Брати по крові з власних гуль

Брати по крові з власних гуль

«Україна молода» вже повідомляла про створення у Полтаві обласної координаційної ради національно-патріотчних сил. Саме її влітку гучно називали «першою ластівкою» і своєрідною «прелюдією» до започаткування єдиної справді української правої партії. Ініціатори такого єднання «з низів», місцеві представники Української народної партії, говорили вже не про декларації, а про необхідність усім осередкам патріотичних партій, починаючи з найменшого села, саморозпуститися з одночасним утворенням на загальних зборах, районних і обласних конференціях, зрештою, на всеукраїнському з'їзді відповідних структур нової потужної партії. Постати вона має на згарищах УНП, Руху, КУНу тощо.

Токсини із... супермаркетy

Лише днями медики, які буквально витягували з того світу родину з п'яти дорослих мешканців села Лелюхівки Новосанжарського району, полегшено зітхнули: стан здоров'я пацієнтів суттєво поліпшився і їх виписали додому. І це при тому, що трьох членів цієї родини нещодавно привезли до районної лікарні «швидкою» у комі; ще трьох — також у вкрай тяжкому стані. Харчове отруєння у цьому випадку було очевидним. Та який саме харч спричинив такі приголомшливі наслідки?

Із П'ятигірців - до п'яти олімпійських кілець

У Полтаві на майдані, де розташовані стадіон «Ворскла» і Палац спорту «Юність», відкрили пам'ятник одному з фундаторів сучасного олімпійського руху Олексію Бутовському. В урочистостях із цієї нагоди, крім керівників області та міста, взяв участь уславлений український спортсмен, президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка.

«Якщо караван розвернеться на 180 градусів, останній верблюд стане першим»

Про те, якого болючого «удару в спину» зазнала Народна партія Володимира Литвина у Полтаві, «УМ» вже розповідала. Йдеться, нагадаємо, про те, що фундатори обласної організації НП на чолі з незмінним провідником Петром Ківшиком і всіма (!) чотирма депутатами облради від «литвинівського» блоку оголосили про заснування оргкомітету зі створення осередку нової партії - Української аграрної.

Лікнеп для «донецьких»

Лікнеп для «донецьких»

До відвертих «наїздів» на керівників виконавчої влади Полтавщини, «неугодних» предводителям «донецьких», тут уже звикли. Варто було тим же «донам» за рік до минулих президентських виборів запідозрити тодішнього голову облдержадміністрації Євгена Томіна у симпатіях до опозиції, як йому одразу почали плести личаки на прощання з посадою. Над оформленням «зачіпок» працювали прискіпливо. Керівники деяких обласних управлінь та контролюючих служб і досі згадують повернуті їм розгніваними начальниками довідки та звіти: мовляв, таких нам не треба, а не «нариєте» негативу, який «опускатиме» Томіна, — самі позбудетеся посад. Так за кілька тижнів із цілком успішного керівника регіону він перетворився на головного винуватця ледь не всіх бід своїх земляків — невиплаченої зарплати, зростання цін на м'ясо та інші продукти харчування, невиконання плану податкових надходжень до державної скарбниці...

«Народна» без... народу

Ще задовго до початку другого етапу сьомої звітно-виборчої конференції Полтавської обласної організації Народної партії журналістам обіцяли сенсацію. І вона не забарилася. Менше години знадобилося делегатам для того, щоб одностайно... поховати свою облпарторганізацію, тобто оголосити про припинення її існування і «народити» оргкомітет «зі створення обласної партійної організації Української аграрної партії, що буде завжди стояти на захисті інтересів українського селянства й народу загалом, сприяти розбудові Української держави, встановленню миру й порозуміння в суспільстві». До згаданого оргкомітету ввійшли не лише всі четверо депутатів обласної ради від «базової» партії Народного блоку Литвина, а й абсолютна більшість «стовпів» Народної (донедавна — Аграрної) партії в районах. Досить сказати, що серед потенційних фундаторів нової «сільської» партії на Полтавщині налічується більше десятка вчорашніх голів райдержадміністрацій і голів районних рад, у тому числі й найодіозніших.

Юлині «діти»

Юлині «діти»

«УМ» уже розповідала про те, як «найпринциповіші» депутати від Блоку Юлії Тимошенко внаслідок цілої серії «кидків» дарували затятим кучмістам і «регіоналам» найвищі керівні посади в Ленінській районній раді Полтави, Автозаводській райраді Кременчука та деяких інших органах місцевого самоврядування Полтавщини. Але то були навіть не квіточки — такі собі приймочки-маточки — у порівнянні з «ягідками» — діями «тимошенківців» минулої п'ятниці в раді обласній. Того дня відбулася її позачергова сесія. Рішення про скликання якої голова облради, член партії «Батьківщина» Володимир Марченко у пожежному порядку підписав за два дні до «години Ч». А чому, власне, такий аврал? Що трапилося? Невже стихійне лихо? Хоча офіційно на розгляд сесії виносилися зовсім не «пожежні» питання, депутати знали: без вогню таки не обійдеться...

Коаліція удавів і кроликів

Минулої п'ятниці на олімпі представницької влади Полтавщини відбулися суттєві зміни: новим головою облради на її позачерговій сесії обрано керівника регіонального управління «Приватбанку», колишнього «губернатора» Олександра Удовіченка, котрий очолював фракцію Партії регіонів. Це сталося після того, як тепер уже вчорашній голова облради, БЮТівець Володимир Марченко на тій же таки сесії спочатку сам склав повноваження першого керівника, а потім привселюдно відмовився від подальшої боротьби за це крісло. Тож за Удовіченка на безальтернативній основі проголосувало 68 із 83 присутніх на сесії депутатів.

Кобзарські хіти «Мазепи-фесту»,

У неділю пізно ввечері на полтавському Співочому полі завершився традиційний (цього року вже четвертий) триденний пісенно-музично-«кіношний» марафон «Мазепи-фесту». Заключний фестивальний акорду літа вийшов яскравим і потужним, попри те що цього року фестиваль пройшов чи не найсерйозніше випробування на міцність, власне, живучість і незнищенність.

Не стріляй у птаха на світанні

Звістка про те, що через виявлений у диких качок, які «квартирують» на Полтавщині, вірус пташиного грипу в області з 18 вересня забороняється полювання на пернату дичину, звісно, схвилювала не лише мисливців. Однак пов'язані з цим чутки про повномасштабну загрозу ураження небезпечною хворобою місцевого населення виявилися передчасними.