Обличчя голоду

Обличчя голоду

Спеціальне журі нарешті визначилося з тим, як увічнювати пам'ять жертв голодомору. Конкурс на кращий проект меморіального комплексу тривав із 1993 року і мав багато етапів. Все мало вирішитися ще у квітні цього року. Але жодна з представлених робіт не «потягнула» на остаточний проект. Журі призначило три «заохочувальні» премії і побажало конкурсантам далі працювати і вдосконалювати свої меморіали. І от нарешті журі підбило підсумки другого туру, в якому перемогла столична команда архітекторів на чолі з Анатолієм Гайдамакою. Центральним елементом меморіального комплексу, згідно з проектом цих авторів, має стати скульптура худенької дівчинки з колосками. Другу премію отримали зодчі з Дніпропетровська під керівництвом Олександра Зощенка, а третю — творчий колектив із Києва, який очолює Руслан Кухаренко.

Щось у горлі деренчить

Двоє жінок захворіли на дифтерію в одному з районних центрів Закарпаття — селищі міського типу Воловець. Одну з хворих госпіталізували до обласної інфекційної лікарні в Ужгороді, а іншу — до інфекційного відділення Воловецької центральної райлікарні. Медики обстежили всіх мешканців будинку, де проживали жінки, і тих, хто контактував із ними останнім часом (це дев'ятеро осіб). Як наслідок, було виявлено ще чотирьох носіїв інфекції, які не захворіли, але можуть розповсюджувати цю хворобу.

Кому заважає українське?

Кому заважає українське?

24 липня цього року Кабмін видав постанову «Про затвердження Порядку видачі дозволу на виготовлення сухих виноматеріалів». Українці злякалися, що тепер в Україні питимуть не виноградне вино, а розчин порошку-концентрату, так вони зрозуміли загадковий термін «сухі виноматеріали». А голова Українського алкогольного конгресу Олег Авдєєв заявив, що 90 відсотків вин на полицях українських магазинів — підробка, бо в Україні залишилося не більш ніж 50 тисяч гектарів виноградників, лише 60 відсотків із яких дає врожай.

Симетричний ювілей

Місто «жита й миру» відзначає сьогодні свій симетричний «день народження» — 1122 роки. І хоча день Житомира — 9 вересня, за традицією, житомиряни святкують його три доби поспіль, тож усе почалося ще вчора. Перший день — офіційний. Опівдні біля будівлі міськради мали відкрити фотовиставку «Мій рідний Житомир», а мер Віра Шелудченко повинна була зустрітися з почесними громадянами міста. У святковому концерті взяли участь дитячі творчі колективи Житомира, болгарський дитячий ансамбль «Младость» та міська народна хорова капела «Орея».

Дорогий метр

Дорогий метр

Питанням, скільки ж я буду платити по-новому за свою квартиру, нині переймаються мало не всі пересічні українці. Із 1 вересня чиновники «ощасливили» нас підвищенням на 25 відсотків вартості електроенергії. А влада на місцях, виходячи з власних розрахунків, підвищує й собі тарифи на комунальні послуги — без цього, кажуть, ніяк не обійтися: газ же й світло дорожчають. Де управлінці більш «гуманні», там підвищення вiдбувається поступово вже кілька місяців, без особливих стресів для населення. Але у більшості регіонів про нові цифри у рахунках за комунпослуги повідомили раптово — ще й підвищили ціну удвічі-тричі. Як тут не запанікуєш! Тепер практично по всіх обласних центрах, де вдалися до «підігрівання» тарифів, у середньому класична трикімнатна квартира 60—65 метрів квадратних обійдеться її власнику гривень у 500 щомісяця. За умови мінімальної зарплати в Україні 375 гривень таке підвищення виглядає просто знущанням.
Звісно, будуть субсидії. За даними Мінпраці, у грудні кількість отримувачів житлових субсидій зросте на 760 тисяч — до 1,6 мільйона українців. Але хто по ту кляту субсидiю бігав, той знає, що то за каторга — вибивати у нашій державі якісь пільги.
І найобразливіше, що, заплативши такі пристойні гроші за комунальні послуги, ви навряд чи зможете розраховувати на краще виконання обов'язків тих же ЖЕКів. А це знову означає — брудні, темні, смердючі під'їзди, «профілактичне» відключення води на цілу вічність і п'янi сантехніки, які вимагають хабарів.
Сподіватися на милість місцевої влади не доводиться. І хоча деякі політичні партії називають це підвищення незконним і закликають створити тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з розслідування об'єктивності підвищення тарифів на газ для населення, шансів на успіх небагато.

Послідовники «Еліта-Центру»

Інтенсивне будівництво в столиці просто вабить охочих нагріти на ньому руки. Днями співробітники Управління боротьби з економічними злочинами МВС «пов'язали» керівників одного товариства з обмеженою відповідальністю. Ті, підробляючи інвестиційні договори і прибуткові касові ордери холдингової компанії «Київміськбуд», пропонували нерухомість за ціною нижчою, ніж у забудовника. Як повідомили в Департаменті зв'язків із громадськістю Міністерства внутрішніх справ України, у такий спосіб шахраї одержали від громадян 1,3 мільйона гривень. Прокуратурою Печерського району Києва порушено кримінальну справу за шахрайство.

Не буде юшки...

Страшне горе спіткало мешканців села Вілки Виноградівського району, що на Закарпатті, — там в один день потонуло двоє діток. Малюки ловили рибу на штучному водоймищі біля свого села. За попередньою інформацією, робили вони це на надувних матрацах.

Труна на колесах

На справжнє румовище перетворилися цими вихідними автомобільні шляхи України. Лише за минулу суботу ДАІ зафіксувала 161 дорожньо-транспортну пригоду. Наслідки — як після теракту: 21 особа загинула і 203 поранені, а в неділю — 424 ДТП, в яких 12 загинуло і 170 поранено. Прикметно, що всі великі аварії, про які прес-служба ДАІ повідомляє останнім часом, траплялися при виїзді на зустрічну смугу.

Смерть купонам. Хай живе гривня!

Смерть купонам. Хай живе гривня!

У вересні українська грошова одиниця святкує перший солідний ювілей — 10 років. Кожен дорослий українець пам'ятає ці буремні часи. Однак багато чого вже забулося — часу, як-не-як, чимало пройшло. Про те, як українці сприйняли нові гроші, чого боялися і на що сподівалися, нагадує «Україна молода».

«Золоті» метри

Головне управління цінової політики КМДА починає здійснювати свої погрози. «УМ» вже публікувала прогнози начальника цього відомства Василя Яструбинського щодо поступового підвищення цін на всі види комунпослуг у Києві. На черзі квартплата: вже підписане відповідне розпорядження голови КМДА Леоніда Черновецького, яке опублікувала газета «Хрещатик».