Із дитсадка — на дискотеку

У тернопільському Центрі дитячих і молодіжних ініціатив імені Довженка за сприяння дитячої громадської організації «Веселкова Україна» та молодіжної християнської організації «Поклик» розпочали реалізацію оригінального творчого проекту. Це — дитяча дискотека «Родзинка», яка відтепер працюватиме щонеділі з четвертої до сьомої вечора і на яку можуть приходити хлопчики та дівчатка до десяти років.

З парасолькою, як Мері Поппінс

Незвичайний випадок стався у Тернополі. Прокинувшись рано-вранці і виявивши, що вона вдома сама і замкнена на ключ, шестирічна Яна вирішила вирушити на пошуки мами у просто-таки шокуючий спосіб — спуститися з балкона сьомого (!) поверху за допомогою... парасольки. Вона розкрила її і спокійнісінько стрибнула вниз, сподіваючись, що благополучно приземлиться, як це робила головна героїня відомого дитячого фільму про Мері Поппінс.

Збаразький замок озброєно «до зубів»

В одному з численних старовинних замків Тернопільщини (саме в цьому регіоні, до речі, третина всіх замкових споруд України, хоч доля більшості з них досить плачевна) відкрито унікальний музей старовинної зброї. Шаблі, мечі, алебарди, арбалети, рапіри, козацькі гармати та ще багато цікавих речей часів середньовіччя та дещо пізніших зібрано на території Збаразького державного історико-архітектурного заповідника.

У школи повіяло святим духом

Незвичайну угоду (яка навіть іде дещо врозріз із Конституцією України у статті щодо відокремленості школи від церкви) підписано днями міським головою Тернополя Богданом Левківим, начальником управління освіти та науки Зіновієм Личуком і правлячим єпископом Тернопільсько-Зборівської єпархії Української греко-католицької церкви Михаїлом Сабригою. Її мета — максимально об'єднати зусилля влади, освіти та духовенства задля вдосконалення духовного виховання дітей і молоді.

Лікар приймає на... лавці

Лікар приймає на... лавці

Одним з найоригінальніших у Тернополі пам'ятників стала бронзова фігура всесвітньовідомого вченого і медика Івана Горбачевського. 150 років тому він народився у селі Зарубинці Збаразького району Тернопільської області. Там створено музей-садибу талановитого науковця і активного громадського діяча, якого в рідному краї вважають ще й великим патріотом, бо, будучи свого часу першим міністром охорони здоров'я Австро-Угорської імперії, він залишив високу посаду в знак протесту проти приєднання Галичини до Польщі.

Банкіри, бійтесь звільнених комп'ютерників!

Своєрідний різновид «хакерства» присікли нещодавно в Тернополі працівники правоохоронних органів. Колишній працівник одного з банків, незаконно проникнувши в комп'ютерну мережу установи, перевів з її рахунків на власний не багато не мало — тридцять тисяч гривень. Свого часу молодого чоловіка було визнано талановитим інженером-програмістом, однак водночас він виявився дуже недисциплінованим, за що й звільнили з роботи.

Подобались горілка і бабусі

Колегією апеляційного суду Тернопільської області завершено розгляд справи 24-річного мешканця сусідньої Хмельниччини Олександра С., який минулого літа вчинив наругу над двома старенькими жінками — 67-ми та 76-ти років. Ріс хлопець у цілком нормальній сім'ї, проте не обтяжував себе роботою і любив заглядати в чарку. Одного разу, на п'яну голову, вирішив «вибити» 9 гривень боргу у бабусі-сусідки.

Не все те золото, що золотогузом зветься

Екологи регіону б'ють тривогу з приводу небувалого нашестя на південні райони дуже небезпечних для лісу шкідників — нічних метеликів золотогузів. Узагалі для західних областей України ці комахи нехарактерні, бо їм потрібен значно тепліший і сухіший клімат. Але останніх два роки літо на Тернопільщині видавалось дуже спекотним, от вони масово й розплодилися, «захопивши» понад 30 тисяч гектарів лісових масивів, немала частина яких належить до цінних заказників.

Пастка у сіні

Семирічному Віталику Стецині з села Мала Плавуча Козівського району Тернопільщини не судилося провести і кількох днів своїх найперших у житті шкільних канікул. Разом із друзями хлопчик грався на подвір'ї біля господарської прибудови, де зберігалося сіно. Комусь спало на думку запалювати сірники, відтак купа сухої трави миттєво спалахнула. Злякавшись вогню, діти кинулись урозтіч, а Віталик знаходився у прибудові і полум'я перекрило йому шлях до виходу. Ймовірно, хлопчик втратив свідомість чи задихнувся димом, а потім його привалило бляшаним дахом, бо дерев'яні стіни швидко впали.

Сергій Юрій: Поспішаючи за Болонською угодою, як би нам не вихлюпнути разом із водою і дитя, що в купелі

Сергій Юрій: Поспішаючи за Болонською угодою, як би нам не вихлюпнути разом із водою і дитя, що в купелі

У вузах України — чергові «жнива». Тривають випускні екзамени, іде підготовка до вступних іспитів. А керівники вищих навчальних закладів підбивають підсумки зробленого за цей навчальний рік і вже планують роботу на наступний. Про проблеми, пов'язані зі здобутками та перспективами як української вищої освіти взагалі, так і одного з найпотужніших економічних вузів держави — Тернопільської академії народного господарства — кореспондент «УМ» розмовляє з ректором ТАНГ, доктором економічних наук, професором, заслуженим діячем науки і техніки України, дiйсним членом Академiї економiчних наук України Сергієм Юрієм.