 10.00 сюди мають прибути Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко та народний депутат Давид Жванія як свідки у справі щодо отруєння Президента Ющенка, чолов’яга з будинку навпроти негайно покликав на балкон дружину та сина. Мати навіть почала причісувати хлопчика... Натомість майже весь колектив місцевої філії «Укрпошти» вибіг на вулицю, щоб побачити Юлію Володимирівну.

Чому Феміда у бігах

Чому Феміда у бігах

Днями донецькі убозівці провели успішну спецоперацію в Києві — просто у самісінькому центрі столиці було затримано колишнього суддю Калінінського районного суду міста Горлівка Вадима Сидоренка. 35–річний екс–служитель Феміди перебував у розшуку ще з 2000–го року, коли суддів ще не часто ловили за корумповану «лапу». До того ж, 6 лютого 2001 року рішенням судової колегії з кримінальних справ Верховного Суду України вирок щодо пана Сидоренка був залишений без змін і набув законної сили.