П'ять важливих хвилин із життя чоловіка,

П'ять важливих хвилин із життя чоловіка,

В анекдотах на домашніх днях народження неодмінно пролунає, наскільки важлива для появи дитини роль мами. А батько — то, мовляв, так, «п'ять хвилин роботи». При цьому ще й прокоментують, що «дурне діло — не хитре», бо роботи, вважай, немає майже ніякої. Із таким завданням може справитися мало не кожен зустрічний мужчина. Ось коли дитину на ноги треба ставити, о, тут річ інша, це вже святий обов'язок батька. Проте, як заведено казати, у кожному жарті є лише частка жарту. І ставлення до жінки як до головної складової в процесі народження дитини є хоч і традиційним, але не зовсім правильним. Адже не варто применшувати роль чоловіка.

Дитина на снігу

Не менше п'яти годин пролежало на снігу маля, підкинуте під хвірточку чужого будинку. Як вважають господарі дому, залишили дитя між шостою-сьомою годиною ранку. Бо сусід йшов на роботу о шостій, то ніякого пакунка ще не було. Перехожі, які, можливо, й бачили згорток, уваги на нього не звернули — мало що господарі поклали біля двору! Лише близько половини на дванадцяту господар вийшов за ворота — до колодязя — і натрапив на пакунок. Спочатку вирішив, що хтось викинув сміття. Але, відгорнувши край, побачив пляшечку дитячого харчування та маленьку ручку.

Сину полку десять років

Про десятирічного школяра, якого врятували з крижаної води, «УМ» писала кілька тижнів тому. Напередодні Нового року капітан міліції Петро Терещенко, командир роти окремого батальйону патрульно-постової служби Сумського міського відділу, кинувшись у річку, витягнув на берег хлопчика, що провалився під кригу біля мосту через Псел.

Тепловика — в холодну

Рішенням Зарічного суду Сум під варту взято генерального директора найбільшого теплопостачального підприємства обласного центру ТОВ «СумиТЕКО». Рішення прийнято на підставі кримінальної справи, порушеної обласною прокуратурою. Як повідомляє прес-служба прокуратури, спонукали до цього результати перевірки окремих аспектів фінансово-господарської діяльності підприємства обласним контрольно-ревізійним управлінням.

Захист від «Захисту»

Слідчий підрозділ управління СБУ в Сумській області направив до суду кримінальну справу, порушену стосовно семи осіб, яких звинувачують у шахрайстві. Здавалося б, заняття цілком банальне як на наш сповнений шахрайства час. Утім означена компанія, судячи з матеріалів слідства, виявила у своєму «фахові» неабияку спритність та розмах. Недарма й сума позову за кримінальною справою складає майже 510 тисяч гривень.

Після лекцій — на масаж

Минуле нас привчило, що всілякі «спецзаклади» — поліклініки, магазини тощо — бувають для «спецконтингенту» — тих, хто стоїть на владних щабелях, а тому має право... Лікувально-оздоровчий центр, що відкрився в Українській академії банківської справи, за своїм рівнем — як виконання, так і обладнання — цілком може позмагатися з колишніми «спецухами». А обслуговуватимуть тут студентів та викладачів сумського вищого навчального закладу.

Рекордний потік

Було вже близько десятої вечора, коли російські митники на Пролетарському посту автопереходу Колотилівка—Покрівка — на дорозі з Сумщини на Бєлгород — почали перевіряти документи водія. Потім прискіпливо оглянули машину. Водій занервував. І на прохання інспектора дати оглянути запасне колесо в багажнику, начебто повернувся до салону взяти ключі, а натомість за мить завів мотора і зірвався з місця, на ходу зачиняючи дверці.

Притулок відкрито,

Кризовий центр соціально-психологічної допомоги, що відкрився в Сумах, став третім з подібних в Україні. Перші два почали діяти в Дніпропетровську та Ужгороді. Загалом до відкриття підготовлено центри у тринадцяти областях, розповіла на урочистості голова Державного комітету у справах сім'ї та молоді Валентина Довженко. А наостанок, оглянувши приміщення, побажала, аби клієнтів у центру було поменше.

Відтінки білого халата

Відтінки білого халата

У дитинстві я мріяла стати лікарем. Потім ця мрія минула. Може, тому, що була дитячою. А може, тому, що довелося зіткнутися ближче з реальністю лікарняного буття. Ні, мене воно не відразило — ні вигляд ран чи крові, ні часом трагічний бік того, з чим доводиться стикатися медикам. Я щиро відчувала вдячність за те, що мене лікують. Бо це вже пізніше, в дорослому житті, мені пояснили, що тодішні методики були неправильними і лікувати нас треба було зовсім інакше. А з того — нинішні проблеми. Що ж, буває і так. Зрештою, проблеми ті не вилилися у смертельні. Це покійному моєму свекрові випало фатальне: щось виявивши на флюорографії в легенях, лікар почала зцілювати його від пневмонії. Призначила теплові процедури. Відтак пухлина, що насправді там була, різко прогресувала, і операція в онкології вже стала запізною...

Міцний чай, бо зі снодійним

Валерія Т., 42-річного мешканця Ромен, було арештовано за підозрою у вбивстві. Раніше Валерія судили за незаконне зберігання зброї та наркотиків. Сам він також вживав «наркоту». Перебуваючи під вартою, арештований почав скаржитися на погане самопочуття. Його обстежили й справді виявили туберкульоз та виразку шлунка. Відтак перевели до лікарні.