Щоб чужі боялись

Щоб чужі боялись

Новоствореній напівпрофесійній команді «Українські отамани» не вдалося «з порога» підтвердити слова президента Федерації боксу України Володимира Продивуса: тільки перемагати. У першій матчевій зустрічі групового турніру Всесвітньої боксерської серії (WSB) підопічні тренера Михайла Мельника програли команді «Астана арланз» із Казахстану з рахунком 2:3.

«Для гуллівера й повітря чистіше!»

«Для гуллівера й повітря чистіше!»

В українському професійному баскетболі вже тривалий час «погоду» на майданчиках роблять легіонери, переважно темношкірі американці. Молодим доморощеним гравцям пробитися в «основу» своїх клубів дуже важко, надто коли йдеться про команди, котрі борються за найвищі місця. Але «прориви» трапляються. Один із таких прикладів — Констянтин Анікієнко, центровий київського «Будівельника». У минулому сезоні цей вихованець одеського баскетболу успішно грав за дубль «Будки», тренери потроху підпускали Костю до головної команди, і от цієї осені він уже має стабільне місце в заявці «Будівельника», проводить на майданчику близько11 хвилин за матч, набирає очки (в середньому — 3,1, найбільше — 9 — у грі проти «Галичини»). Також цього року Анікієнко, якого називають одним із найперспективніших молодих баскетболістів в Україні, став постійним гравцем у складі молодіжної збірної країни.

Минулої п’ятниці Костянтинові виповнилося 20 років, і найкращим подарунком для 217–сантиметрового гуллівера в той уїк–енд стали дві чергові перемоги киян — над «Черкаськими мавпами» й «Миколаєвом». Вигравши 10 матчів із 13, «Будівельник» піднявся на перше місце в турнірній таблиці регулярного чемпіонату. Ми говоримо з Анікієнком про завдання команди на сезон та його особисту кар’єру.

Хто стане «офірним цапом»?

Лавринович, Єфремов, Тігіпко, Клюєв чи Порошенко? Саме вони є головними претендентами на посаду Голови нової Верховної Ради. Принаймні такі прогнози озвучували експерти під час учорашнього «круглого столу» в агенції УНІАН.

Краще не хворіти

Фахівці прогнозують різке підвищення цін на ліки відразу після Нового року. «Головною причиною зростання цін та дефіциту на ліки є сертифікат GMP. На сьогодні складність полягає в тому, що 136 виробників препаратів стоять у черзі для отримання цього сертифіката, а 1 січня не за горами, тому, звісно, всі не встиг­нуть пройти контроль, — пояснює Володимир Ігнатов, виконуючий директор Асоціації міжнародних фармацевтичних виробництв в Україні. — Відповідно, є загроза, що деяких ліків не буде в Україні». Неприпустимо приймати такі кардинальні зміни під час сезонних захворювань, бо не відомо, яких препаратів не вистачатиме на полицях аптек, каже пан Ігнатов, зміни потрібно вводити в найменш проблемний сезон — улітку.

Втрати на свято

Втрати на свято

Українська мова втрачає позиції в освіті та книговиданні, але тримається в кінопрокаті. Такі висновки містить аналітичний огляд «Становище української мови в Україні в 2012 році», оприлюднений 9 листопада, в День української мови. Метою дослідження, яке проводив рух «Простір свободи» за сприяння інтернет–видання Texty.org.ua, було представити у цифрах і фактах, яким є реальне становище української мови в країні. Як відзначає керівник проекту Тарас Шамайда, «відсоток громадян, які визнають українську рідною мовою, з кожним роком зменшується, і цьому прислуговується державна політика». Порівняймо, закликає Шамайда, дані 2001 року і 2011–го: одинадцять років тому 67% громадян заявили, що спілкуються українською, а 29,6% назвали рідною російську мову; за даними ж 2011 року, українській надають перевагу 47% опитаних, російській — 37%, до того ж суттєво зросло число тих, хто воліє мати дві державні мови (таких 15%). Подібні висновки можна зробити з результатів досліджень, проведених авторитетним Центром ім. Разумкова, куди зателефонувала «УМ». За даними цієї організації, 53,3% мешканців України надають перевагу українській мові, а 44,5% — російській.

Секрети екзит–полів

Соціологи Національного екзит–полу–2012 проаналізували дані своїх досліджень, проведених у день виборів, 28 жовтня, і дійшли висновку, що найнижчий освітній рівень — у виборців Комуністичної партії. Серед тих, хто голосував за КПУ, 34% мають середню спеціальну освіту, 26% — вищу, решта (40%) закінчили хіба що школу.

Сприяння без об’єднання

Після успішної виборчої кампанії КПУ її лідер Петро Симоненко на вчорашній прес–конференції в агенції «Інтерфакс–Україна» заявив, що в новому парламенті його фракція не об’єднуватиметься ні з якими політичними силами. «Ми працюватимемо за своїми принципами.