Мішень чи випадкова жертва?

Мішень чи випадкова жертва?

8 квітня 2003 року. За місяць Джордж Буш оголосить про закінчення фази активних бойових дій в Іраку. А поки там тривають запеклі бої за Багдад. Той день став переломним у свідомості багатьох українців, адже загинув наш молодий відеожурналіст Тарас Процюк, у якого залишилися дружина та син. І хоча для більшості його ім'я не було відомим (Тарас останнім часом жив здебільшого в Польщі і працював на британську інформаційну агенцію «Рейтер»), але обставини його смерті поставили багато питань, які залишилися без відповідей посьогодні.

Тільки він не вернувся із бою

Тільки він не вернувся із бою

Для близьких рядового Руслана Андрощука війна в Іраку закінчилася непоправним горем — назад, у рідний Новоград-Волинський, що на Житомирщині, хлопця привезуть у цинковій труні — така ціна миру, який несе український контингент у мусульманській країні. Це перша бойова втрата наших миротворців за весь час перебування в Іраку. Як повідомили «УМ» у прес-службі Міністерства оборони України, трагедія сталася під час бою за ріку Тигр: пострілом з ручного протитанкового гранатомета іракські бойовики підбили український бронетранспортер. Внаслідок вибуху отримали поранення шестеро українських військовослужбовців. Один з них, кулеметник Руслан Андрощук, що якраз сидів на броні БТРа, отримав важке поранення і помер під час евакуації в базовий табір.

Спецрахунки не залишать без роботи податківців

За результатами роботи податкової міліції, у першому кварталі поточного року найбільше зловживань було пов'язано із податком на додану вартість, зокрема з незаконним його відшкодуванням із бюджету. Ці відомості оголосив учора перший заступник голови ДПАУ, начальник податкової міліції Віктор Жвалюк. Проте, запевнив він, відповідаючи на запитання «УМ», із введенням спецрахунків, махінацій із «найкримінальнішим податком» не уникнути. «Ми стоїмо на позиції перевірки законності відшкодування», — сказав податківець, натякаючи на те, що фіктивні фірми все одно претендуватимуть на бюджетні гроші.

Смертельна гребля

Ще не встигли вщухнути пристрасті з приводу недавньої загибелі під час змагань у Харкові 17-річного дніпропетровського фехтувальника Прокоп'єва, як схожа трагічна подія сталася в Дніпродзержинську. Цього разу врятувати не вдалося веслувальника Юрія Мізюка, 1989 року народження. Академічною греблею у тренера комунального підприємства «Спортивний клуб «Прометей» Юлії Васильєвої він займався лише 7 місяців.

Не переплутайте українця з сінгапурцем

Повідомлення окремих світових інформагенцій про те, що українські війська начебто під погрозами іракських бойовиків залишили місто Ель-Кут, МЗС України назвало провокацією. Навпаки, наполягає прес-служба Міністерства оборони, українські миротворці взяли під контроль мерію Ель-Кута, телецентр, міст, інші важливі об’єкти міста.

Журналістські «Оскари»

Журналістські «Оскари»

Позавчора в Колумбійському університеті (Нью-Йорк) було оголошено список цьогорічних лауреатів Пулітцерівської премії — найпрестижнішої нагороди в американській журналістиці та однієї з найбільш престижних у галузі літератури. Церемонія вручення премій пройде в Колумбійському університеті 24 травня. Переможці визначаються авторитетним журі університету у складі 18 осіб, починаючи з 1904 року. За заповітом засновника премії, американського видавця Джозефа Пулітцера, вона призначається у цілій низці номінацій, які розбиті на дві великі категорії.

Стережись автомобіля

Стережись автомобіля

Сьогоднішній День здоров'я, оголошений Всесвітньою організацією охорони здоров'я, приурочено безпеці на дорогах. В Україні ця ситуація жахлива: кожні 16 хвилин трапляється ДТП, щодві години на дорогах гине людина. Загалом, за минулий рік на автошляхах України загинуло понад 7 тисяч чоловік

Дочки-матері

Чергова сенсація на демографічній ниві України: у Хмельницькому пологовому будинку 11-річна дівчинка (чи то пак, жінка) днями народила дитину. З огляду на вік, породіллі було зроблено кесарів розтин. Отож на світ з'явилася крихітка вагою 2 500 грамів і 48 сантиметрів на зріст. Наразі мати і донька почуваються нормально.

Хрест і лілеї

Хрест і лілеї

Архангел Гавриїл з'явився до Марії з радісною вісткою в момент, коли вона роздумувала над щойно прочитаним текстом у Святому Письмі про зачаття Дівою сина. Марія з трьох років жила при Єрусалимському храмі, там навчалася, працювала, молилася і дала обітницю присвятити своє життя Богові. Коли ангел возвістив Марії, що знайшла вона благодать від Бога: «І от, зачнеш у чреві, і родиш Сина, і наречеш йому ім'я Ісус; Він буде великий і наречеться сином Всевишнього, і Царству Його не буде кінця», — Марія усе-таки спитала: «Як буде це, коли я мужа не знаю?» Ангел сказав їй у відповідь: «Дух Святий найде на тебе, і сила Вишнього осінить тебе; тому і народжуване Святе наречеться сином Божим».

Львівський Балатон

На зневодненій Львівщині за кілька років з'явиться своє так зване море, яке має стати вельми привабливим місцем для відпочинку не лише мешканців Західної України, а й для сусідів із Східної Польщі. Штучне озеро площею десять квадратних кілометрів розташовуватиметься на Яворівщині в прекрасних ландшафтах Розточчя, рівновіддалених на 50 кілометрів від Львова та польських міст Перемишль і Ярослав.