Від «Зайця» — до депутатів

Від «Зайця» — до депутатів

«УМ» нещодавно повідомляла, про викриття правоохоронцями банди «Капітошки», яка займалася здирництвом та рейдерством. Позавчора Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою одному з учасників цієї банди 40–річному Валерію Зайцеву («Зайцю»). До того ж Феміда відмовила у задоволенні клопотання адвокатів про звільнення затриманого під заставу в розмірі 140 тисяч гривень. Коли суддя Світлана Волкова читала рішення, «Заєць» помітно нер­вував, натомість один з адвокатів, який у тісному кабінеті №13 зазирнув у ще не прочитану сторінку з рішенням суду, прошепотів колезі: «Клієнта закрили». Витягнути його на підписку про невиїзд не вдалося.

А тепер — секретар Партеніта!

А тепер — секретар Партеніта!

Кілька днів тому, 31 жовтня було затримано секретаря Партенiтської селищної ради 44–річного Євгена Некрасова, якого обвинувачують у рекордному хабарництві. А позавчора в понеділок бійці «Сокола» на чолі з першим заступником начальника міліції АРК, — керівником кримського УБОЗ Олександром Москальчуком привезли затриманого секретаря в Київ — до Печерського суду. Феміда обрала Некрасову очікувану міру запобіжного заходу — утримання під вартою. Отже, він приєднався до своїх колег — мера Партеніта Миколи Конєва і депутата селищної ради Олега Бородая, які перебувають за ґратами вже близько п’яти місяців.

Палицями по голові

Палицями по голові

Минулої п’ятниці в Бучі, що під Києвом, було скоєно напад на депутата Ірпінської міськради, голову Громадського об’єднання «Народна воля» Віктора Бархоленка. На початку п’ятої вечора депутат повертався після сесії додому, припаркував свою стареньку «Волгу» біля воріт і тільки–но вийшов з авто, як до нього підійшло двоє незнайомих молодиків.

«Добряків–горобців» покривають мандати

Учорашнє засідання Ради нацбезпеки та оборони було ледь несенсаційним. Виявляється, окремі депутати Верховної Ради причетні до організованих злочинних угруповань, що займаються контрабандою. Принаймні такі зв’язки відстежила Служба безпеки, яка поклала на стіл Президентові Ющенку напередодні РНБО відповідні матеріали.

Віталій Грицак: Банки, які ми охороняємо, не грабують!

Віталій Грицак: Банки, які ми охороняємо, не грабують!

Коли начальник Департаменту Державної служби охорони при МВС цієї середи давав бліц–інтерв’ю «Україні молодій» з нагоди святкування 56–ї річниці служби, в центрі Києва, на вулиці Володимирській, грабували філію великого банку. Такого в столиці не траплялося вже давно — пік пограбувань київських банків був рік тому. Грабіжник із пістолетом виніс 80 тисяч гривень, його слід втратив собака — вочевидь, він тікав на авто зі спільником. З’ясувати, який саме банк пограбовано і хто його охороняв — бійці так званої «платної міліції» з ДСО чи приватні охоронці, «УМ» так і не вдалося — в міліцейському відомстві не хочуть завдавати шкоди репутації фінансових установ у період кризи. Тим більше в МВС прогнозують, що рівень злочинності внаслідок кризи лише зростатиме: на слизьку доріжку можуть ставати ті люди, які втратять роботу, або гроші у банках, що луснули.Тому наша розмова з генералом Грицаком стосувалася вічних турбот власників — грошей та безпеки їх збереження, а також нинішньої кризи, яка торкнулася і ДСО. «Ми не відрізняємося від інших суб’єктів господарювання, як і вони, ми підлягаємо загальній системі оподаткування, хоча і є неприбутковою організацією, тому в нас ті ж самі проблеми», — розповідає «УМ» Віталій Грицак і додає, що їхнім клієнтам варто готуватися до підвищення тарифів на послуги державної служби охорони.

Звільнити за «перевертнів»

Наказом міністра внутрішніх справ Юрія Луценка звільнено із займаної посади начальника Управління боротьби з організованою злочинністю УМВС у Чернігівській області Мико­лу Сича. За словами керівника обласної міліції Івана Катеринчука, підставою для звільнення Сича стала кримінальна справа, порушена на початку жовтня проти співробітників УБОЗ за підозрою у вбивстві затриманого в Прилуках.

Самогубство чи навмисне вбивство?

Самогубство чи навмисне вбивство?

«Мій син, Горбаченко Микола, 1986 року народження, студент п’ятого курсу Національного транспортного університету, від­мінник навчання, за п’ять днів до захисту дипломної роботи пішов із гуртожитку і зник», — такими словами починається лист до «України молодої» вбитого горем батька — Михайла Горбаченка, керівника одного з підприємств Бахмацького району, що на Чернігівщині. Батьки приїхали до Києва наприкінці червня 2008 року і почали шукати дивно зниклого сина, і в той же час труп хлопця знайшли в лісопосадці Святошинського району випадкові перехожі. Міліція одразу заявила — це самогубство, але рідним та близьким, які ховали 22річного Миколу, так не здавалося — на тілі були численні тілесні ушкодження. Виходить, перед смертю хлопця били й катували. Але люди не можуть знайти в правоохоронних органах правди уже чотири місяці.

«Резо» набігався

«Резо» набігався

«Убозівцям» з Київщини та їхнім російським колегам з Краснодарського краю таки вдалося домовитися стосовно одного «злодія в законі». Як повідомили «УМ» у прес–службі ГУБОЗ МВС, затриманого в Росії 34–річного Реваза Катамадзе (відомого у кримінальних колах на прізвисько «Резо» та «Магало»), що був оголошений Україною в міждержавний розшук за розбій, днями таки було екстрадовано до Києва.

«Не винуваті ми, колеги самі в суд прийшли»

Ще минулої п’ятниці Служ­ба безпеки передала до Генпрокуратури матеріали для порушення кримінальної справи у зв’язку з подіями, що відбулися 11 жовтня у Київському апеляційному адміністративному суді. Як повідомили «УМ» у прес–службі СБУ, спецслужба провела перевірку звернення судді Усенка щодо блокування сторонніми особами суддів цього суду в дорадчій кімнаті під час розгляду апеляційної скарги і задокументувала факти такого втручання. На Володимирській, 33 додають, що в діях сторонніх осіб, які перешко­джали суддям виконувати службові обов’язки, містяться ознаки злочину, передбаченого статтею «втручання у діяльність судових органів».

«Це не мій банк!»

Після резонансного повідомлення керманича СБУ Валентина Наливайченка про виявлення рейдерської схеми повалення фінансової стабільності «Промінвестбанку» (нагадаємо, шахраї проводили 400 мільйонів гривень через рахунки донецького «Унікомбанку») за «гарячу» справу взялася Генпрокуратура. Тобто порушила кримінальну справу за фактом замаху на доведення до банкрутства «Промінвестбанку». Перевірку, що призвела до цього, проводили за особистою вказівкою Генпрокурора Олександра Медведька.