Карлсен полетів і повернутися не обіцяв

Карлсен полетів і повернутися не обіцяв

На теренах України проводять небагато змагань високого рівня, до яких була б прикута увага не лише вітчизняних прихильників спорту, а й закордонної публіки. Два роки тому в найпівденнішій точці Криму, Форосі, Федерація шахів країни й авіакомпанія «Аеросвіт» започаткували міжнародний турнір. Дуже швидко він набрав обертів, і наразі приваблює кращих гросмейстерів світу.

«Кельти» з Нового світу

«Кельти» з Нового світу

Сезон 2007/08 в баскетбольній і хокейній заокеанських лігах завершився закономірно. У грі з помаранчевим м’ячем, як і з гумовим диском, переможцями «плей–оф» ставали команди, які краще проявили себе і в регулярному чемпіонаті. Учора зранку за київським часом чемпіон Східної конференції, «Бостон», довів свою перевагу над іншими в останньому матчі «на вибування».

Маккартні Узелкову не товариш

Маккартні Узелкову не товариш

Зазвичай вечори професіонального боксу в столичному Палаці спорту, та ще й організовані компанією K2 East Promotions (фактично представництвом братів Кличків в Україні), проходять в умовах аншлагу. Минулої ж суботи на трибунах найбільшої критої арени України глядачів назбиралося трохи більше тисячі. Навіть почесних гостей і журналістів у VIP–секторах поблизу рингу виявилося більше. Щоправда, причиною цього став не низький рівень спортивної події, а ціла низка обставин, які й відібрали глядачів у боксерів. Насамперед, концерт Пола Маккартні. Легенди такого рівня в Україну приїздять нечасто, тож більшість надала перевагу музиці. По–друге, одночасно по телебаченню показували матч чемпіонату Європи з футболу, з чим також довелося рахуватися. Ну, й певна кількість потенційних уболівальників залишилася на диванах перед телевізорами через рясний дощ, тим паче що вечір боксу транслювався в прямому ефірі загальнонаціональним телеканалом.

Приречені на поразку

Приречені на поразку

У 2001 році українські чоловіки на світовому форумі впевнено розібралися з норвежцями, вигравши з різницею в дев’ять м’ячів. Проте на минулорічній першості планети зазнали поразки майже з таким самим відривом — у десять голів. Нинішні поєдинки за вихід на чемпіонат світу мали внести ясність — хто ж сильніший на даний момент.

У кожного своє диво

У кожного своє диво

Постулат, що рівень національних команд останніми роками поступово вирівнюється, знаходить своє підтвердження на полях Австрії й Швейцарії. Адже більшість перемог здобувається із різницею в один м’яч і в серйозній боротьбі. «Хлопчиків для биття» у фінальній частині Євро–2008 не виявлено, хоча саме таку роль заздалегідь відводили господарям першості. Водночас на загальному тлі вигідно вирізняються збірні Голландії та Іспанії — своїм атакувальним футболом вони завойовують прихильників навіть у таборах фанатів суперників. Хоча це зовсім не означає, що саме голландці й іспанці пройдуть якнайдалі турнірною дистанцією. «Щирий» футбол уже не раз наражався на прагматизм грандів...

Раз сестра, два сестра

Раз сестра, два сестра

Насправді цього успіху могло й не бути. Катя запізно подала документи до посольства Великої Британії й уже не сподівалася, що встигне отримати візу до початку турніру в Бірмінгемі. Навіть збиралася зніматися зі змагань. Однак співробітники британського консульського відділу спрацювали оперативно — сестер Бондаренко у світі все–таки вже знають. Тож уродженки Кривого Рогу змогли вчасно потрапити до самого серця Англії, а 21–річна Катерина — вперше тріумфувати на турнірі серії WTА. Її перемога стала третьою для українського тенісу за часів незалежності після успіхів Наталії Медведєвої в 1993–му й Олени Бондаренко в 2006–му.

Левова частка Овечкіна

Левова частка Овечкіна

Хоча беззаперечним лідером чемпіонату 2007/08 виявився «Детройт», НХЛ не обійшла увагою й гідних представників інших клубів. Як і очікувалося, 22–річний російський форвард «Вашингтона» Олександр Овечкін додав до відзнак кращому бомбардиру й снайперу сезону ще два призи: найкориснішому гравцеві ліги — як на думку журналістів («Харт трофі»), так і на думку самих хокеїстів («Лестер Пірсон еворд»). Серед великої кількості російських зірок, котрі виступали й виступають у НХЛ, досягти подібного раніше вдавалося лише Сергієві Федорову в 1994 році.

Удома, як у гостях

Удома, як у гостях

Старт другого туру Євро–2008 ознаменувався громом серед ясного неба для однієї з команд–господарок. Причому як у прямому, так і в переносному значенні цих слів. Під сильною зливою збірна Швейцарії, виграючи по ходу матчу в турків, на останніх хвилинах примудрилася залишитися з нулем. Трохи раніше португальці продемонстрували свою міць, зломивши спротив чехів і першими пройшовши до «плей–оф».

Іспанська корида і грецькі горіхи

Іспанська корида і грецькі горіхи

Позавчора ввечері матчі чемпіонату Європи приймали два з восьми міст Австрії та Швейцарії, до яких футбольне свято докотилося в останню чергу. У квартеті D іспанці підтвердили статус одного з фаворитів турніру, розгромивши росіян. А поки що чинні королі Старого світу греки показали гру вчорашнього дня і поступилися посереднім шведам.

Биті чемпіони

Биті чемпіони

Матчі перших двох днів Євро–2008 вийшли не надто цікавими не лише з точки зору прогнозованості результатів, а й змісту гри. Суперники дбали передусім про позитивний результат: один опонент прагнув здобути бодай нічию, інший — досягти перемоги малою кров’ю.