Останнє вашингтонське попередження
Місія Міжнародного валютного фонду працюватиме в Україні ще майже тиждень, проте на позитивне рішення щодо чергового траншу не сподівається навіть уряд. Скажімо, за прогнозами першого віце–прем’єра Сергія Арбузова, це трапиться на початку березня. Хоча незалежні експерти називають дещо пізніші терміни — ближче до початку літа. Нині ж для Фонду головне реструктуризувати нашу заборгованість. Простіше кажучи, отримати назад свої кошти, позичені нам ще у 2009 році.
Аванс за концерт небіжчиці
Концерт за участі Вітні Х’юстон у форматі 3D голограми анонсували задовго до 5 лютого афіші, в яких живим супроводом померлої американської зірки значилися співачка Лєна Штефан та саунд–продюсер альбомів Вітні, її друг Нарада Майкл Волден. Перед самісіньким початком концерту журналістам повідомили, що Нарада до Києва не приїхав. Організатори назвали його рішення «непередбаченим і шокуючим». А причина всьому — гроші.
Знайшли в капусті
Володимир Жириновський удома не зможе сказати, що поїхав iз Києва «нєсолоно хлєбавши». Учора на прес–конференції він отримав жменю солоної, точніше — квашеної капусти. Її жбурнула в обличчя російському гостю активістка організації «Коаліція учасників Помаранчевої революції» Тетяна Лиходєєва. Капуста полетіла у фейс політику саме тоді, коли він, проголошуючи черговий спіч про те, що «Україна ніколи не досягне успіху без допомоги Росії», почав паплюжити Помаранчеву революцію. «Українофобів, шовіністів — геть з України!» — вигукнула дівчина.
Не піднімеш — не отримаєш
Платити за квартиру доведеться більше — причому найближчим часом. Уже майже тиждень влада привчає маленьких українців до цього фатуму: натякає устами перших осіб, м’яко пояснює та заміняє неполіткоректний вислів «подорожчання» значно приємнішим на слух — «вдосконалення системи диференційованих тарифів». У перекладі з чиновницької це означає, що уряд змусить усіх нас суттєво затягти паски.
«Шоколадний заєць» для киян?
Бо неможливо вийти заміж за обох хлопців
«На двох стільцях не всидиш» — так охарактеризував ставлення українців до вибору між Європейським чи Митним союзом президент аналітичного центру «Відкрита політика» Ігор Жданов.
Пісня про несвободу
Руслана Лижичко приєдналася до безстрокової акції протесту на підтримку батька і сина Павличенків. Але у Руслани не «крик протесту», а пісня під назвою «Ейфорія» і відзнятий кліп, які вона презентувала днями на прес–конференції.
Мажори? Ні, мажори–тарники
Як з’ясували експерти громадської ініціативи «Звідки?», метою якої є інформувати громадськість про політичне фінансування в Україні, наші кандидати–мажоритарники витратили на виборчу кампанію–2012 у кілька разів більшу суму, ніж було зафіксовано в їхніх деклараціях за 2011 рік. Крім того, жоден із провідних кандидатів не організував широкомасштабних кампаній збору коштів із населення на свою участь у виборах, тож походження «виборчих» фінансів є вкрай непрозорим. «Кошти, які витрачали мажоритарники, — це тіньові гроші, які й до сьогодні є таємницею для громадськості», — констатував на вчорашній прес–конференції голова комітету «Рівність можливостей» Олександр Чекмишев. Дослідження проводилося на основі аналізу витрат ключових кандидатів у трьох виборчих округах: №222 — Київ, №42 — Донецьк та №73 — Закарпаття, які разом репрезентують всю електоральну Україну.
«Найбільший порушник — держава»
Ініційовані партією влади відеокамери на виборчих дільницях не зменшили кількість порушень на виборах — хоча саме для цього встановлювалися — а лише відлякали громадян. Такого висновку дійшли організатори проекту «Майдан–моніторинг», який здійснювався за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» під час парламентських виборів.