Переходимо на холодний чай
Опiвночi у неділю набула чинності постанова НКРЕ про встановлення нових роздрібних цін на газ для населення. Як і раніше, вартість «блакитного пального» диференціюється залежно від обсягів його споживання — від 2,5 до 12 тис. кубометрів за рік.
Беріть і користуйтеся
Міжнародний валютний фонд офіційно схвалив надання Україні кредитної лінії в розмірі 15,15 мільярда доларів. Водночас МВФ скасував колишню дворічну програму «стенд–бай» загальним обсягом близько 16,5 млрд. дол., відкриту в листопаді 2008 року.
Полова на прилавку
Скандал із намаганням урядовців змінити зернові стандарти вчора докотився і до урядового будинку на вулиці Грушевського. Громадськість та експерти вкрай обурилися подібною ініціативою, і Прем’єр просто не міг не відреагувати. Вірний своєму новому принципу де тільки можна демонструвати «важку руку», Микола Янович перед початком вчорашнього засідання уряду не зрадив собі. «Категорично вимагаю припинити навіть міркувати про пониження стандартів для продовольчого зерна, — блиснув він скельцями окулярів і навіть трохи якось спробував рубонути повітря рукою. — Це пряма вказівка вам, Вікторе Андрійовичу Слаута (віце–прем’єр з питань АПК), і вам, Миколо Володимировичу Присяжнюк (міністр АПК). А Держстандарту пряма заборона брати до розгляду будь–які звернення і пропозиції, які тягнуть за собою зниження якості вітчизняних товарів — про що б не йшлося».
«Кандидати у новосели, я даю вам надію!»
Кабмін Миколи Азарова, як і свого часу команда його попередниці, вирішив взятися за житлово–будівельні проблеми своїх співвітчизників. Прем’єр Юлія Тимошенко, нагадаємо, діяла просто: за гроші державної іпотечної установи купила невелику кількість квартир — і під телекамерами напередодні виборів роздала їх черговикам, переважно з числа лояльних до ЮВТ органів МВС. Натомість Микола Азаров вирішив реанімувати Держфонд сприяння молодіжному житловому будівництву. І нібито навіть знайшов для цієї благородної справи гроші. Вчора новий керівник фонду Леонід Рисухін розповів про стратегію роботи та, звичайно ж, не забув згадати і про тіньові схеми підлеглих Юлії Володимирівни.
«Газпром» із кожної конфорки
Нещодавно підписаний закон про реформу українського газового ринку, який влада подала як торжество європейських стандартів у нашій країні, містить у собі кілька неприємних нюансів. Головний із них — справжній вектор змін залежитиме від кроків самої влади, а документ тільки зовні відповідає вимогам Брюссельської декларації. Натомість він містить багато «мертвих» зон, які дозволяють трактувати його положення так, як це буде комусь вигідно.
Вона ще дихає. Ледве...
Скасувати — я сказав!
Українська влада вкрай недвозначно висловилася про мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. І хоча ініціативи про створення ринку землі з’являються щороку, а потім тихо «помирають», та сьогоднішня ситуація виглядає дещо інакше: вільний продаж землі вигідний практично всім політичним гравцям, а «права селян» захищатимуть переважно маловпливові маргінали.
Знак «40» — найвигідніший інвестпроект!
Автомобільна аварія — це не тільки горе, біль і чиїсь страждання. Європейські економічні аналітики свого часу порахували: загальні збитки від ДТП становлять від 3 до 6% ВВП держави. Як би це не звучало цинічно, але витрати, пов’язані зі смертями та травмами на дорогах, оцінюються на рівні 1–2% валового внутрішнього продукту — чим вищий рівень життя у державі, тим більше вона втрачає.
Руки на кермо, колеги!
Прем’єр–міністр нарешті відреагував на вчинки своїх підлеглих, які надто буквально зрозуміли партійне гасло про «поліпшення життя вже сьогодні». Як ми вже писали, кілька держчиновників у час економічної кризи вирішили придбати службові автівки люкс–класу вартістю від 300 до 600 тисяч гривень. Микола Азаров ще напередодні назвав цю інформацію наклепом, навіть спробував обуритися на підступних журналюг, але перед вчорашнім засіданням уряду вирішив змінити точку зору і показово заборонив подібне марнотратство.