Металеві «тромби»

Наша газета вже повідомляла про криваве побоїще, яке влаштували наприкінці минулого тижня нові «господарі» Кременчуцького сталеливарного заводу при силовому захопленні згаданого підприємства. Як відомо, за цим фактом співробітники міліції порушили кримінальну справу і затримали кілька десятків «штурмовиків». Ними виявилися молодики з Києва та Київської і Черкаської областей, яких зібрали у столичному Гідропарку, посадили в автобуси й повезли у невідомому для них напрямку. Вже в Кременчуці ті «сталевари» з великої дороги одержали завдання змінити охорону сталеливарного заводу. Звісно, не задарма. Затримані називають надто різні суми гонорару — від 50 до 500 доларів — і нарікають на те, що отримати обіцяне вдалося далеко не всім. Хоча завдання вони виконали, як кажуть, на всі сто, «очистивши» підприємство не лише від «старої» охорони, а й від учорашнього керівництва.

Короленко без цензури

Короленко без цензури

Днями в Полтаві на подвір'ї літературно-меморіального музею Володимира Короленка урочисто відкрили пам'ятник видатному письменнику, публіцисту і правозахиснику. Це погруддя з білого мармуру майже півстоліття тому виготовив скульптор Олександр Черницький. Але в запасниках музею воно пролежало 46 років! І лише завдяки небайдужим його працівникам та допомозі меценатів тепер уже мармуровий господар цього дому (нагадаємо, в садибі, яка згодом стала музейним комплексом, Володимир Галактіонович прожив більше вісімнадцяти років) звівся на постамент.

Сорочинці вимагають розширення традицій

Піднесено-святкова атмосфера Сорочинського ярмарку, який тривав чотири дні й завершився позавчора, не налаштовувала на політичні заяви чи дискусії. Ні звичайних ярмаркувальників, ні перших осіб держави. «В ногу» з цією традицією намагався крокувати і Президент Віктор Ющенко під час своїх відвідин знаного в усьому світі торжища на Жабокрицькому майдані у Великих Сорочинцях минулої п'ятниці. Він зустрічався тут зі своїми давніми друзями — народними майстрами, скуповувався (найпомітнішими цьогорічними ярмарковими придбаннями глави держави стали «замовлена» ще торік сорочка-вишиванка, вироби знаменитої опішнянської кераміки і не менш шанованого прикарпатського ткацтва), жартував.

«Мазепа-фест» дочекався своєї молитви

Традиційний, але в цьому році ще й довгоочікуваний (оскільки зазвичай стартує на початку літа) фестиваль «Мазепа-фест» відбудеться у Полтаві 8—10 вересня. Про це кореспондентові «України молодої» повідомив його «батько» й незмінний директор, голова обласної «Просвіти» Микола Кульчинський. Попри не менш традиційну обмеженість у коштах, триденна програма популярного дійства буде насиченою, як ніколи. А розпочнеться, як і минулого року, Днем українського кіно, точніше, відомим фільмом Юрія Іллєнка «Молитва за гетьмана Мазепу». Одразу по тому його брат Михайло Іллєнко представить широкому глядацькому загалу кращі фільми щорічного столичного фестивалю «Відкрита ніч». Такі «молодіжні», власне, студентські ігрові короткометражки на попередньому полтавському фесті стали справжнім одкровенням для багатьох. І — найголовніше! — вкотре засвідчили: незважаючи на сумні пророцтва доморощених касандр, українське кіно житиме. Передовсім завдяки «впорскуванню» в його виснажене й добряче пошматоване тіло молодої свіжої крові. Увечері того ж дня вперше в історії «Мазепи-фесту» його організатори потішать найвибагливіші смаки шанувальників української музичної класики. Великий концерт непідвладної часу музики й академічного співу даватимуть у Театрі імені Гоголя.

Заплямовані погони

Заплямовані погони

У вівторок у Полтаві поховали рядового Руслана Пащенка, застреленого черговим майором. Нагадаємо, офіцер вистрелив 19-річному солдату з табельної зброї в потилицю тільки за те, що підлеглий не виконав його наказ вимкнути телевізор. Військова прокуратура Полтавського гарнізону порушила кримінальну справу за фактом убивства. Як уточнив прокурор Полтавського гарнізону Володимир Калусенко, справу порушили за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу (навмисне вбивство), за якою винуватцю трагедії «світить» від семи до п'ятнадцяти років позбавлення волі.

Грузини в Сорочинцях

Одразу півтора десятка заводів, на яких виготовляють знамениті грузинські вина, представлять свою продукцію на Сорочинському ярмарку, який триватиме з 17 до 20 серпня. При цьому ні самі винороби та їхні торгові повпреди, ні організатори ярмарку не приховують: така безпрецедентна за масштабами презентація натурпродукту зумовлена передусім необхідністю пошуку нових ринків збуту для нього після сумнозвісних політичних «загат» на шляху тих же грузинських вин до Росії. Тим паче що більш підходящого за Жабокрицький майдан у Великих Сорочинцях плацдарму для стратегічного «наступу» згаданих вин на полиці українських (і не тільки) крамниць годі, здається, й шукати. І не лише тому, що Сорочинський ярмарок відвідують сотні тисяч наших співвітчизників, чимало закордонних гостей.

5-хвилинна готовність до «розстрілу»

Позавчора в Полтаві лідери обласних організацій трьох політичних партій: Української народної — Сергій Соловей, Народного руху України — Олег Пустовгар та Конгресу українських націоналістів — Дмитро Паламарчук — на очах у журналістів підписали і скріпили печатками заяву про створення обласної координаційної ради національно-патріотичних сил. Уже найближчим часом, за словами підписантів, вони очікують входження до ради обласних осередків іще принаймні двох партій; тримають відчиненими двері й перед громадськими організаціями відповідної політичної орієнтації.

Валерій Асадчев: Нелогічно залишати Президента без кадрів, які сповідують його курс

Валерій Асадчев: Нелогічно залишати Президента без кадрів, які сповідують його курс

Звістка про те, що голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Асадчев пропонує учасникам перемовин на вітчизняному владному олімпі підписати «конституційний договір №2», багатьма одразу почала сприйматись як своєрідна прелюдія до «продавлювання» цієї ідеї там, нагорі. Бо з урахуванням минулих традицій важко навіть припускати, що обтяжений такою посадою у виконавчій владі політик не «узгоджував» свою ініціативу з «вищестоящими», себто просто не ретранслював того, що в останніх на умі.

Соціалістичний «шлагбаум» піднято

У понеділок голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Асадчев нарешті представив керівному активу області свого першого заступника — Івана Близнюка. І це при тому, що саме таке працевлаштування лідера «нашоукраїнців» краю Президент Віктор Ющенко схвалював іще... півтора року тому, власне, одразу після перемоги Помаранчевої революції. Категорично проти Близнюка був налаштований тодішній «губернатор»-соціаліст Степан Бульба, котрий поставив питання руба: або він, або я... Своєю «правою рукою» Степан Степанович бачив тільки однопартійця, улюбленця Олександра Мороза Віктора Іноземцева. Головною перевагою останнього видавалося те, що він майже все свідоме життя «терся» у кабінетах минулої влади. Зрештою, команда однодумців із соціалістичного «гнізда» — то святе. З огляду на це пана Іноземцева торiк таки затвердили на посаді першого заступника голови облдержадміністрації.

Доживемо до п'ятниці — скупаємось

Доживемо до п'ятниці — скупаємось

Після традиційних водних процедур минулими вихідними більшості полтавців доведеться чекати повноцінного «банно-прального» задоволення чотири дні. Адже з учорашнього понеділка гарячу воду в квартири мешканців обласного центру подаватимуть лише у п'ятницю, суботу і неділю з шостої до двадцять четвертої години. Такі суттєві обмеження введено з огляду на величезні збитки, яких зазнає обласне підприємство «Полтаватеплоенерго» після підвищення з 1 липня цін на газ.