Не пийте дешевої горілки,

78 тисяч пляшок підробної «Пшеничної» та «Посольської» було знайдено на складі лише однієї фірми, що торгує лікеро-горілчаними виробами в Сумській області. Фірма — філія одного з донецьких підприємств. А виробляли фальшиву горілку в Харківській області.

Врятувала куртка

Він вирішив перейти річку по льоду, хоч пішохідний міст був поруч. Біля опори цього мосту крига під ним проламалася.
Не будемо міркувати, чому діти часто роблять саме те, що їм забороняють робити чи просто суворо попереджають, що робити цього не варто. Напевне ж, і десятирічний Микола чув не раз, що переходити річку по кризі небезпечно. Тим більше, якщо крига ще не зміцніла. Бо хоча того дня мороз спустив ртутного стовпчика до десяти градусів, але справжніх зимових холодів ще не було. Отож хлопчик пірнув у холодну воду.

Суми: pазом зі своєю Україною

Сумщина у сьогоднішній палітрі політичної України має свої неповторні відтінки. Тут і головний ліберал України, голова обласної державної адміністрації Володимир Щербань, з появою якого місцеві керівники різних рівнів почали масово вступати до лав ЛПУ. Відтак голова облдержадміністрації та його команда надали Сумщині колориту, що визначається нині коротким місцевим анекдотом: «Сумської області вже немає, є Сумський район Донецької області». Є тут і набір інших партій, але лише окремі з них можуть похвалитися реальними членами своїх осередків за своїми вивісками та реальними справами для громади. Останніми роками неминуче впливає на область i те, що саме тут народився й має своїх численних прихильників Віктор Ющенко, лідер «Нашої України».

Олександр Лаврик: Я вибрав Ющенка

Олександр Лаврик: Я вибрав Ющенка

— Останніми роками багатьом українцям довелося ревізувати й переосмислити свої погляди на життя. І все ж, Олександре Федоровичу, чому ідеологічний працівник компартії стає поборником «Нашої України»?
— Знаєте, коли працював у міськкомі компартії, була у мене задумка зробити постійно діючий «круглий стіл» міськкому, на засідання якого могли б приходити представники різних політичних сил. Щоб вони могли не лише дискутувати, а й домовлятися про конкретні спільні дії на благо конкретного сумчанина. Адже в той час працівники інших партій не мали своїх приміщень. Перший секретар міськкому вислухав, погодився, але вирішив порадитися з обкомом «Українi — народного Президента!». Та звідти надійшла категорична заборона вільнодумства.

Сім'я як поле бою

Жінка, зарубана сокирою; чоловік, проштрикнутий ножицями; бабця, розчленована на шматки; семирічна дівчинка, згвалтована дорослим... Усі ці жахливі випадки не сприймалися б настільки моторошно, якби виконавцями злочинів були «банальні» представники кримінального світу. Але за ними — чоловік, донька, внук, вітчим... Нібито близькі люди, які стають найстрашнішими ворогами.

Етика, як і Схід, — справа тонка

Етика, як і Схід, — справа тонка

Сьогодні нашу етику визначає життя в межах району. Тому кодекси, звичайно, — річ корисна, але треба враховувати реалії», — відверто сказала журналістка з районної комунальної газети при обговоренні Кодексу журналістської етики Сумщини. Справді, етичний кодекс фаху досить часто може не збігатися з місцевим чи містечковим уcтроєм. А як же думка начальства; а як же нюанси життя місцевих «великих», про які знають всі, але обговорюють все на тій же кухні; як звичка місцевих ЗМІ дослухатися до того, що скажуть «керівні й спрямовуючі»? Не врахуєш — не вживешся...

Партнерство... через хабар

Партнерство... через хабар

Заведено вважати, що малі діти створюють малий клопіт, великі — великий. Малому бізнесу в Україні років ще небагато, а от клопоту для тих, хто вирішив ним займатися, достатньо. Бо ж треба вирішувати не лише питання власне бізнесу, а й безліч супутних, без яких справі не бути. Як кажуть у народі: не підмажеш — не поїдеш.
На запитання сумського Центру досліджень регіональної політики «Чи можна на даний момент чесно і прозоро (без хабарів) вести бізнес у Сумах?» 70 відсотків зі ста двадцяти опитаних працівників комерційних структур відповіли «ні».

Кордон — не лише лінія між державами, а й місце роботи

Робота кордону, а точніше — ділянки Сумського прикордонного загону у цифрах, — це 702 особи, затримані від початку року за незаконне перетинання кордону; майже 500 випадків припинення контрабанди; вилучення понад 100 кілограмів наркотичної сировини... Цифри можна продовжувати. Але за ними завжди стоять люди, яким бажано працювати в нормальних умовах, проводити службові тренування відповідно до цивілізованих норм і повертатися додому в затишне житло. Все це також входить у поняття «облаштування кордону». Як відбувається останнє, обговорювалось на міжвідомчій нараді, що відбулася в Сумській обласній державній адміністрації.

Потрібен закон про намети,

Людям, що беруть участь в акції «Нашої України» зі збору підписів за всенародні вибори Президента, намагаються завадити ледь не в більшості областей і, що показово, — під однаковими приводами. Почавши з Донецька, де було затримано голову облвиконкому партії «Реформи і порядок» Ігоря Секінаєва зі складанням протоколу про адміністративне порушення — мовляв, шкодив своїм наметом благоустрою міста, — подібну практику взяли на озброєння й правоохоронці в інших регіонах.