Будинок розбрату

Будинок розбрату

Учора в будинку, що на вулиці Прорізній, 2, за який «воюють» Національна рада та Державний комітет із питань телебачення та радіомовлення, знову розгорталися «бойовi дії»: перші наказали охоронцям не пускати других на робочі місця, що на п'ятому поверci будівлі. Причиною стало те, що керівництво Держкомтелерадіо порушило всі домовленості та зобов'язання, дані учасникам переговорного процесу, і вже тиждень відкрито саботує урядове рішення про передачу будинку на баланс Нацради. Як «УМ» повідомляла раніше, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів, керівництво Держкомтелерадіо мало протягом тижня передати будинок у розпорядження «новоселiв» ще до 20 липня, але не зробило цього й досі.

Береженого Бог береже

Береженого Бог береже

Хвиля терористичних актів, яка охопила кілька країн світу, в тому числі й наших сусідів, змусила українців серйозно замислитися над власною безпекою — хтозна, яка точка на карті стане черговою мішенню для ісламістських організацій. Не забувайте — українські вояки досі залишаються в Іраку, а це значить, що наша держава теж може потрапити до «чорного списку» терористів. Тому керівництво столичного метрополітену збирається провести антитерористичні навчання, наближені до реальних подій.

Мокра музика

Мелодійний фонтан світитиме у парку «Хрещатий», по сусідству з грандіозним «ярмом» (так у народі називають арку Дружби народів) та музеєм води. Відповідне розпорядження для розвитку архітектурно-паркової зони підписав Київський міський голова Олександр Омельченко. За повідомленням прес-служби КМДА, цей проект не поповнить колекцію вже існуючих у парку фонтанів, а прийде їм на зміну — фонтани реконструюють, обладнають необхідною технікою та об'єднають у спільний комплекс.

Я пам'ятник собі...

Я пам'ятник собі...

Узимку «УМ» писала, що у північній частині Гідропарку з боку Венеціанської затоки (неподалік від ресторану «Млин») має з'явитися нова «родзинка» столиці — макетний комплекс «Київ у мініатюрі». Куратор проекту, провідний фахівець дирекції «Інпредбуд» ГДІП Антоніна Вінтушева стверджувала, що вже навесні цього року в Гідропарку «виростуть» точні копії реальних будівель та пам'ятників, тільки зменшених у 30 разів. Перед відвідувачами комплексу мали постати Михайлівський Золотоверхий собор, Андріївська церква, Києво-Печерська лавра, Софія Київська, Олександрівський костьол, Золоті ворота і ще ціла низка пам'яток, добре знаних в Україні та за кордоном.

Скажені колеса

Скажені колеса

Рейсовий автобус Димер—Київ, який учора вранці мав висадити пасажирів у столиці, так і не доїхав до кінцевого пункту призначення. Близько восьмої години ранку машина потрапила в аварію, в результаті якої постраждало 13 осіб.

Котлованний період

Столичний вокзал, який щодня стає місцем паломництва тисяч людей (літо все ж таки, час відпусток), невдовзі «потішить» пасажирів скупченням будівельників, екскаваторів та бетономішалок, які окупують територію Привокзальної площі. Підніметься свіженька тротуарна плитка, яка з'явилася на площі під час нещодавньої реконструкції вокзалу, а замість неї виростуть «розриті могили» котлованів та «єгипетські піраміди» з піску та каміння. Річ у тім, що на людному місці розпочнеться реконструкція площі, яка передбачає розміщення з обох боків залізничного вокзалу підземних і наземних паркінгів, їдалень та офісів. Причому робити цю «добру справу» будуть за рахунок коштів інвесторів, які побудують біля вокзалу торговельний і готельно-офісний центри та житло, тому у збитку ніяк не залишаться. Роботи ще не почалися, але все йде до того — заплановано, що реконструкція площі закінчиться до 2010 року.

Гра в «ігнор»

Боротьба двох державних «інформаційно-політичних» організацій за житлоплощу в престижному будинку на розi Хрещатика i Прорiзної, про яку «УМ» писала вчора, не стихає, а набирає нових обертів. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, вже практично виселившись із будинку на Десятинній, 14, ніяк не може відсвяткувати новосілля на Прорізній, 2, хоча має на те всі права. Переконати попереднього власника будівлі в стилі «сталінський ампір» — Державний комітет телебачення і радіомовлення України — у законності вимог «безпритульної» Нацради не змогло ані доручення Президента, ані розпорядження Кабінету Міністрів, де чорним по білому написано, що комітет «має здійснити у тижневий строк передачу в установленому порядку зазначеного будинку». Не допоміг порозумінню у «квартирному питанні» й протокол про наміри передачі, підписаний керівниками обох конфліктуючих структур, багатогодинні наради та спільні засідання. Натомість Держкомтелерадіо (наступник Держкомінформу) розсилає по всіх інстанціях звернення, в яких поливає «конкурентів» брудом. Мабуть, відомство Івана Чижа сподівається таким чином врятувати насиджені теплі місця та зберегти привілеї, зароблені за попередньої влади.

Пристрастi за Панiковським

Пристрастi за Панiковським

Боротьба двох державних організацій у сфері інформатизації за ласий будинок у центрі Києва (Прорізна, 2) набув особливої гостроти вчора, коли Національна рада з питань телебачення і радіомовлення намагалася витрусити з Держкомтелерадіо акт про передачу будинку на свій баланс, як того вимагало розпорядження Кабінету Міністрів, а голова комітету Іван Чиж уперто відтягував «момент істини». (Нагадаю, саме на цьому мiстi, за романом Iльфа та Петрова, «працював» слiпим пан Панiковський). Тим часом близько десятка представників партії «Пора» зранку пікетували той самий будинок, вимагаючи відставки Івана Чижа, занесеного до так званого «чорного списку» «Пори». Молоді люди намагалися не пропустити Чижа на роботу, але він все одно потрапив до будинку.

Нездорова ситуація

Єдиний в Україні заклад охорони здоров'я ІV рівня, який протягом останніх 6 місяців пережив 11 перевірок, знову потрапив «на мушку» прискіпливих членів комісії — Міністерство охорони здоров'я оголосило про початок службового розслідування щодо ситуації навколо «Охматдиту». Причиною, за словами міністра Миколи Поліщука, стали численні звернення матерів, які буквально до ночі сиділи під Кабміном, щоби дочекатись закінчення засідання уряду, знайти міністра і поскаржитись на «нехороших» працівників дитячої лікарні: «Президент сказав: сьогоднішній уряд повинен реагувати на звернення громадян.

Як Ющенка даішники «дістали»

Мало хто знає, але після спуску з Говерли Віктор Ющенко сів за кермо своєї машини і вирішив проїхатися мальовничим Прикарпаттям як звичайнісінький автолюбитель — без президентського супроводу, обов'язкового для великого міста. За певним збігом обставин (фатальним для величезної армії автоінспекторів), поїздочка підкинула йому кілька не надто приємних сюрпризів і підштовхула до рішення ліквідувати ДАІ. За свідченнями очевидців, коли Президент проїжджав Надвірну (невеличке містечко, яке розкинулося у долині передгір'я Карпат), по центральній дорозі назустріч йому вискочив автомобільний кортеж.