В’ячеслав Лочман: Потрібно багато працювати, щоб тисячі людей скандували твоє прізвище

В’ячеслав Лочман: Потрібно багато працювати, щоб тисячі людей скандували твоє прізвище

Щоб зрозуміти, наскільки складна робота тренера, потрібно стати ним. Не кожен спортсмен після завершення кар’єри обирає такий шлях. Тим, хто все ж таки зважився сісти на «електричний стілець», нова професія підносить чимало несподіванок. В’ячеслав Лочман — знаний у Європі гандболіст, який наче танк долав захисні редути суперників — учора відзначив рік, відколи змінив статус гравця на тренерські атрибути. Нова справа, як зізнався кореспондентові «УМ» 34–річний фахівець, виявилася доволі складною. Але колишнього гравця «ЗТР», який нині очолює другу команду «Мотора» — «ЗНТУ–ЗАБ», труднощі не лякають. «Якби я був не впевнений у своїх силах, не став би тренером. У цій царині хочу досягнути таких же висот, як і в ролі гравця», — каже учасник чвертьфіналів Ліги чемпіонів, багаторазовий чемпіон України, Тунісу та Еміратів.

Стрибки з трампліна через сітку

«Виступ харківського «Локомотива» у відкритому чемпіонаті Росії з волейболу — це своєрідний трамплін для подолання нових єврокубкових висот», — сказав капітан «залізничників» Володимир Татаринцев у інтерв’ю «УМ» минулого тижня. Матчі проти швейцарського клубу «Амрісвіль» в 1/16 фіналу Кубка виклику, куди «Локо» потрапив після вильоту з Кубку ЄКВ, показали, що команда на «трампліні» набрала непогану швидкість.

Зламана ракетка для заспокоєння

Зламана ракетка для заспокоєння

Купуючи квитки на вечірні матчі третього ігрового дня відкритого чемпіонату Австралії, що мали відбутися на «Хайсенс арені», любителі тенісу розраховували подивитися в дії чотириразового переможця цього турніру — швейцарця Роджера Федерера. За розкладом, під кінець середи №3 світового рейтингу мав зіграти поєдинок другого кола з німцем Андреасом Беком. Однак незадовго до початку матчу суперник Федерера знявся зі змагань, пославшись на біль у спині. Організатори відправили на звільнений майданчик українця Олександра Долгополова та ще одного німця — Тобіаса Камке, які очікували свого виходу на корт №4.

Куди нам до того Марокко...

Упродовж трьох днів I Юнацької зимової олімпіади, що триває в Інсбруку, представники 22 країн розіграли 24 комплекти нагород. Станом на вчорашній полудень лідирувала збірна Китаю, в активі якої було п’ять золотих, дві срібні та одна бронзова відзнака. Поміж юних олімпійців, яким пощастило зійти на п’єдестал, є й представник Африки — гірськолижник Адам Ламамеді з Марокко. Вигравши супергігант, марокканець став першим представником Чорного континенту, який коли­небудь здобував медаль на зимових олімпіадах.

Ефект «перевдягання»

Факт трьох поспіль «про­льотів» повз дві світові та континентальну першості не дозволяє назвати випадковістю дострокове завершення нашою чоловічою гандбольною збірною боротьби за путівку на чемпіонат світу­2013. Це вже закономірність із рецидивами. Як під час відбору на Євро­2012 Леонід Захаров виховував порушників режиму, так і напередодні вирішальних матчів кваліфікації ЧС проти португальців тренер збірної знову обурювався легковажною поведінкою своїх підопічних.

На фініші — знайомі все обличчя

На фініші — знайомі все обличчя

Позавчора в столиці Перу, Лімі, зустріли найстійкіших учасників ралі–рейду «Дакар», які впродовж двох тижнів витримали випробування дев’ятьма тисячами кілометрів бездоріжжя та перетнули фінішну лінію 14–го етапу. Відверто кажучи, в жодному з чотирьох класів серйозної боротьби за перемогу не вийшло — інтрига зникла заздалегідь, і завершальний відтинок шляху фаворити долали без надмірних зусиль. Навіть при цьому відставання переслідувачів у загальному заліку вимірювалося десятками хвилин.

Пересвяткували й програли

За регламентом Міжнародної гандбольної федерації, учасники фінальної частини чемпіонату Європи оминають груповий турнір відбору на планетарну першість, а вступають у боротьбу за путівки на «мундіаль» одразу на стадії «плей–оф». Українська ж чоловіча збірна провалила єврокваліфікацію–2012 і не потрапила на чемпіонат Старого світу, який у неділю стартував у Сербії. Відтак право зіграти в стикових матчах ЧС–2013 підопічні Леоніда Захарова могли отримати, лише вигравши свою відбіркову групу.

Поки українці експериментують

Поки українці експериментують

Українські «стріляючі лижниці», як і колеги по чоловічій збірній, зараз перебувають далеко від оптимальної форми і виглядають зовсім не так, як у минулому успішному сезоні. Це підтвердила й стартова гонка п’ятого етапу Кубка світу, який приймає чеське Нове–Мєсто–на–Мораві. Провінційне містечко, розташоване в області Край Височина, вперше в історії організовує етап КС — такий собі стрес–тест перед запланованим тут чемпіонатом світу 2013 року. За словами чеського біатлоніста Міхала Шлезінгера, траси тут дуже складні, насичені підйомами та спусками, а єдина частина з рівним профілем — стадіон.

Володимир Татаринцев: Ми довго чекали, коли для нас відкриють чемпіонат Росії

Володимир Татаринцев: Ми довго чекали, коли для нас відкриють чемпіонат Росії

Український чоловічий волейбол уже давно перетворився на «театр одного актора», де визначальну роль грає харківський «Локомотив». «Залізничники» в 2004 році виграли Кубок топ–команд Європи, але, позбавлені серйозної конкуренції на внутрішній арені, почали скидати оберти. Клуб має серйозну підтримку «Укрзалізниці» і залишається безперечно найсильнішим в Україні, але не тішить уболівальників здобутками на міжнародній арені. У пошуках гідних суперників керівництво «Локомотива» заявило команду до відкритої першості Росії. Там за харків’янами закріпився статус міцного середняка, якому до снаги перемогти навіть лідера дивізіону.

До нових висот команду веде новий тренер — Юрій Філіппов. А головний його помічник на майданчику — 31–річний капітан команди Володимир Татаринцев. Попри напружений ігровий графік, найтитулованіший волейболіст «Локо» люб’язно погодився розповісти про командне та особисте життя «Україні молодій».

Хоч розірвися!

Хоч розірвися!

Не кожен спортивний колектив у професіональному статусі може однаково потужно виступати на кілька фронтів. Пальців однієї руки вистачить, щоб перерахувати «стахановців» світу спорту. Що таке розриватися на три напрямки, тепер добре знають баскетболісти «Азовмаша». Пригадується, як на початку сезону форвард азовців Олексій Печеров ділився з «УМ» амбіціями свого нового клубу: в Маріуполі планували якнайкраще виступити у двох міжнародних турнірах, поборотися за Кубок та першість України. Однак, підбиваючи проміжні підсумки, доводиться констатувати, що маріупольці просто «здулися» на півдорозі. У Єврокубку «Азовмаш» залишився осторонь «топ–16»; мало шансів на вихід із групи й у Лізі ВТБ; не клеяться справи віце–чемпіонів і на внутрішній арені, де підопічні Гінтараса Крапікаса програли три матчі поспіль. Слід зауважити, що литовець Крапікас працює з командою менше місяця; йому довелося замінити на тренерському містку Ацо Петровича, який за сімейними обставинами залишив Маріуполь.